یك عضو شورای شهر تهران:

حل مشکل مسکن کارکنان شهرداری مدنظر شهردار آینده قرار بگیرد

حل مشکل مسکن کارکنان شهرداری مدنظر شهردار آینده قرار بگیرد

به گزارش بیمه خانه یک عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: حل مشکل مسکن کارکنان شهرداری مدنظر شهردار آینده قرار بگیرد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مهدی اقراریان عضو شورای شهر تهران در جلسه شورای شهر تهران ضمن خوشامدگویی به علیرضا زاکانی و تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: زاکانی برنامه های خودرا به اعضای شورا ارائه کرده و از زحمات وی برای تدوین این برنامه ها تشکر می نماییم. در مورد این برنامه ها چند نکته ای مطرح است که باید مدنظر قرار بگیرد.
وی ادامه داد: نخستین نکته که باید به آن اشاره شود بحث اهتمام به مناطق جنوبی و کاهش فاصله بین شمال و جنوب است که تجلی این مسئله را در منطقه بیست تهران شاهد می باشیم و شهر ری باید بعنوان قطب فرهنگی تهران مورد توجه قرار بگیرد. متاسفانه شاهد این هستیم که مسائلی نظیر فاضلاب و پسماند از مناطق شمالی شهر به سمت جنوب می رود، هر چند شهرداری تهران بعنوان یکی از ارکان این مسئله نقش آفرین است، اما باید مورد توجه قرار گیرد.

اقراریان با اشاره به بدهی های شهرداری تهران اشاره کرد: مطالبات شهرداری از بخش های مختلف اهمیت به سزایی دارد، بدین سان که هم اکنون بانک ها در مدل سود مرکب روز به روز بدهی های شهرداری را می افزایند و از آن طرف مطالبات بسیار متنوعی را از ارکان شهر داریم و این حقوق مردم تهران است که در معرض تضییع شدن قرار دارد. پس جهت بررسی مطالبات بانک ها نیازمند بررسی هستیم و باید در یک تهاتر سالم و شفاف بدهی های شهرداری تهران را تسویه نماییم.

این عضو شورای ششم شهر تهران افزود: توجه به ماموریت های جدید شهرداری نیز اهمیت به سزایی دارد. کما این که اداره کلان شهرها و جهان شهرها نیازمند خلاقیت، نوآوری و ایده پردازی است. یکی از بزرگترین سرمایه هایی که شهر تهران در اختیار دارد مجموعه دانشگاه ها است که نیاز است به منابع انسانی و دانشگاه ها توجه بیشتری شود. پس خواهشمندم اداره نخبگان شهر تهران در دستور کار شهرداری تهران قرار بگیرد.

اقراریان با اشاره به تاثیر پایتخت بودن تهران و هزینه هایی که از این قبیل بر مردم ساکن این شهر وارد می شود، اشاره کرد: به سبب این که تهران پایتخت سیاسی و اقتصادیست هزینه های سیاسی به مردم شهر تهران تحمیل می شود و ما شاهد این هستیم که دولت های مختلف این هزینه ها را پرداخت نمی کنند.

وی اشاره کرد: اتصال گلزار شهدای تهران به اکوسیستم فرهنگی بسیار اهمیت دارد، اهتمام به مشکل مسکن کارکنان در شهرداری خصوصاً آتش نشانان نیز بسیار حائز اهمیت می باشد، امیدوارم با همکاری و همدلی میان همه ارکان شاهد شهرداری باشیم که پاسخگو باشد چونکه گاهی شاهد این قضیه هستیم که مدیران در ارکان مختلف کشور پاسخگوی مردم نیستند و مشکلات را بر گردن یکدیگر می اندازند. نباید مردم احساس بی پناهی کنند. شورای ششم آمده است که پناهگاه مردم و مستضعفین شهر تهران باشد.

منبع:

1400/05/18
10:09:05
5.0 / 5
1125
تگهای خبر: شهرداری , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane