اخبار پلیسی شهر؛

از دستگیری سارق کلت به دست تا فریب دختران با خودروی مدل بالا

از دستگیری سارق کلت به دست تا فریب دختران با خودروی مدل بالا

در 24 ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران نیروی انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.


به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، شهر ۱۵ میلیون نفری تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماسهای زیادی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می شود که خیلی از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می شود. از این پس در این بسته خبری به گوشه ای از ماموریت ها، حوادث و جرایم می پردازیم. سرقت با پوشش خودروی مدل بالا و تهدید با سلاح سرهنگ امیرهوشنگ امیری سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری پایتخت اظهار داشت: برمبنای اخبار به دست آمده، در خصوص سرقت از شهروندان به ویژه دختران جوان توسط دو سرنشین یک خودروی مدل بالا و یک قبضه سلاح کلت ساچمه ای، موضوع در دستور کار عملیات کلانتری ۱۳۰ نازی آباد قرار گرفت. عوامل عملیات کلانتری ۱۳۰ نازی آباد در حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی و باتوجه به اطلاعات کسب شده از سارقان در یکی از خیابان ها، خودروی مدل بالایی را که با دو نفر سرنشین در کنار خیابان درحال صحبت با دو خانم بود، مشاهده نمودند که خودرو را زیر نظر قرار داده و مشاهده شد هر دو خانم سوار بر خودرو شده و حرکت کردند که بلافاصله مأموران برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند و مسیر خودرو را مسدود و متهمان را دستگیر کردند؛ در بازرسی اولیه از متهمان یک قبضه کلت کمری ساچمه ای کشف و به همراه متهمان به کلانتری منتقل شد. سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری اظهار داشت: متهمان در تحقیقات فنی پلیسی به جرایم خود اعتراف کردند که با فریب دختران جوان با پوشش خودروی مدل بالا آنها را سوار و در راه با تهدید سلاح مبادرت به اخاذی و سرقت اشیا قیمتی آنان می کردند. امیری با اعلان اینکه تا کنون ۵ شاکی در این خصوص شناسایی و به کلانتری مراجعه کردند در آخر اشاره کرد: پرونده متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی ارجاع شد.
دستگیری دو موبایل قاپ حرفه ای سرهنگ جلیل موقوفه ای رییس پلیس پیشگیری پایتخت اظهار داشت: باتوجه به افزایش سرقت موبایل در سطح حوزه کلانتری ۱۳۰ نازی آباد موضوع در دستور کار عملیات کلانتری قرار گرفت. عوامل عملیات کلانتری ۱۳۰ نازی آباد در حین گشت زنی در سطح حوزه و نقاط جرم خیز و برمبنای اطلاعات کسب شده در خصوص سرقت ازطریق یک دستگاه موتورسیکلت قرمز رنگ با دو سرنشین، در یکی از خیابان های پرتردد یک دستگاه موتورسیکلت با همان مشخصات دو نفر سرنشین و پلاک مخدوش و صورت های پوشیده مشاهده شد که بصورت آهسته درحال حرکت در کنار پیاده رو و زاغ زنی خانمی که درحال صحبت کردن با تلفن همراه است، هستند که آنها را زیر نظر گرفته و در نهایت سارقان با بهره گیری از غفلت عابر پیاده موبایل وی را سرقت کرده و به سرعت از محل متواری شدند؛ مأموران بلافاصله وارد عمل شده و در یک تعقیب و گریز و شلیک تیر هوایی سارقان را دستگیر و در بازرسی بدنی سه دستگاه تلفن همراه سرقتی کشف کردند. رییس پلیس پیشگیری پایتخت بیان داشت: متهمان در تحقیقات فنی پلیسی در کلانتری به جرم خود اعتراف و ۷ نفر شاکی نیز تا حالا به کلانتری مراجعه و سارقان را شناسایی کردند؛ سارقان نیز در اعترافات خود به ۲۰ فقره سرقت موبایل اعتراف کردند. پرونده متهم برای سیرمراحل قانونی به مرجع قضائی ارجاع شد. دستگیری سارق منزل با پوشش مدیر ساختمان سرهنگ محمد قاسم طرهانی اظهار داشت: واحد عملیات کلانتری ۱۳۹ مرزداران در حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به دو نفر که داخل خودروی وانت درحال زاغ زنی منزلی بودند، مشکوک می شوند و آنها را زیر نظر قرار داده که یکی از آنان از روی دیوار وارد منزل شد. واحد عملیات کلانتری سریعاً وارد عمل شدند، نفر دوم که بیرون از ساختمان درحال زاغ زنی بود بمحض مشاهده مأموران با خودرو متواری شد، مأموران وارد منزل مورد نظر شده که ابتدا مشاهده نمودند فردی با لباس معمولی خانگی و دمپایی به مأموران مراجعه و اعلام داشت که مدیر ساختمان است و با شنیدن صدا به بیرون از منزل مراجعه نموده است، مأموران در بررسی بیشتر در داخل راهرو ساختمان مشاهده نمودند که ۲ دستگاه دوچرخه و تعدادی کفش بصورت یکجا جمع شده و آماده سرقت است. جانشین پلیس پیشگیری پایتخت بیان داشت: مأموران از همسایگان پرس و جو کرده و بعد از بررسی بیشتر مشخص شد سارق همان فردی بوده که با مشاهده مأموران لباس های خودرا تعویض کرده و با پوشیدن دمپایی خودرا مدیر ساختمان معرفی کرده است، در نتیجه متهم دستگیر و به کلانتری منتقل شد. متهم در کلانتری به سرقت منزل با همدستی فرد دیگری که متواری شد اعتراف کرد و شاکیان نیز به کلانتری مراجعه نموده و متهم دارای ۶ مورد سابقه سرقت و تحمل حبس در زندان است. طرهانی با اعلان اینکه شهروندان حتما در ایمنی درب ورود و پوشش دیوارها و نصب دوربین مداربسته در داخل ساختمان ها توجه داشته باشند، اشاره کرد: پرونده متهم برای سیرمراحل قانونی به مرجع قضائی ارجاع شد.
دستبند پلیس بر دستان سارق گاردریل ها سرهنگ پیمان لطیفی در آخرین خبر این بسته خبری اظهار داشت: به دنبال افزایش سرقت گاردریل های بزرگراه ها موضوع در دستور کار قرار گرفت و به پیگیری این امر کلیه عوامل انتظامی کلانتری ها و تیم عملیاتی ضربت سرکلانتری اعلام گردید. تیم عملیات ضربت سرکلانتری سوم در حین گشت زنی به خودروی وانتی که بصورت مشکوکی در کنار بزرگراه درحال حرکت بوده مشکوک و خودرو را زیر نظر قرار داده و مشاهده می کنند که خودروی مذکور از تاریکی شب استفاده و در پوشش خودرو های شهرداری با علایم هشدار دهنده به کنار گاردریل ها رفته و آغاز به بازکردن آنها کرد که سریعاً عوامل ضربت برای دستگیری متهم اقدام که متهم غافلگیر و دستگیر شد. سرپرست سرکلانتری سوم بیان داشت: در بازرسی خودروی سارق، تعدادی گاردریل و وسایل مختلف برای باز کردن گاردریل ها کشف شد و متهم در تحقیقات فنی در کلانتری به جرم خود اعتراف کرده که با راهنمایی و همدستی برادرش که از پیمانکاران شهرداری است، مبادرت به سرقت می کند که با هماهنگی قضائی همدست وی نیز دستگیر شد.

1400/10/07
22:16:34
5.0 / 5
308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane