کیفیت قابل قبول هوای تهران

کیفیت قابل قبول هوای تهران

بیمه خانه: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت اکنون (18 اسفندماه) هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار دارد.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، بر طبق پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، بامداد روز چهارشنبه (۱۸ اسفندماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر، افزایش غلظت ذرات معلق در بعضی مناطق پرتردد سبب کاهش کیفیت هوا می شود.

افزایش تدریجی تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند. وزش باد مؤثر و گاهی نسبتاً شدید همراه با شرایط ناپایدار جوی و احتمال بارش پراکنده تا اواخر وقت چهارشنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق می شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار می گیرد.

با شروع تردد خودرو ها در بامداد روز پنجشنبه (۱۹ اسفندماه) همراه با کاهش تندی باد بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده می شود و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

رشد تدریجی ناپایداری جوی و افزایش تندی باد و احتمال بارش در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهدنمود و این شرایط جوی تا شامگاه پنجشنبه ادامه دارد و کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۵ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

منبع:

1400/12/18
14:05:09
5.0 / 5
295
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane