معتادان تهران شناسایی و ساماندهی می شوند

معتادان تهران شناسایی و ساماندهی می شوند

به گزارش بیمه خانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از ضرورت بازگشت معتادان بهبود یافته به آغوش جامعه اطلاع داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محمدامین توکلی زاده بامداد امروز در حاشیه بازدید از منطقه ۱۶ تهران که پنجشنبه ها تحت عنوان "قرارخدمت" انجام می شود ضمن اشاره به وضعیت این منطقه از لحاظ صدمه های اجتماعی اظهار داشت: یکی از صدمه های اجتماعی منطقه ۱۶ که هم اکنون، اهالی منطقه و حتی خود شهروندان صدمه دیده را درمانده کرده است؛ حضور تعداد زیادی از متجاهرین و معتادین در کف خیابان ها، بوستان ها و محلات است.

وی با اشاره به اینکه پیش از این قرار بود یک سوله بزرگ برای اسکان و نگهداری این متجاهرین ایجاد شود که بنا به دلایلی متوقف گردید اضافه کرد: وضعیت محل اسکان، فعال کردن و حل مشکلات پیش روی آن در مورد وضعیت این شهروندان صدمه دیده را پیگیری می کنم.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اظهار داشت: هم اکنون مشکلات منطقه لیست بندی شده است و با دسته بندی های مشخص آنها را به سمت مراکز هدایت کردیم؛ بیماران و افرادی که مشکلات حاد جسمی دارند و گرفتار زخم های عمیق هستند را هم برای درمان و جلوگیری از شیوع بیماری در منطقه و سامان دهی به مراکز بهداری، انتقال دادیم.

ایشان در ادامه اضافه کرد: شهرداری تهران، وضعیت این جمعیت از شهروندان صدمه پذیر را طی چندین مرحله ساماندهی می کند، اما صرف ساماندهی اولویت ما نیست، بلکه این شرایط نیازمند مراحلی است که شهروندان صدمه دیده را به آغوش جامعه بازگرداند و آنها را بعنوان یک موجود اضافی از شهر تهران و جامعه طرد نکند.

توکلی زاده درباره این مراحل این گونه اشاره کرد: مراحل ما برای بهبود شرایط شهروندان صدمه دیده شامل هویت یابی و شناسایی، سم زدایی و درمان، بازسازی شخصیتی و روحی، مهارت آموزی، بازگرداندن به آغوش خانواده، بازگردانی به جامعه با یک شغل آبرومند و در آخر نظارت است.

منبع:

1400/08/20
17:01:16
5.0 / 5
545
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane