آخرین اخبار مرزها را در مهر بخوانید؛

موج بازگشت زوار از مهران

موج بازگشت زوار از مهران

دو مرز مهران و شلمچه شاهد بازگشت زوار هستند، مسئولان از تامین 5000 دستگاه اتوبوس برای جابجایی زوار خبر می دهند و پلیس تمهیدات ترافیکی را اتخاذ نموده است؛ اخبار مرزها را در مهر بخوانید.خبرگزاری مهر - گروه استان ها: در بسته خبری اربعین آخرین رویدادهای در رابطه با بازگشت زوار اربعین از مرزهای زمینی و هوایی را مرور خواهیم کرد، مواردی از قبیل روند خدمات رسانی به زوار، امکانات و زیرساخت های حمل و نقل در مرزهای زمینی، وضعیت پروازها، محدودیت های ترافیکی، ممنوعیت های ترددی و فعالیت موکب ها.
امروز هم زمان با اربعینِ کشور عراق روند بازگشت زوار از مرزهای زمینی شدت گرفته است، فرماندار خرمشهر بازگشت زوار از مرز شلمچه را روان توصیف کرده است و معاون استاندار خوزستان هم از فعال شدن حمل و نقل ریلی آگاهی داده است.
موج بازگشت زوار از مرز مهران شکل گرفته است و مسئولان حوزه حمل و نقل از آماده بودن اتوبوس ها برای خدمت رسانی به زوار آگاهی داده اند. محدودیت های ترافیکی نیز در استان کرمانشاه به علت بازگشت زوار اربعین اعمال شده است.
در این گزارش بصورت مستمر از مرزهای فعال برای بازگشت زوار اربعین محتوای رسانه ای شامل فیلم و عکس و خبر منتشر و بروزرسانی خواهد شد.
آخرین اخبار وضعیت تردد در مرزها را در زیر بخوانید
۱۸: ۲۱ آمادگی ناجا برای ورود زوار به کشور / مورد امنیتی گزارش نشده است

سردار محمد شرفی فرمانده قرارگاه اربعین ناجا عصر سه شنبه در مرز مهران اظهار نمود: تجربه نشان داده بیشتر زوار مرز مهران را برای بازگشت به کشور انتخاب می کنند، پس پلیس برای امنیت زوار تمهیدات ویژه ای را در نظر گرفته است.
وی اضافه کرد: نیروی انتظامی، متناسب با موج بازگشت زوار، تغییر تاکتیک داده و طبیعتاً مسیرهای بازگشت، تحت پوشش و کنترل عملیاتی محسوس و نامحسوس تجهیزات و سامانه های پایش هوشمند قرار خواهند گرفت.
سردار شرفی با اشاره به شروع موج بازگشت زوار به کشور، اشاره کرد: خوشبختانه، روند بازگشت زوار روان است و هیچ نوع مشکل خاصی در این حوزه نداریم و پیش بینی بینی می شود فردا و روزهای آتی بازگشت زوار به کشور روند افزایشی داشته باشد.
۱۸: ۰۲ استقرار اکیپ های پلیس لرستان در امتداد تسهیل بازگشت زوار اربعین

سردار یحیی الهی فرمانده انتظامی لرستان امروز سه شنبه در سخنانی گفت: در امتداد ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی (ع) و تسهیل در بازگشت آنان به استانهای مبدا پلیس لرستان از آمادگی کامل برخوردار می باشد.
وی اضافه کرد: پلیس راه و راهور و یگان های انتظامی با استقرار اکیپ های کنترل و فعال کردن دوربین های ثابت و سیار، کنترل سرعت و بکار گیری تمام توان و تجهیزات سایر دستگاهها حرکات و رفتارهای ترافیکی رانندگان را رصد می کنند.
فرمانده انتظامی لرستان، اظهار داشت: پلیس لرستان با تمام توان آماده خدمت رسانی و ایجاد تمهیدات ترافیکی و انتظامی به زوار حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در بازگشت به کشور است.
۱۷: ۲۷ عکس / ورود زوار اربعین از مرز شلمچه به کشورادامه تصاویر را اینجا ببینید.۱۷: ۰۷ ۳۴۰۰ زائر اربعین از مرز مهران وارد کشور شدند
مدیر پایانه مرزی مهران اظهار داشت: امروز سه هزار و ۴۰۰ زائر اربعین از مرز مهران وارد کشور شده اند. مجتبی سلیمانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: همه امکانات در پایانه مرزی مهران برای ورود زوار اربعین به کشور فراهم گشته است. وی با اشاره به سهولت تردد در ورود زوار از مرز مهران به کشور، اضافه کرد: سه هزار و ۴۰۰ نفر امروز بوسیله مرز مهران وارد کشور شده اند.
۱۶: ۵۷ انجام تست سریع کرونا در پایانه های مرزی برای کنترل سلامت زائران

پیمان صابریان، رییس سازمان اورژانس کشور بامداد امروز در مصاحبه با رادیو «اربعین» با اشاره به اینکه خوشبختانه مشکل خاصی برای زوار ایرانی در راهپیمایی اربعین حسینی ایجاد نشده است و از نظر دارویی و فرآورده های خونی با مشکل روبرو نبوده ایم، اظهار داشت: در پایانه های مرزی از زوار هنگام بازگشت به کشور تست فوری و سریع کرونا گرفته خواهد شد و اگر کسی تستش منفی باشد از مرز به آسانی عبور می کند ولی اگر فردی تستش مثبت باشد و حال نامساعدی داشته باشد به بیمارستان انتقال داده خواهد شد و اگر کسی تستش مثبت باشد ولی علایم خاصی نداشته باشد در یک سری نقاهتگاه هایی که در نظر گرفته شده است، اسکان داده می شود و برای قرنطینه این افراد تمهیدات لازم در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان اورژانس کشور در پاسخ به این پرسش که آیا در داخل عراق مشکلی برای زوار ایرانی پیش آمده و اطلاعی در این حوزه داشته است، اظهار داشت: خوشبختانه مشکلی برای زوار پیش نیامده است و ما از نظر دارویی و فراورده های خونی نیز با مسئله ای روبرو نبوده ایم.
وی سخنان خود از زوار اربعین حسینی خواست که حتما با وجود این که دو دوز واکسن را دریافت کرده اند، ماسک بزنند و فاصله اجتماعی را رعایت نمایند.
۱۴: ۵۰ سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری به عراق رفت

سیاوش امیر مکری سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری روز گذشته به عراق سفر کرد. وی بمنظور تسهیل و روان سازی بازگشت زوار اربعین حسینی با کاپیتان حکمت فرزعلی مدیر فرودگاه نجف دیدار نمود.
براین اساس، از روز گذشته عملیات بازگشت ۴۵ هزار زائر با ۲۷۰پ رواز شروع شده است.۱۴: ۳۸ فیلم / بلیط مهران-تهران؛ ۴۰۰ هزار تومان


۱۳: ۴۱ مرزهای زمینی بازگشت زوار به پایانه های مهران و شلمچه تغییر کرد

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره کرد: اقدامات و هماهنگی های لازم برای تسریع و تسهیل در سفرهای بازگشت زوار اربعین حسینی از مرزهای مهران و شلمچه انجام شد.
بابک طالبی با اشاره به اینکه از تاریخ ۲۸ شهریور ماه تا ۵ مهرماه بیش از ۳۵ هزار نفر از مرز مهران و ۱۲۰ هزار نفر از مرز شلمچه خارج شدند، گفت: بمنظور بازگشت این زوار از مرزها، ناوگان حمل و نقل جاده ای مورد نیاز به مرزها اعزام شدند که بطور متوسط روزانه ۵۰۰ دستگاه بوده و در صورت افزایش تقاضا، ناوگان بیشتری اعزام خواهد شد.
طالبی تصریح کرد: استانهای معین برای تامین ناوگان در شلمچه و چذابه پیش بینی شده است و ستاد مرکزی اربعین در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و ستادهای متناظر استانی در ایلام و خوزستان درحال رصد زوار بوده و تمهیدات خودرویی برای آنها اندیشیده شده است.
۱۳: ۲۶ ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال زوار اربعین پیش بینی شده است

داریوش امانی ظهر سه شنبه در پایانه مرزی مهران اظهار نمود: بیشترین زوار اربعین از مرز مهران وارد کشور می شوند. وی با اشاره به این که مرز شلمچه هم برای ورود زوار به کشور آماده شده است، اشاره کرد: به علت این که امروز در عراق اربعین است، تا حالا تعداد کمی زائر وارد کشور شده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره کرد: از ظهر امروز احتمالاً ورود زوار به کشور افزایش خواهد یافت، فروش بلیط در مرزهای بصورت حضوری است و زوار به سمت جایگاه های خود هدایت می شوند.
امانی عنوان کرد: پنج هزار دستگاه اتوبوس در مرزهای برای انتقال زوار اربعین پیش بینی شده است.
وی با اشاره به این که ۲۴ ساعت آینده بیشترین تعداد بازگشت زوار به کشور خواهد بود، اضافه کرد: نزدیک به ۱۸۰ هزار زائر اربعین برمبنای پیش بینی های صورت گرفته بوسیله مرزهای زمینی مهران و شلمچه وارد کشور خواهند شد.۱۳: ۱۱ عکس / بازگشت زوار اربعین بوسیله مرز مهران به داخل کشور

برای دیدن بقیه تصاویر اینجا کلیک کنید.۱۲: ۵۸ ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس آماده انتقال زوار اربعین در مرز مهران

سردار دلاور القاصی مهر فرمانده انتظامی استان ایلام ظهر سه شنبه در پایانه مرزی مهران با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای پذیرش زوار عزیزان از مرز زمینی مهران دیده شده است، اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته بیش از ۲ هزار اتوبوس برای انتقال زوار به شهرهای مبدا آماده ارائه خدمات هستند.
وی بیان کرد: زوار موقع ورود به کشور عزیزمان صبر و تحمل داشته تا ضوابط برگشت آنها بصورت قانونی صورت گیرد.
وی اضافه کرد: با هماهنگی انجام شده ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس آماده انتقال و بازگشت زوار از پایانه مرزی مهران به سمت شهرهای محل سکونت هستند.
فرمانده انتظامی استان، با تاکید بر این که برای برگشت زوار باید دقت لازم شود تا با انضباط بخشی و کمک به این عزیزان از تراکم و تجمع پیشگیری شود، تصریح کرد: زوار عزیز با رعایت قوانین و مقررات و تدابیر در نظر گرفته شده از طرف مسئولان در صحت و سلامت کامل به آغوش خانواده های خود باز می گردند.
وی با اشاره به اینکه تخلفات حادثه ساز مشمول مرور زمان نمی گردد یعنی در هرلحظه پلیس می تواند خودرو راننده متخلف را متوقف نماید، اظهار داشت: تیم های محسوس و نامحسوس، دوربین های کنترلی محورهای مواصلاتی فعال شده، تا چنانچه خودرویی مرتکب تخلف شود در نخستین پاسگاه به تخلف آن رسیدگی شود.
سردار القاصی مهر، ضمن تقدیر از همکاری مردم شهرستان مهران و مشارکت مسئولان، تصریح کرد: در زمینه پیش گیری از جرایم، واحدهای تخصصی لازم و کافی پیش بینی و تمام رده های پلیسی کاملاً مشخص شده و هیچ نوع نگرانی برای تامین امنیت زوار مرز مهران وجود ندارد
۱۲: ۲۱ فرمانده مرزبانی: ورود زوار اربعین از مرز مهران بدون هیچ مشکلی جریان دارد

سردار احمدعلی گودرزی بامداد سه شنبه در مرز مهران اظهار نمود: موج برگشت زوار به کشور از بامداد روز گذشته شروع شده و گیت های ورود به کشور با تمام ظرفیت و شبانه روز در خدمت زوار هستند.
وی اضافه کرد: دستگاه های خدمات رسانی و درون بخشی و مواکب با افتخار در خدمت زوار اربعین هستند.
فرمانده مرزبانی افزود: همه بسترها فراهم شده که هر زائری که به داخل کشور ورود پیدا کند بلافاصله به شهر خود منتقل شود.
سردار گودرزی افزود: ناوگان حمل و نقل نیز بمحض ورود زوار به کشور آماده انتقال زوار به اقصی و نقاط ایران هستند.
۱۲: ۰۴ فیلم / تسهیل خدمات گذرنامه ای برای بازگشت زوار اربعین در مرزها


۱۱: ۵۸ فرماندار خرمشهر: بازگشت زوار از شلمچه روان است / موکب ها درحال خدمت رسانی

محمد حیدری قبل از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به شروع بازگشت زوار اربعین حسینی بوسیله مرز شلمچه اظهار نمود: ۵۰ دستگاه اتوبوس درون شهری، ۳۰ دستگاه اتوبوس برون شهری و ۲۰ مینی بوس از سراسر استان خوزستان در مرز شلمچه مستقر شده اند تا زوار بازگشته از سفر اربعین را به مناطق مختلف درون و برون استانی منتقل کنند.
حیدری اضافه کرد: با همکاری راه آهن یک رام قطار با ظرفیت ۵۰۰ صندلی از مرز شلمچه تا خرمشهر راه اندازی شده ضمن این که یک رام قطار نیز زوار کربلا را از خرمشهر تا اهواز جا به جا می کنند.
وی با اشاره به استقرار ۱۰ دستگاه آمبولانس در مرز شلمچه اظهار داشت: پنج دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز در نزدیکی نقطه صفر مرزی بمنظور خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی مستقر هستند.
فرماندار ویژه خرمشهر افزود: موکب ها نیز با استقرار در راه بازگشت زوار با ارائه سه وعده غذا در شبانه روز همین طور ارائه میان وعده به زوار خدمت رسانی می کنند.
حیدری با تاکید بر بسته بودن مرز برای عبور زوار به کشور عراق اظهار داشت: با تمهیداتی که در مرز شلمچه در نظر گرفته شده بازگشت زوار روان است و زوار به آسانی مسیر بازگشت به شهرهای خودرا طی می کنند.
۱۰: ۲۴ معاون استاندار خوزستان: قطار شلمچه به خرمشهر فعال شد / ورود روزانه ۲۰ هزار نفر از مرزها

ولی الله حیاتی بامداد امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران به آخرین وضعیت پایانه های مرزی خوزستان و تدابیر و تمهیدات اتخاذ شده برای بازگشت زوار حسینی اشاره نمود و اظهار داشت: برگزاری و استقرار ۵۰ موکب و ایستگاه پذیرایی با ملزومات لازم در شلمچه، ۲۰ موکب و ایستگاه در چذابه، شروع به فعالیت یک دستگاه ریل باس قطار از خرمشهر به شلمچه و بالعکس با ظرفیت هر رام ۴۰۰ نفر قسمتی از تمهیدات صورت گرفته برای برگشت زوار حسینی است.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان اضافه کرد: چهار رام قطار از خرمشهر به تهران به ظرفیت هر رام ۵۰۰ نفر و ۲ ریل باس از خرمشهر به مرکز استان به ظرفیت هر رام ۵۰۰ مسافر فعالیت خودرا آغاز نموده اند.
وی از استقرار ۲۰۰ اتوبوس برون استانی در شلمچه و ۵۰ اتوبوس درون استانی در چذابه به عمق کشور آگاهی داد و بیان کرد: هم اکنون ۴۰ اتوبوس خط واحد در شلمچه مستقر است و کار انتقال زوار حسینی را به خرمشهر و آبادان در ۲۴ ساعت شبانه روز انجام می دهد.
حیاتی اظهار داشت: در همه مسیرها و محورهای مواصلاتی مرزی اکیپ امداد و نجات، بهداشت و درمان با هدف انجام تست های مربوطه بهداشتی همچون رپید و پی سی آر و یگان های انتظامی، پلیس راهور و یگان امداد بمنظور خدمات انتظامی و کنترلی استقرار دارند.
۹: ۴۵ فیلم / بازگشت زوار اربعین حسینی از مرز مهران
مرز زمینی مهران بعنوان مرز اصلی برگشت زوار کربلای معلی انتخاب شده و بطور شبانه روزی در خدمت زوار اربعین است. هر چند از روز گذشته آرام آرام موج بازگشت زوار اربعین به داخل کشور شروع شده، اما از امروز میزان برگشت زوار افزایش پیدا کرده است.
دست اندرکاران خدمت رسانی به زوار در پایانه مرزی مهران بصورت شبانه روز آماده خدمت رسانی به زائرانی هستند که وارد کشور ایران شده و تمهیدات لازم نیز برای بازگشت زوار اندیشیده شده است.
موکب های پذیرایی برگزار شده و یک هزار دستگاه اتوبوس نیز در شهر مهران برای انتقال زوار اربعین حسینی به سراسر کشور مستقر شده است.
۹: ۰۸ رییس پلیس راه کرمانشاه خبر داد؛ اعمال محدودیت های ترافیکی اربعینی در محورهای مواصلاتی کرمانشاه

محمد حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در امتداد افزایش ایمنی در موج بازگشت زمینی زوار اربعین از مرز مهران هرگونه تردد وسایل نقلیه سنگین باری از محور اسلام آباد غرب به سمت حمیل و ایلام از ساعت ۶ بامداد امروز ۶ مهر به مدت ۷۲ ساعت ممنوعست.
وی افزود: رانندگان اینگونه وسایل نقلیه می توانند از محور جایگزین اسلام آباد غرب به ایوان و ایلام تردد کنند.
رئیس پلیس راه کرمانشاه اشاره کرد: تیم های گشتی ثابت و سیار پلیس راه استان کرمانشاه این محدودیت را با جدیت اجرا و با رانندگانی که محدودیت را رعایت نکنند برخورد قانونی می شود.
وی تصریح کرد: از رانندگان وسایل نقلیه حامل زوار خواسته می شود در بخش هایی از راه ها که دو طرفه و کوهستانی و پرپیچ و خم هستند از ارتکاب سبقت و سرعت بدون مجوز و انحراف به چپ خودداری کرده و حتما کمربند ایمنی را ببندند.
۶: ۴۶ آخرین وضعیت مرز مهران / اتخاذ تمهیدات لازم برای بازگشت زائران

مرز زمینی مهران بعنوان مرز اصلی برگشت زوار کربلای معلی انتخاب شده و بطور شبانه روز در خدمت زوار اربعین است. هرچند از روز گذشته آرام آرام موج بازگشت زوار اربعین به داخل کشور شروع شده اما طی امروز و فردا موج برگشت زوار افزایش خواهد یافت.
موکب های پذیرایی و آشپزخانه ها فعالیت خودرا آغاز نموده اند و فردا با اوج کار خود مواجه خواهند شد. ناوگان حمل و نقل عمومی با حداکثر توان خود پای کار هستند. امروز یک هزار دستگاه اتوبوس در شهر مهران برای انتقال زوار به اقصی و نقاط کشور مستقر شده است.
مدیر کل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری کشور گفت: زوار کم کم از سفر کربلا برگشته و عازم شهر و دیار خود می شوند، بر همین مبنا وسایل حمل و نقل عمومی برای انتقال زوار به اندازه کافی وجود دارد.
مدیر عامل بنیاد کرامت آستان قدس رضوی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: باتوجه به بازگشت زوار اربعین به کشور از مرز مهران، پس در مرز و در شهر مهران موکب امام رضا (ع) از دو روز گذشته مشغول ارائه خدمت و توزیع غذای گرم برای زوار است.
استاندار ایلام نیز در نشست ستاد اربعین، بر آمادگی کامل دستگاه های لشکری، کشوری و خدمات رسانی برای بازگشت زوار اربعین از مرز مهران اصرار کرد و اظهار داشت: تمهیدات لازم نیز در این راستا اندیشیده شده است. محمد نوذری اضافه کرد: پیش بینی می شود بیش از ۱۳۰ هزار نفر از زوار در راه بازگشت از محل مرز مهران وارد کشور شوند.
مشروح گزارش مهر از مرز مهران را اینجا بخوانید.
۶: ۲۲ تمهیدات ترافیکی پلیس راه ایلام برای بازگشت زوار اربعین

سرپرست پلیس راه انتظامی استان ایلام از تمهیدات ترافیکی پیش بینی شده و آمادگی کامل این پلیس در امتداد بازگشت زوار اربعین حسینی آگاهی داد.
ابوالفضل کهزادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در امتداد تسهیل بازگشت زوار اربعین حسینی که از مرز مهران وارد کشور می شوند تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس پیش بینی و هماهنگی شده وارد پایانه مرزی شوند.
وی عنوان کرد: پلیس راه استان ایلام با بسیج نمودن تمامی امکانات، تجهیزات و توان نیروی انسانی و همکاری سایر دستگاه های مرتبط و اختصاص تیم کمکی از استانهای دیگر آمادگی کامل اجرای این طرح ترافیکی عظیم را خواهد داشت.


1400/07/07
23:04:30
5.0 / 5
844
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane