معاون عمرانی وزیر كشور عنوان كرد

تشکیل قرارگاه پشتیبانی لجستیک شهرهای کشور

تشکیل قرارگاه پشتیبانی لجستیک شهرهای کشور

بیمه خانه: معاون عمرانی وزیر کشور از تشکیل قرارگاهی برای پشتیبانی لجستیک شهرهای کشور آگاهی داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، جمالی نژاد در همایش معاونین عمرانی استانداری های سراسر کشور ضمن تقدیر از کوشش های آنها اظهار داشت: مسائلی در کشور بعنوان برنامه های ریاست جمهوری در اولویت قرار دارد، برای مثال موضوعی که همیشه مورد تاکید وزیر کشور نیز بوده بحث معیشت مردم است. شهرداری ها در این حوزه می توانند بسیار کمک کنند. این نهاد می تواند بوسیله میادین میوه و تره بار و فروشگاه هایی که زیرمجموعه آنها هستند کمک بسیاری در این عرصه داشته باشند که در این راستا معاونین عمرانی استانداری ها می توانند ورود جدی داشته باشند.
وی ادامه داد: موضوع دیگری که در برنامه های ریاست جمهوری وجود دارد موضوع مبارزه با فساد است. خصوصاً در زمینه پیشگیری در شهرداری ها که باید توسط معاونین عمرانی دنبال شود. در حقیقت باید فساد ستیزی خصوصاً در شهرداری ها مورد تاکید قرار بگیرد.
از طرف دیگر در سفرهای استانی ریاست جمهوری مصوبات باید توسط معاونین عمرانی پیگیری شود.
معاون عمرانی وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که اقدام ملی مسکن یکی از دستور جلسات امروز است، اضافه کرد: در این نشست برخی معاونین درخواست تفویض برخی اختیارات در زمینه اقدام ملی مسکن به معاونین عمرانی استانها را مطرح نمودند که اساسا این مساله به وزیر کشور منعکس خواهد شد و بنظر می رسد که این اتفاق محقق شود. همین طور اصلاح طرح جامع مسکن که باید ظرف سه ماه آتی صورت گیرد. موضوع مهم دیگری است که معاونین عمرانی باید پیگیر آن باشند. چونکه بیس همه اقدامات در زمینه اقدام ملی مسکن همین طرح جامع است. شهرداری ها نیز می توانند پای کار ساخت مسکن ارزان باشند و در طرح جهش در زمینه مسکن نقش موثری را ایفا کند.
وی ضمن تاکید بر لزوم بارگذاری پروژه های عمرانی در تمامی استانها در سامانه وزارت کشور اساسا با بارگذاری پروژه ها زمینه رصد پیشرفت پروژه ها امکانپذیر باشد. با توجه به این که انتخابات شوراها همزمان با ریاست جمهوری برگزار شده است تسریع در تعیین تکلیف شهرها و مدیریت شهری از اهمیت به سزایی برخوردارست. انتخاب شهرداران برمبنای بخشنامه سال ۱۳۹۷ شرایط احراز را برای افراد به شکلی کرده است که افراد دارای تخصص و توانمندی های بیشتر انتخاب شوند. در حقیقت این بخشنامه شرایط متفاوتی را نسبت به بخشنامه قبلی فراهم نموده است تا افراد با توانمندی اجرائی و فنی بسیار بهتری انتخاب گردد. گزارشی در همین راستا به زودی به وزیر کشور ارائه خواهد شد.
جمالی نژاد با اشاره به موضوع آلودگی هوا خصوصاً در کلانشهرها اضافه کرد و اضافه کرد: قانون هوای پاک تصویب شده و در آن تکالیفی برای دستگاهها تعیین شده است، پس معاونین عمرانی در استانها باید ضمن ورود جدی به این مساله زمینه اجرای این قانون را در استانها فراهم آورد.
وی ادامه داد: برای پروژه های زیرساختی در زمینه حاشیه نشینی و اسکان غیر رسمی جلساتی برگزار شده که مقرر شده در این عرصه دو کار بصورت همزمان اجرا شود. نخست آنکه تلاش نماییم زیرساخت لازم در شهرهای حاشیه ایجاد شود و در مرحله بعدی جلوی مهاجرت را بگیریم و جریان مهاجرت کند نماییم. متاسفانه با وجود همه زحماتی که کشیده شده اما بحث حاشیه نشینی و لطمه های اجتماعی در بعضی از این مناطق همچنان دیده می شود. در دو سال قبل ۳۱ استان هر یک شهرستانی را بعنوان کم برخوردار معرفی کردند و بدین سان شهرستان های کم برخوردار شناسایی شدند؛ پس از دوستان می خواهم در این شهرستان ها اقدامات را پیگیری کنند. ما هم بصورت ویژه به آنها کمک می نماییم تا این تدبیر به سایر شهرستان ها نیز تسری پیدا کند.
رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع نیروی انسانی در شهرداری ها و لزوم چابک سازی بدنه شهرداری ها اشاره نمود و اضافه کرد: هنگامی که تغییر شورا و استقرار شهرداران جدید روی می دهد گاهی شنیده می شود که نیروهایی به شهرداری ها تحمیل می شود. یکی از اشکالات اساسی شهرداران ما با وجود تاکیداتی که برای چابک سازی بدنه آنها انجام شده این است که متاسفانه گاهی با جذب نیروی انسانی بسیار فربه شدند. پس معاونین عمرانی باید نسبت به تبدیل وضعیت ها و جذب نیروی انسانی با حساسیت بسیار زیادی اقدام نمایند. در این عرصه ابلاغ هایی انجام شده که باید مورد توجه قرار گیرد. اگر هم در جایی نیاز است که نیروی انسانی کیفی وارد شود باید این اقدام با ساز و کار تعیین شده صورت گیرد.
وی اشاره کرد: در زمینه لوجستیک و تجهیزات اقدامات بسیار خوبی در سالهای قبل انجام شده و امسال نیز شرایط خوبی برای شهرداری ها رقم خواهد خورد که همچون آن اختصاص ۱۷ درصد قیر رایگان به شهرداری ها و همین طور اختصاص ۸۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بخش حمل و نقل عمومی است.
معاون وزیر کشور با تاکید بر حساسیت وزیر کشور در زمینه پسماند و حمل و نقل عمومی، اظهار داشت: شب گذشته با دستور وزیر کشور قرارگاهی برای پشتیبانی لوجستیک شهرهای کشور تشکیل شد تا مطالبی همچون پسماند و تامین واگن برای شهرداری ها بوسیله این قرارداد پیگیری شود. این کار بسیار باارزش و مؤثر است. بوسیله این قرارگاه مبالغی برای زباله سوز استانهای ساحلی و تامین واگن مترو شهرها اختصاص خواهد یافت.1400/08/05
20:09:44
5.0 / 5
984
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane