واکسیناسیون بیش از ۱۸ هزار نفر در پایتخت در مراکز سیار

واکسیناسیون بیش از ۱۸ هزار نفر در پایتخت در مراکز سیار

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اظهار داشت: با همکاری مراکز سیار از اول مهر ماه تا اختتام روز شنبه ۱۷ مهرماه، بیش از ۱۸ هزار دُز واکسن تزریق شده است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، علی نصیری درباره آخرین وضعیت پویش «تهران باردیگر جان می گیرد»، اظهار داشت: همه اقدام های سازمان مدیریت بحران در حوزه مدیریت ویروس کرونا ذیل این کمپین، انجام می شود که اقدامات اولیه برای این کمپین در فاز یک، راه اندازی مراکز جدید واکسیناسیون بود.
سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۲ مرکز واکسیناسیون فعال است، اضافه کرد: با شروع این طرح ۲۶ مراکز واکسیناسیون فعال شد و با بیان نیاز یک مرکز خودرویی دیگر و یک مرکز ثابت به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری در فرهنگسرای بهمن برای واکسیناسیون به این ظرفیت اضافه گردید. درحال حاضر۶ مرکز به علت رجوع کمتر تعطیل شدند.
به قول نصیری، اجرای فاز دو واکسیناسیون و افتتاح مراکز جدید تا روزهای آینده عملیاتی خواهد شد که از اهداف مهم فاز جدید این است که خدمات و واکسن را با سهولت در دسترس شهروندان قرار دهد.
او ضمن اشاره به این که در فاز اول طرح واکسیناسیون از عدد هدف گذاری شده ۱۲ هزار دُز عبور کردیم، افزود: در این طرح مقرر شد که معتادان کمپ ها و پاتوق ها، کودکان کار و خانواده آنها، شهروندان بیگانه غیرمجاز، کارتن خواب ها و حاشیه نشین ها شناسایی شده و توسط واحدهای سیار واکسینه شوند. البته واکسیناسیون گروههای صدمه پذیر ادامه خواهد داشت.
سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره آمار تزریق واکسن در مراکز سیار(۱۰ خودرو ون) اظهار داشت: تا آخر روز شنبه ۱۷ مهر ماه، در مراکز سیار بیشتر از ۱۸ هزار دُز واکسن تزریق شده است.
نصیری افزود: در حال حاضر آمادگی داریم تا جاماندگان ایثارگران، جانبازان، معلولان، سالمندان و به صورت کلی کسانی که امکان خروج از منزل را ندارند، از راه بانکهای اطلاعاتی و سامانه ۱۳۷ شناسایی کرده و در مراکز سیار واکسینه نماییم.
طبق گزارش سایت شهر، او ضمن اشاره به در دسترس نبودن واکسن جانسون اندجانسون اظهار داشت: طبق قرار اولیه و با عنایت به این که این واکسن تک دزی برای افراد صدمه پذیر کاربردی تر بود، این اتفاق محقق نشد و در نهایت به آنها واکسن سینوفارم تزریق شد. نیمی از این افراد دارای هویت هستند و دسترسی به آنها برای تزریق دُز دوم آسان است و افرادی هم که هویت ندارند با عنایت به پاتوق ها، شبکه ها و گروه هایی که در خود دارند، تلاش می نماییم هماهنگی صورت گیرد و دُز دوم آنها تزریق شود.1400/07/19
11:07:39
5.0 / 5
883
تگهای خبر: خدمات , خودرو , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane