کنترل مبتلایان کروناو واکسن گریزان درمترو باسامانه ایران من

کنترل مبتلایان کروناو واکسن گریزان درمترو باسامانه ایران من

بیمه خانه: مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران از ممنوعیت تردد مسافران مبتلا به کرونا و واکسن نزده با اتصال سامانه ˮایران منˮ به مترو آگاهی داد.


مهدی شایسته اصل در گفت و گو با ایسنا، در مورد اتصال سامانه مترو به سامانه نرم افزاری "ایران من" برای کنترل مسافران مبتلا به کرونا و واکسن نزده اظهار داشت: ما همانطور که وظیقه داریم که سفر ایمن و راحتی برای مسافران در مترو فراهم نماییم، می بایست در امتداد تامین سلامتی مسافرانمان از ورود افراد مبتلا به کرونا که برای سایر مسافرین مشکلات ایجاد می کنند، جلوگیری نماییم.
وی با اعلان اینکه نمی گردد افراد واکسن گریز که احتمال ابتلای آنها به کرونا بیشتر است، از این فضای پرحجم مترو استفاده کنند، اضافه کرد: باتوجه به سویه جدید که قدرت سرایت آن چند برابر مابقی سویه ها است؛ ستاد ملی کرونا و شخص وزیر کشور و پس از آن استاندار تهران به مترو ابلاغ کردند که از ورود افراد بدون ماسک و مبتلا به کرونا به مترو جلوگیری شود.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران با اعلان اینکه با انتظامات و پلیس مترو هماهنگ شده است که حتما ماسک مسافران چک شود، اظهار نمود: همین طور غرفه های فروش ماسک در داخل ایستگاه ها تعبیه شده تا در صورت به همراه نداشتن ماسک توسط مسافران، این افراد بتوانند از این غرفه ها خرید کنند.
وی در مورد چک کردن مسافران مبتلا به کرونا و واکسن نزده نیز اظهار داشت: بر طبق ابلاغیه وزیر کشور و استانداری تهران مقرر شده که سامانه" ایران من" برای شناسایی افراد واکسن گریز و کسانی که مبتلا به کرونا هستند، استفاده گردد به شکلی که کد ملی و نامشان بوسیله سامانه "ایران من" برای شرکت بهره برداری مترو ارسال خواهد شد. با اتصال این سامانه به سامانه فروش بلیت مترو این افراد امکان تردد در مترو را نخواهند داشت.
شایسته اصل با تاکید بر این که بمحض اتصال سامانه "ایران من" به سامانه بلیت مترو این طرح اجرائی می شود، اضافه کرد: به دستور وزیر کشور و استاندار تهران سامانه "ایران من" به سامانه فروش بلیت متصل خواهد شد و پس از آن بیماران کرونا یا افرادی که واکسن تزریق نکردند اجازه ورود به مترو ندارند.
وی در مورد شناسایی بیمارانی که از بلیت اعتباری مبلغ دار استفاده نمی کنند نیز اظهار داشت: می توان با بهره گیری از روش های مختلف سامانه بلیت را به سامانه "ایران من" متصل کرد و اینطور بلیت ها را نیز بصورت برخط کنترل کرد.
منبع:

1400/11/23
12:24:11
5.0 / 5
441
تگهای خبر: اعتبار , پلیس , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane