سردار مهری خبر داد

یک سال مهلت به دانشجویان مشمول برای معرفی خود

یک سال مهلت به دانشجویان مشمول برای معرفی خود

به گزارش بیمه خانه رییس سازمان وظیفه عمومی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: کلیه دانشجویان مشمول از تاریخ فراغت یک سال فرصت دارند تا نسبت به تعیین وضعیت خدمتی خود اقدام نمایند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی انتظامی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: برابر تبصره (۱) ماده (۳۳) قانون خدمت وظیفه عمومی، حداکثر معافیت تحصیلی در مقطع تحصیلی کاردانی ۲.۵ سال، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته ۳ سال، کارشناسی پیوسته ۵ سال و کارشناسی ارشد پیوسته ۶ سال، دکترای پیوسته ۸ سال و دکترای تخصصی ۶ سال است. وی افزود: مشمولان از تاریخ فراغت، انصراف، اخراج و یا ترک تحصیل حداکثر یک سال فرصت دارند تا وضعیت خدمتی خویش را مشخص کنند. رئیس سازمان وظیفه عمومی انتظامی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاهی که در سنوات اولیه تحصیلی موفق به فراغت از تحصیل نشده اند، در صورت موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه مربوطه می توانند به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) رجوع و حداکثر تا ۲ ترم مجوز سنوات ارفاقی به صورت مرحله ای دریافت نمایند. وی در مورد مهلت معرفی دانشجویانی که در سنوات ارفاقی فارغ التحصیل می شوند، اظهار داشت: دانشجویانی که با بهره مندی از سنوات ارفاقی فارغ التحصیل می شوند مانند سایر دانشجویان از حداکثر یک سال مهلت معرفی برخوردار بوده و همینطور در صورت پذیرش در مقاطع بالاتر هم می توانند از معافیت تحصیلی برخوردار شوند.
سردار مهری اضافه کرد: مشمولانی که در سنوات ارفاقی فارغ التحصیل نشوند از تاریخ انصراف و یا اخراج از تحصیل یک سال مهلت داشته تا وضعیت خدمتی خویش را مشخص کنند. این مقام انتظامی تصریح کرد: مشمولان و خانواده های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از راه پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه آگاه شوند.


منبع:

1400/11/12
12:49:46
5.0 / 5
407
تگهای خبر: انتظامی , پلیس , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane