مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاكسیرانی تهران اعلام كرد

آغاز معرفی رانندگان تاکسی به بانک برای دریافت وام تعمیرات

آغاز معرفی رانندگان تاکسی به بانک برای دریافت وام تعمیرات

بیمه خانه: مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی تهران ضمن اشاره به کندی روند نصب سیستم پرداخت آنلاین روی تاکسی ها، در عین حال درباره ارائه وام تعمیرات به رانندگان تاکسی، اظهار داشت: 15 میلیون تومان به خودرو های پژو و سمند و 20 میلیون تومان به ون ها بابت تعمیرات پرداخت می شود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محمد روشنی - مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی تهران، ضمن اشاره به ناوگان ۷۹ هزار دستگاهی تاکسیرانی پایتخت، بیان کرد: هم اکنون ۲۵ هزار دستگاه تاکسی مجهز به سیستم پرداخت آنلاین هستند. ۹۹ درصد این آمار مربوط به تاکسی های خطی و یک درصد مربوط به تاکسی های گردشی است. اولویت نخست سازمان برای تجهیز سیستم پرداخت آنلاین، تاکسی های خطی است.
او درباره کندی روند تجهیز تاکسی ها به سیستم یکپارچه پرداخت آنلاین، توضیح داد: متولی تجهیز سیستم پرداخت آنلاین تاکسی ها، سازمان فاوای شهرداری تهران است. درباره کندی روند تجهیز سیستم پرداخت آنلاین چندبار با سازمان فاوا مکاتبه شده است.
افزایش ۴۰۰ برابری پرداخت آنلاین در شهریور
روشنی ضمن اشاره به استقبال شهروندان از این اقدام، اظهار داشت: تراکنش پرداخت آنلاین در شهریور امسال نسبت به ماه های گذشته ۴۰۰ برابر بالا رفته است. انتظار داریم که فاوا در این عرصه با تاکسیرانی همکاری کند و همین طور به نصب سیستم پرداخت آنلاین سرعت بیشتری ببخشد.
مدیرعامل این سازمان در ادامه بیان کرد: در گذشته با بانکها بر سر واریز وجه پرداخت آنلاین در مدت زمان کوتاه مشکل داشتیم اما در حال حاضر وجه در همان روز به حساب رانندگان واریز می شود.
آغاز معرفی رانندگان تاکسی به بانک برای دریافت وام تعمیرات
روشنی درباره وضعیت اعطای وام تعمیرات به رانندگان تاکسی توضیح داد: معرفی رانندگان به بانک مهر بابت دریافت وام تعمیرات از شنبه هفته جاری شروع شده است. ۱۵ میلیون تومان به خودرو های پژو و سمند و ۲۰ میلیون تومان به ون ها بابت تعمیرات پرداخت می شود.
به گفته وی؛ هم اکنون بیش از ۱۰ هزار راننده تاکسی بابت دریافت این وام، مدارک خودرا در سایت بارگذاری و ثبت نام لازم را انجام داده اند.
پرداخت وام تعمیرات با اولویت بندی انجام می شود
مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی تهران با اعلان اینکه پرداخت وام با اولویت بر طبق سال تولید خودرو، مشکلات عمده خودرو.... انجام می شود، اضافه کرد: مجبور هستیم که رانندگان را بر طبق خاصیت های خودرو دسته بندی و به بانک معرفی کنیم؛ چونکه ممکنست همه رانندگان مشمول وام تعمیرات خودرو نشوند.
وی در ادامه بیان کرد: در تلاش هستیم که از وجوه در اختیار مبالغ مختلفی را به بانک تزریق نماییم تا بانک مهر اقتصاد دو برابر آن به همراه همان منابع مالی را به رانندگان تاکسی وام پرداخت کند.
بنابر اعلام سایت شهر، روشنی ضمن ابراز امیدواری بابت نبود مشکل و محدودیت تعداد نفرات برای اعطای وام تعمیرات، اظهار داشت: امیدوار هستم که با تزریق منابع مالی جدید، هر راننده ای که متقاضی این امر بود وام تعمیرات به او پرداخت گردد.
نوسازی ۳ هزار دستگاه تاکسی فرسوده در ۲ ماه
روشنی درباره وضعیت نوسازی تاکسی های فرسوده، توضیح داد: نزدیک به دو ماه گذشته که روند نوسازی تاکسیرانی شروع شده، قریب به ۳ هزار دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی شده اند. اگر عملیات نوسازی با همین روند پیش رود تا آخر سال می توان ۱۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده را نوسازی کرد.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران در پاسخ به این پرسش که تا آخر سال چند دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی خواهد شد، اظهار داشت: اگر علاوه بر تبصره ۱۸ ماده ۱۲ هم محقق شود، ممکنست که تا آخر سال ۲۰ هزار تاکسی فرسوده نوسازی شود در غیر اینصورت پیش بینی ما برای ۱۰ تا ۱۵ هزار دستگاه تاکسی است.
منبع:

1400/07/17
11:41:22
5.0 / 5
954
تگهای خبر: خودرو , سازمان , سایت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane