بیش از ۱۵ هزار هکتار در اراضی ملی فیروزکوه سنددار شدند

بیش از ۱۵ هزار هکتار در اراضی ملی فیروزکوه سنددار شدند

بیمه خانه: رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: سند تک برگی برای 15 هزار و 460 هکتار اراضی ملی شهرستان فیروزکوه بمنظور پیش گیری از زمین خواری صادر شد.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا عباس قاسمی اظهارکرد: تثبیت مالکیت دولت با گرفتن سند کاداستر (سند تک برگی) در پلاک های دیلان به مساحت ۳۸۹ هکتار، لزور به مساحت ۶۵۲۷ هکتار و مزداران به مساحت ۸۵۴۴ هکتار با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان فیروزکوه انجام شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه در ادامه اظهار داشت: روند گرفتن سند اراضی ملی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان در دستور کار این اداره قرار دارد و امید است تا اختتام امسال برای کلیه اراضی ملی شهرستان در قالب طرح کاداستر اراضی ملی صدور سند تک برگ صورت پذیرد.

وی در ادامه اظهارکرد: حفظ، احیا، توسعه و بهره برداری از اراضی ملی از مهم ترین وظایف منابع طبیعی شمرده می شود و با اجرای طرح کاداستر مالکیت اراضی دولت تثبیت و نقش به سزایی در امتداد توسعه شهرستان و طرح های عمرانی دارد.

قاسمی اضافه کرد: با قرار گرفتن عرصه های ملی زیرپوشش طرح کاداستر علاوه بر برطرف شدن خیلی از مشکلات ثبتی، این اقدام گامی مهم برای پیش گیری از وقوع پدیده زمین خواری و جلوگیری از تجاوز و تعدی به انفال و بیت المال که در حقیقت متعلق به نسل آینده است، به شمار می آید.

وی اشاره کرد: با تهیه نقشه های دقیق و اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگی به نام دولت، سودجویی از اراضی ملی و سو استفاده از اسنادی که ابهام دارند نیز به حداقل ممکن خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ادره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران قاسمی اظهار داشت: از شهروندان خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف به اراضی ملی فوراً مراتب را بوسیله شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
1400/10/22
22:48:02
5.0 / 5
418
تگهای خبر: منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane