استاندار تهران:

77 درصد تهرانی ها دز اول واکسن کرونا را دریافت نمودند

77 درصد تهرانی ها دز اول واکسن کرونا را دریافت نمودند

به گزارش بیمه خانه استاندار تهران با اشاره به این که 77 درصد تهرانی ها دُز اول واکسن کرونا و 44 درصد هم واکسن دُز دوم را دریافت کرده اند، اظهار داشت: هدف گذاری اولیه واکسیناسیون در استان تهران 85 درصد است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محسن منصوری در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران اظهار داشت: جلسات در سطح شهرستان ها با محوریت مدیریت و مقابله با کروناویروس باید با جدیت، دقت و آینده نگری اجرا شود و فرمانداران باید این مساله را در دستور کار اصلی خود قرار دهند. باید بمحض افزایش آمارها موضوع بصورت علمی بررسی شود و تمامی تدابیر لازم در کوتاه ترین زمان ممکن اتخاذ شود. باید همه دستگاهها کمک کنند شیب نزولی شکل گرفته باقی بماند. هم اکنون وضعیت عمومی استان تهران در زمینه کروناویروس خوب است اما باید مراقبت ها را در دستور کار قرار دهیم، چونکه اگر غفلتی صورت بگیرد ما را به سمت پیک ششم سوق خواهد داد.
وی ادامه داد: یکی از مباحثی که باید بطور جد در دستور کار قرار گیرد موضوع واکسیناسیون است. هم اکنون در استان تهران ۷۷ درصد دُز اول و ۴۴ درصد دُز دوم را دریافت کرده اند که آمار قابل قبولی است اما باید در کوتاه ترین زمان ممکن به هدف گذاری که ۸۵ درصد قبل تر تعیین شده بود دست پیدا نماییم، ضمن این که ما قله هدف گذاری را به ۹۰ درصد افزایش خواهیم داد. پس این مساله باید بصورت جدی پیگیری شود.
منصوری افزود: در امتداد تحقق این مهم رسانه ها و صداوسیما باید بعنوان اقدامی مهم و حیاتی در برخورد با این بیماری به موضوع واکسیناسیون و ترغیب شهروندان به واکسیناسیون بپردازند.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به اجرای مرحله دوم طرح شهید سلیمانی در استان تهران اشاره نمود و اضافه کرد: اجرای این طرح در درمان و پشتیبانی از بیماران موثر بوده پس با همت بسیج و دانشگاه های علوم پزشکی باید این کار در مرحله دوم در تهران عملیاتی شود. برای تحقق این طرح نشست مشترکی میان بسیج و دانشگاه های علوم پزشکی برگزار می شود تا روند اجرای طرح بررسی شود.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر لزوم پرهیز از هر گونه عادی انگاری در مدیریت و مقابله با کروناویروس اضافه کرد: طرح احسان و کمک مؤمنانه در ابتدا به شکل بسیار خوبی اجرائی شد؛ اما هر چه این طرح جلو رفت کمرنگ تر شد. باید این موضوعات بصورت جدی پیگیری شود و در دستگاهها نیز نباید نسبت به مصوبات عادی انگاری رخ دهد.
منصوری افزود: درباره بحث تردد شبانه موضوع بصورت کارشناسی مورد بررسی قرار گرفت و نظرات فنی گرفتن شد. پس مصوبه ما در قالب پیشنهاد به ستاد مقابله با کرونا ارائه خواهد شد. با توجه به این که اجرای این طرح در زمان فعلی اثربخشی لازم را ندارد پس تقاضای ما این است که به صلاحدید در ستاد ملی کرونا تجدید نظر و اصلاحی صورت بگیرد.
استاندار تهران اضافه کرد: طرحی توسط شهرداری تهران ارائه شده که با تشکیل کارگروهی تخصصی با حضور فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی این طرح مورد بررسی و بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت و در نهایت تصمیم لازم اتخاذ خواهد شد.
وی تاکید کرد: درباره واکسیناسیون و تردد کارمندان نیز قرار شد بخشنامه اصلاحی توسط ستاد ملی کرونا ابلاغ شود که اساسا با ابلاغ این بخشنامه به همان شکل عمل خواهد شد.
منصوری در پاسخ به سوالی درباره رنگ بندی فعلی استان تهران در زمینه کرونا اظهار داشت: سیر بیماری در تهران کاهشی است. وضعیت خوب و روز به روز مراجعین سرپایی، بستری و فوتی کمتر می شود؛ اما باید مراقبت ها را در دستور کار قرار دهیم. هم اکنون در تهران، شهرستان قرمز و نارنجی نداریم و وضعیت عمومی زرد است.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این جلسه سردار سپهر فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا کشور درباب اجرای طرح شهید سلیمانی در استان تهران اظهار داشت: باتوجه به تأکیدات ریاست جمهوری در خصوص اجرای دوباره طرح شهید سلیمانی ان شاءالله این طرح در استان تهران شروع خواهد شد.
وی ادامه داد: خوشبختانه خواست مسئولان در استان تهران نشان از عزم جدی آنها برای اجرای بهتر و سریع تر این طرح در استان تهران است. در این طرح شناسایی بیماران و افرادی که با آنها در تماس بوده اند و همین طور اجرای پروتکلهای بهداشتی با کمک شهرداری و سایر دستگاهها اساسا با قوت پیش خواهد رفت.
وی افزود: آموزش شهروندان برای همراهی و فرهنگ سازی نیز در این طرح پیش بینی شده است. افرادی که نیازمند کمک در طول درمان هستند نیز مثل گذشته صورت خواهد گرفت. بی شک توسعه واکسیناسیون تهران بعنوان الگویی برای کشور قلمداد خواهد شد. پس از شهروندان درخواست می نماییم در اجرای این طرح یاری گر ما باشند تا شاهد کاهش آمارها در تهران باشیم.
منبع:

1400/08/03
21:52:09
5.0 / 5
945
تگهای خبر: آموزش , شهرداری , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane