وزیر كشور: دشمن نمی تواند فروش نفت ایران را صد در صد تحریم كند

وزیر كشور: دشمن نمی تواند فروش نفت ایران را صد در صد تحریم كند

بیمه خانه: وزیر كشور اظهار نمود: جامعه سه مطالبه اصلی دارد كه نخستین آن قانون مندی است. متاسفانه برخی قانون گریزی ها دركشور وجود دارد. عدم تبعیت از قانون در بعضی موارد سبب شده تا قانون به معنای حقیقی خود در جامعه ساری نباشد. عدالت باز مطالبه دیگر است؛ البته ضعف عدالت باز به ضعف قانون برمی گردد و ریشه در آن دارد. اخلاق هم سومین مطالبه است كه هر سه مطالبه را می توان درآموزش وپرورش دنبال كرد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در نخستین روز از گردهمایی مشترك معاونان و مشاوران وزیر و مدیران كل آموزش وپرورش استان ها كه امروز در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، اظهار نمود: آموزش وپرورش مهم می باشد چراكه سوژه آن با انسان مرتبط است؛ انسان عالی ترین خلقت هستی است و خداوند سپس خلقت انسان به خود تبریك می گوید؛ انسان دارای اختیار و عقل است؛ كمال گرا، مسئولیت پذیر و بی نهایت است چون اعماق وجودی انسان قابل محاسبه نیست.
ایشان سپس اضافه كرد: سوژه تعلیم و تربیت در جامعه مؤثر است و جامعه به تناسب این مساله پیشرفت پیدا می كند و هر چه جامعه بیشتر پیشرفت می كند اهمیت آموزش وپرورش در آن بیشتر می شود.
رحمانی فضلی با اشاره به مصاحبه ای كه در مسافرت به استان سیستان و بلوچستان داشته است، اظهار نمود: سرعت تغییرات در دنیا در سده های قبل كم بود چنانچه تفاوت بین ۲۰۰ سال قبل با سده های پیش از آن زیاد نبود اما هم اكنون هر هفته به اندازه صدسال تغییر پیدا می نماییم و در تمامی حوزه ها تغییرات سریع رخ می دهد پس تغییرات جز خاصیت های جامعه كنونی شده است و این تغییرات تأثیر مستقیمی در زندگی دارد.
ایشان سپس اظهار داشت: تغییرات اجتماعی هم اكنون به معنای قدرت هماهنگی رفتارهای فردی با تحولات است.
رحمانی فضلی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری كه فرمودند " اگر تغییرات را مدیریت نكنیم و خودرا با آن انطباق ندهیم بالقطع تسلیم تغییرات می شویم و این سرنوشت مختوم ما خواهد بود"، تاكید كرد: مقام معظم رهبری بیست سال قبل مسئله تهاجم فرهنگی را مطرح نمودند كه در آن زمان دقت لازم را نكردیم و امروز گرفتار همان چالش تهاجم فرهنگی شده ایم.
وزیر كشور اشاره كرد: هم اكنون بین شهر و روستا تفاوت رفتاری وجود ندارد چون رسانه گسترش پیداكرده و سطح تحصیلات بالا رفته است.
وی با اشاره به اینكه در تحولات جهانی مدعی هستیم كه خودمان مسیر دیگری داریم، اشاره كرد: همه دنیا، فلسفه ما را از نظر عقلی و كلامی می پذیرند؛ ما به اصولی معتقد هستیم كه به خالق هستی مرتبط می باشد و شیوه، روش، فرهنگ و استقلال خودمان را می خواهیم و همه این ها منبعث از تعلیم و تربیت انسان است كه به عقلانیت انسان برمی گردد.
وی اظهار داشت: باید با خود خلوت كرد و دید كه چه پاسخ مناسبی برای تغییرات و مطالبات داریم؛ چون اعتقاد ما مبتنی بر فطرت و عقل است بدین سبب به پرسش بیشتری نیاز دارد.
وی در بخشی دیگر از سخنانش اشاره كرد: جامعه سه مطالبه اصلی دارد كه نخستین آن قانون مندی است.متاسفانه برخی قانون گریزی ها دركشور وجود دارد.عدم تبعیت از قانون در بعضی موارد سبب شده تا قانون به معنای حقیقی خود در جامعه ساری نباشد. عدالت باز مطالبه دیگر است؛ البته ضعف عدالت باز به ضعف قانون برمی گردد و ریشه در آن دارد. اخلاق هم سومین مطالبه است كه هر سه مطالبه را می توان درآموزش وپرورش دنبال كرد.
به گزارش مركز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش وپرورش، وزیر كشور اشاره كرد: معلمان، مهم، عزیز و تأثیرگذار هستند و البته جامعه امروز ما نتیجه همین نظام تعلیم و تربیت است و ای كاش در تعلیم و آموزش معارف به دانش آموزان، خدا و قیامت تجلی بیشتری در اعتقادات وتربیت آنان داشته باشد.
رحمانی فضلی با اشاره به اینكه یك معلم می تواند در كلاس درس خود بسیار اثرگذار باشد، اظهار نمود: اگر كرامت معلم در جامعه رشد پیدا كند، بسیار تأثیرگذار خواهد بود؛ تا قبل از این همیشه در نظرسنجی ها نخستین گروه مرجع معلمان بودند اما هم اكنون رتبه اول را سلبریتی ها دارند و معلمان به رتبه دوم رفته اند؛ رتبه مسئولین هم متاسفانه كاهش یافته است.
وی با اشاره به اینكه سال ۹۷سال سختی برای جمهوری اسلامی بود، اظهاركرد: سال اول دولت آقای روحانی تلاش ها نتیجه داد و مسیرها باز و مشكلات حل شد. در دوره دوم مسیری كه باز شده بود توسط یك انسان دیوانه در آمریكا كه تمام قواعد بین المللی را زیر پا گذاشت و مشكلاتی برای كشور پدید آمد.
وی افزود: سال ۹۸را برای مردم در حالت انتظاری سخت قرار ندهیم. سال ۹۸نباید سخت تر از سال ۹۷باشد چون دشمن هر روشی را بلد بود در سال ۹۷به كار گرفت و دولت باز با همه این مشكلات چاره پیدا كرد.
رحمانی فضلی اظهار داشت: در چهل سالگی انقلاب اسلامی به پدیده ای دیگر در دشمنی با انقلاب برخورد كرده ایم كه البته همه پدیده ها در تكامل انقلاب تأثیرگذار است. می گفتند كه در ۱۳آبان كار ایران تمام است و دهه چهل انقلاب را نمی ببینند اما با افتخار چهل سالگی انقلاب را هم گذراندیم. متأسفانه تحلیل های بسیار غلطی از اعتراض مردم در دی ماه سال قبل شده بود و دشمن برمبنای آن وقایع، تحریم ها و هجمه های اقتصادی را مقابل كشور ما به راه انداخت اما مردم ما با وجود برخ مشكلات، فهیم هستند ومحاسبات دشمن، اشتباه از آب در آمد.
وزیر كشور تاكید كرد: دشمن اساسا نمی تواند فروش نفت ایران را صد در صد تحریم كند چون امكان وقوعش به شدت كم است و اینكه می گویند انتخابات آتی سبب به هم ریختگی كشور خواهد بود، باردیگر تحلیل واشتباه بزرگی است.
رحمانی فضلی درانتها پیشنهاد داد: تفاهم نامه ای بین دو وزارتخانه آموزش وپرورش و كشور تنظیم شود تا زمینه های همكاری افزایش پیدا كند.
در ابتدای این جلسه بعضی از مدیران آموزش وپرورش ازجمله رئیس مركز استعدادهای درخشان، مدیران كل استان های البرز، آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان برخی مسائل در استان ها را برای وزیر كشور تشریح كردند.
1397/12/21
23:31:15
5.0 / 5
5261
تگهای خبر: آموزش , فروش , مسئولیت , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane