راه اندازی آرامستان های جدید در شرق و غرب تهران

راه اندازی آرامستان های جدید در شرق و غرب تهران

به گزارش بیمه خانه شهردار تهران از برنامه ریزی جهت راه اندازی آرامستان های جدید در شرق و غرب تهران آگاهی داد و همین طور اظهار داشت: بهشت زهرا در جنوب تهران به مرز فرسودگی رسیده و برای این مسئله نیز برنامه هایی پیش بینی شده است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی عصر روز گذشته در اولین بازدید میدانی خود از منطقه ۲۰ با اشاره به این که مقام معظم رهبری درباره شهرستان ری صحبتی را مطرح نمودند در خصوص این که ری قبله تهران است، اظهار داشت: برمبنای فرمایش ایشان، باید بتوانیم شرایط مناسب تری را جهت زندگی در این منطقه فراهم نماییم. زمانی که صحبت از قبله می نماییم باید به مسئله الگو و توسعه این منطقه نیز توجه ویژه داشته باشیم.
وی ادامه داد: نخستین بازدید میدانی خودرا از منطقه ۲۰ شروع کردم و پناه می بریم به حضرت عبدالعظیم حسنی که انشالله حرکت جدیدی را آغاز نموده باشیم و ثمرات خوبی در پی داشته باشد.
وی افزود: طی ۴۲ سال قبل اقداماتی خوبی در تهران انجام شده، البته اشکالاتی نیز وجود داشته که ما در این دوره از مدیریت شهری می خواهیم از اقدامات خوب استفاده و از کارهای بد نیز عبرت بگیریم و آنها را تکرار نکنیم و بدین سان به آینده توجه داشته باشیم.

در تهران ۱۲ هزار هکتار بافت ناپایدار داریم
شهردار تهران با اشاره به این که در دوره شهردار سابق تهران یعنی آقای قالیباف اقدامات خوبی خصوصاً در زمینه کالبد شهر انجام شده است، اظهار داشت: در آن مقطع در بخش سازندگی اقدامات موثری انجام شد اما بزرگترین معضل ۴۲ سال گذشته، توجه کمتر به روح شهر بوده، البته امروز که بررسی می نماییم کالبد شهر نیز نیازمند توسعه و پیشرفت است. به طوریکه امروزه در تهران ۱۲ هزار هکتار بافت ناپایدار داریم.
به گفته ی ایشان، در تهران به هر نقطه ای که دست می زنیم نیازهای بسیاری وجود دارد حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس، مترو و... باید مورد توجه قرار گیرد. در این بخش برنامه هایی برای اورهال و ورود واگن های جدید در دستورکار قرار داده ایم.

تعارضی بین مسئولان نظام وجود ندارد
زاکانی با اشاره به تحریم های اعمال شده توسط آمریکا، اظهار داشت: آمریکا مثل شیر پیر است و دیگر کسی به این شیر پیر اعتنا نمی کند و ما نیز با تلاش و همت خودمان انشالله به موفقیت های خوبی دست پیدا خواهیم کرد. هم اکنون با حضور مسئولان در سه قوه مجریه، قضائیه و مقننه و همین طور شورا و شهرداری و سایر بخش ها شاهد می باشیم که هیچ تعارضی بین مسئولان نظام وجود ندارد. این فرصت مغتنمی است. البته شیطان تلاش می کند که دعوا بیندازد اما باید بتوانیم از این فضا صیانت نماییم و با نوکری به مردم خدمت نماییم. مسیر ما در شهرداری فقط کار است. شهرداری می خواهد مسیر نوکری را طی نماید تا بتواند به مردم خدمت رسانی کند.
وی افزود: وظیفه شهرداری تنها ناظر به پسماند و رفت و روب، روشنایی معابر، فضای سبز و... نیست. البته اینها تنها کف ماجراست و موضوع خدمت بسیار فراتر است و اگر تهران امروز نیاز به مترو و بزرگراه و... دارد این موارد نیز کف ماجراست و ما باید به سایر موضوعات مورد نیاز شهروندان نیز توجه داشته باشیم. هم اکنون حدود ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار معتاد در شهر تهران وجود دارند. این در حالیست که حتی اگر یک معتاد هم وجود داشت این یک ننگ شمرده می شود. پس باید بتوانیم با برنامه ریزی بازگشت این افراد به خانواده را فراهم نماییم.

راه اندازی آرامستان های جدید در شرق و غرب تهران
شهردار تهران با اشاره به برنامه ریزی شهرداری جهت راه اندازی آرامستان های جدید در شرق و غرب تهران، اظهار داشت: با سازمان اوقاف جلساتی را برگزار کردیم تا بتوانیم از این فضاها برای دفن اموات استفاده نمائیم. بهشت زهرا در جنوب تهران به مرز فرسودگی رسیده و برای این مسئله نیز برنامه هایی پیش بینی شده است.
شهردار تهران به موضوع هویت محلات و بازگشت این هویت اصرار کرد و اضافه کرد: باید فضایی فراهم نماییم که گروههای فعال در مساجد حضور موثری را در خدمت رسانی داشته باشند.
زاکانی در خاتمه بااشاره به بازدیدهای که از منطقه ۲۰ صورت گرفت، اظهار داشت: اولویت بندی هایی برای منطقه ۲۰ در نظر گرفته شد و ۲۲ مصوبه برای ری به تصویب رسید.
منبع:

1400/08/07
14:34:03
5.0 / 5
591
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane