اخبار پلیسی شهر؛

از کشف 9 قبضه سلاح جنگی تا کشف 10 کیلو حشیش

از کشف 9 قبضه سلاح جنگی تا کشف 10 کیلو حشیش

بیمه خانه: طی 24 ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران نیروی انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.


به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، کلان شهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماسهای زیادی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می شود که خیلی از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می شود. از این پس در این بسته خبری به گوشه ای از ماموریت ها، حوادث و جرایم می پردازیم. کشف ۹ قبضه سلاح جنگی و سرد در حوالی شهر ملارد سرهنگ سعید راستی با بیان این خبر گفت: مأموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران در امتداد مقابله با عوامل نا امنی و برخورد جدی با مجرمان، با اشراف کامل اطلاعاتی موفق شدند یکی از فروشندگان سلاح و مهمات بدون مجوز را در فضای مجازی شناسایی کنند. وی بیان داشت: با شناسایی هویت متهم و مخفیگاه وی در حوالی شهرستان ملارد، نتیجه تحقیقات پلیسی به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری متهم و بررسی از داخل مخفیگاهش گرفتن شد. رییس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران اشاره کرد: مأموران این مرکز ظهر روز گذشته به مخفیگاه متهم اعزام و موفق شدند در این عملیات یک قبضه سلاح جنگی و ۸ قبضه سلاح سرد و ۱۱ عدد فشنگ کشف کنند. این مقام انتظامی افزود: متهم در پی جوئی های انتظامی اظهار نمود سلاح ها را از استانهای غربی کشور تهیه می کرده است. سرهنگ راستی با اعلان اینکه متهم بعد از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قضائی به دادسرا عرضه شد، اشاره کرد: پلیس بطور جد با عاملان فروش سلاح بدون مجوز در فضای مجازی برخورد شدید صورت خواهد داد و از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده اینطور موارد سریعاً موضوع را با پلیس بوسیله سامانه ۱۱۰ در بین بگذارند.
مرخصی از زندان بهانه برای شروع سرقت منزل سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان در این خصوص اظهار داشت: به دنبال شکایت های سریالی درباب سرقت منازل، کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی وارد عمل شده و در بررسی های صورت گرفته دریافتند متهم سابقه داری به نام هاشم با تشکیل باندی اقدام سرقت منازل می کنند. وی ادامه داد: در ادامه با انجام تحقیقات میدانی، منزل مجردی اعضای این باند در اطراف تهران شناسایی و بعد از هماهنگی های قضائی، کارآگاهان وارد عمل شده و طی یک عملیات غافلگیرانه هر سه متهم دستگیر شدند و در بازرسی از منزل متهمان، چند قاب ساعت مچی، سرویس نقره، و چند عدد فلش مموری و ابزار آلات سرقت کشف شد. این مقام انتظامی اظهار داشت: متهمان ابتدا منکر سرقت هایشان بوده اما زمانی که با تصاویر به دست آمده که توسط دوربین های مداربسته در محل سرقت به دست آمده بود مواجه گشتند. همین طور مال باخته ها اموال خودرا در بین وسایل کشف شده از منزل متهمان شناسایی نمودند به ناچار لب به اعتراف گشودند. معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران اظهار داشت: در پی جوئی های انتظامی احدی از متهمان معترف شد، حدود دو ماه قبل به مدت چند روز از زندان مرخصی گرفتم ولی دیگر خودرا به زندان معرفی نکرده و با همکاری همدستانم مجدداً مبادرت به سرقت کردم. که بعد از ارتکاب دو فقره دستگیر شدیم. سرهنگ کنجوریان در آخر اظهار داشت: تحقیقات برای شناسایی سایر جرایم احتمالی اعضای این باند ادامه دارد. کشف بیش از ۱۰ کیلو حشیش در جنوب پایتخت سرهنگ عبدالوهاب حسنوند بیان داشت: در پی دریافت خبری در خصوص این که یکی از سوداگران مرگ با تهیه مقادیری مواد مخدر و پنهان کردن آن در مخفیگاه به خرده فروشی مواد مخدر می پردازد، بررسی موضوع در اختیار تیمی از مأموران پایگاه دهم پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران قرار گرفت. رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ اظهار داشت: در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم اخیراً مقداری حشیش تهیه نموده است و درصدد توزیع عمده آن در سطح شهر تهران هست که نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت و دستور بازرسی از مخفیگاه متهم و دستگیری آن گرفتن شد. این مقام انتظامی با اشاره به این که مخفیگاه متهم تحت مراقبت های ویژه پلیسی قرار گرفت، اضافه کرد: با هماهنگی های قضائی روز گذشته تیم عملیات پایگاه دهم پلیس مبارزه با مواد مخدر به مخفیگاه متهم اعزام و موفق شدند در یک عملیات پلیسی قاچاقچی مواد افیونی را دستگیر و در بازرسی از آن مکان، ۱۰ کیلو و ۵۵۰ گرم حشیش و آلات و ادوات بسته بندی مواد افیونی کشف کنند. سرهنگ حسنوند اشاره کرد: متهم بعد از انتقال به پایگاه دهم این پلیس به بزه انتسابی اعتراف و بعد از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت.
سارق ای سی یو خودرو ها بازداشت شد

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی در توضیح خبر اظهار داشت: به دنبال سرقت ECU خودرو پیکان وانت، در تحقیقات پلیسی و بازنگری دوربین های مداربسته اطراف محل سرقت، مشخص شد سارق، مرد میان سالی است که سوار بر خودروی ۴۰۵ مبادرت به سرقت کرده است. وی ادامه داد: در ادامه تحقیقات پلیسی کارآگاهان با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی سارق به نام پژمان شدند. این مقام انتظامی افزود: با انعکاس اطلاعات بدست آمده به مرجع قضائی دستور بازداشت متهم میانسال صادر شد و کارآگاهان اداره بیستم وارد عمل شدند و پژمان را طی یک عملیات غافلگیرانه در خاوران دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال داده شد. سرهنگ نجفی در آخر اظهار داشت: پژمان ابتدا منکر سرقت بود اما در ادامه تحقیقات و در مواجه مدارک پلیسی به سرقت ECU پیکان و ۲۰ سرقت از خودرو های وانت و سمند اعتراف کرد. متهم میانسال که ۸ سابقه کیفری در پرونده خود دارد با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.


منبع:

1400/12/16
10:18:55
5.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane