گزارش بیمه خانه؛

از شکافتن جمجمه برای جای پارک تا کشف یک کلاهبرداری در زندان

از شکافتن جمجمه برای جای پارک تا کشف یک کلاهبرداری در زندان

بیمه خانه: دستگیری متهمان کلاهبرداری دو میلیاردی از داخل زندان، شکافتن جمجمه پیرمرد دامدار و سازنده فیلم های دوربین مخفی که اقدام به ایجاد وحشت برای شهروندان می کرد، همچون دستاوردهای طرح اقتدار بود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، بامداد روز گذشته نمایشگاه حاصل از دستاوردهای اجرای هفتمین مرحله طرح اقتدار پلیس امنیت و پلیس فتای فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با حضور سردار حسین رحیمی برپا شد. در جریان این نمایشگاه، دستاوردهای حاصل از اجرای طرح مذکور با حضور فرمانده انتظامی تهران بزرگ تشریح شد. نقره داغ شدن ۲۱۰ نفر از مزاحمان نوامیس در پی اجرای هفتمین مرحله طرح اقتدار رحیمی بعد از بازدید از بخش های مختلف این نمایشگاه با حضور در جمع خبرنگاران از دستگیری ۲۱۰ نفر از مزاحمان نوامیس در جریان اجرای این طرح اطلاع داد و اظهار داشت: ۳۵ قبضه سلاح جنگی، ۱۷ قبضه سلاح سرد و ۴۶ خودرو از اوباش کشف و توقیف شد. فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه اجرای هفتمین مرحله طرح اقتدار در فضای مجازی در کنار پلیس امنیت توسط پلیس فتا صورت گرفت، اظهار داشت: ۹۴ نفر از افرادی که به شکلی در فضای مجازی اوباش گری و قدرت نمایی می کردند، شناسایی و دستگیر شدند. در ادامه به بعضی از پرونده هایی که در جریان اجرای هفتمین مرحله طرح اقتدار مطرح و رسیدگی شدند، اشاره خواهد شد.
فرجام قمه کشی در هاشم آباد جوانی به نام بهرام که دو انگشت دست راستش بخیه خورده در مورد علت دستگیری خود اظهار داشت: در هاشم آباد دعوا کردم. زمانی که از خانه بیرون آمدم، بر سرم ریختند و من نیز با قمه آنها را زدم. دستم نیز لطمه دید و الان بخیه خورده است. ایجاد رعب و وحشت برای شهروندان با تخریب خودروها یکی از پرونده های قابل توجهی که در جریان اجرای این طرح به نتیجه رسید، پرونده تخریب خودرو های شهروندان در «شهرک مسعودیه» بود که توسط عده ای از اوباش و در ساعات اولیه بامدادان صورت گرفته بود. وحید یکی از متهمان این پرونده که حالا دست بند به دست در حیاط فرماندهی انتظامی تهران بزرگ بر زمین نشسته، در مورد انگیزه خود از انجام این اقدام اظهار داشت: مشروب خورده بودیم و درحال خود نبودیم. فکر می کنم که حدود ۱۳ خودرو را تخریب کردیم پس از انجام این کار از آنجا رفتیم اما بعداً دستگیر شدیم. الان فقط می توانم بگویم اشتباه کردم.
رحیمی: برخورد با جرایم به درستی صورت نمی گیرد رحیمی در جریان مواجهه با این متهم اظهار داشت: آیا غیر از این است که جرم این افراد افساد فی الارض است؟ اگر برخورد با جرایم به درستی صورت نگیرد، شاهد روند رو به افزایش جرایم در جامعه خواهیم بود. حمل کلاش برای تفریح بهمن یکی دیگر از متهمانی که در جریان اجرای این طرح دستگیر شده، در مورد علت دستگیری خود اظهار داشت: برای تفریح به اینجا آمدیم! سه قبضه کلاش داشتیم، مأموران متوجه شدند و ما را دستگیر کردند. این متهم در مورد این که چرا با خود سه قبضه کلاش همراه داشته نیز بیان نمود: برای من نبود، امانت بود!
شکافتن جمجمه پیرمرد دامدار با چاقو حضور یک پیرمرد در حیاط فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در حالیکه لنگان لنگان قدم برمی داشت توجه ها را به خود جلب کرد. وی در مورد علت حضور خود اظهار داشت: چهار ماه قبل که از شهرستان به خانه خود در تهران آمده بودم، از منزل خارج شدم تا صاحب خودرویی که روی پل مقابل منزل پارک شده بود بگویم که خودروی خودرا بردارد که ناگهان یک جوان با چاقو ضربه ای به صورت و پشت سرم وارد کرد؛ به صورتی که چاقو در سرم جاماند. این شاکی اظهار داشت: من اصلاً این فرد را نمی شناختم و تا به امروز نفهمیدم نیت او از انجام این کار چه بود. بعد از این ماجرا، از کارافتاده شدم و دامداریم در شهرستان تعطیل شد. حالا نیز جای عذرخواهی می گوید که هیچ کاری نمی توانید انجام دهید! در ادامه به سراغ متهم این پرونده رفتیم. این جوان که در محل فرود بالگرد در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ بر زمین نشسته در پاسخ به این سؤال که چرا دست به چنین اقدامی زده، اظهار داشت: من به یاد ندارم که چنین کاری کرده باشم.
ایجاد رعب و وحشت برای شهروندان فقط برای تفریح یکی از مباحثی که در جریان اجرای هفتمین طرح اقتدار پلیس مورد توجه فرمانده انتظامی تهران بزرگ قرار گرفت، دستگیری فردی بود که با یک میلیون فالوور و با ساخت دوربین مخفی به صورت غیر مجاز اقدام به ایجاد رعب و وحشت برای شهروندان می کرد. رحیمی در این حوزه با تکیه بر لزوم اعمال نظارت های بیش تر در زمینه فضای مجازی اظهار داشت: گشت های پلیس در فضای مجازی شبانه روز فعالیت می نمایند و با هر گونه فعالیت غیرقانونی همچون قمار و شرط بندی برخورد خواهند کرد. کلاهبرداری دو میلیاردی از داخل زندان دستگیری باندی که با شیوه برنده شدن در برنامه های رادیویی تلویزیونی از داخل زندان مبادرت به کلاهبرداری با گردش مالی دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از ۱۳۴ نفر کرده بودند، از موضوعات قابل توجه در جریان اجرای طرح اقتدار بود. فرمانده انتظامی تهران بزرگ در این خصوص اظهار داشت: مکرراً گفته ایم شهروندان مراقب باشند و اطلاعات و مسائل مالی خودرا در اختیار افرادی که نمی شناسند، قرار ندهند. رحیمی بیان نمود: مسؤلان زندان نیز باید مراقبت های لازم را داشته باشند؛ چونکه بیش از ۹۰ درصد از کلاهبرداری هایی که به این شکل انجام می شود از داخل زندان صورت می گیرد. علیرغم تکرار پیاپی طرح های مختلف پلیس برای برخورد با جرایم اما همچنان شاهد تکرار انواع مشخصی از جرایم در جامعه هستیم که این مورد نشان دهنده این است که متولیان امر باید بعد از دستگیری مجرم، مجازات متناسب با نوع جرم و اقدامات اصلاحی مجرمان را در دستور کار قرار دهند.

1400/11/07
23:21:42
5.0 / 5
410
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane