جزئیات فعالیت اتوبوسرانی در تعطیلات نوروزی

جزئیات فعالیت اتوبوسرانی در تعطیلات نوروزی

به گزارش بیمه خانه وضعیت خدمت رسانی و سرویس رسانی اتوبوس های شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به همراه زمان بندی در روزهای تعطیلات نوروزی ۱۴۰۱ اعلام گردید.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، در روزهای تعطیلات نوروزی، نیروهای انسانی اتوبوسرانی در تمام شبانه روز مشغول به خدمات رسانی هستند. خطوط ۹ گانه ویژه تندروی اتوبوسرانی به صورت شبانه روزی و خطوط عادی با تمام ظرفیت و در تعدادی خطوط بر مبنای تقاضای سفر مسافران تقویت خواهند شد. همینطور خطوط شبانه روزی ویژه تندروی اتوبوسرانی و خطوط منتهی به مراکز مهم خرید در روزهای تعطیلات نوروزی تقویت شده اند.
ساعات فعالیت ناوگان اتوبوسرانی در ۲۵ خطی که به مقصد بازارها و مراکز مهم خرید منتهی می شوند یا از مقاصد مذکور عبور می کنند، افزایش پیدا کرده و خطوط ۹ گانه تندرویی که به صورت شبانه روزی فعالیت می نمایند هم تقویت شده است.
در حال حاضر دو هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس در سطح شهر تهران فعال می باشند. الان، سهم ناوگان اتوبوسرانی در جابه جایی شهروندان تهرانی ۴ درصد است. امید است که شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با تقویت و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در سال جدید به سهم ۲۵ درصدی ناوگان اتوبوسرانی در جابه جایی مسافر، برسد.
طبق گزارش سایت شهر، همینطور ظرفیت حداکثری ناوگان، در چارچوب طرح «استقبال از بهار» در پایانه ها، توقفگاه ها، سامانه ها و مراکز تعمیرگاهی درحال اجراست؛ شهروندان تهرانی و مسافران نوروزی می توانند برای تهیه بلیت تک سفره از راه دستگاههای موجود در ایستگاه های اتوبوسرانی استفاده کنند و نیازی به تهیه کارت بلیت شارژی ۲۰ هزار تومانی ندارند؛ البته بهتر است کسانی که به صورت مختلف از ناوگان اتوبوسرانی و مترو استفاده می نمایند، به منظور کاهش و صرفه جویی در هزینه ها، کارت بلیت شارژی را تهیه کنند.
منبع:

1401/01/05
13:07:03
5.0 / 5
317
تگهای خبر: بازار , حمل و نقل , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane