واگذاری زمین به مددجویان کمیته امداد نیازمند توجه شورای شهر تهران

واگذاری زمین به مددجویان کمیته امداد نیازمند توجه شورای شهر تهران

به گزارش بیمه خانه عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: تامین زمین برای ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد، از طرف شورای شهر جدید مورد توجه قرار خواهد گرفت.


علی قائمی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر این که شهرداری تنها یک نهاد خدماتی نیست، اضافه کرد: شهرداری یک نهاد خدماتی-اجتماعی است که بعد اجتماعی در آن بسیار مهم و مورد توجه است.
وی با اشاره به فاکتورهای مورد نظر شورای شهر برای انتخاب شهردار پایتخت افزود: محیط شهری، معابر، مسکن و حمل و نقل قسمتی از نیازمندی های شهروندان را تشکیل می دهد اما فضای اجتماعی و روابط انسانی خصوصاً توجه به اقشار محروم نباید در این دوره شهرداری مورد غفلت واقع شود.
عضو شورای شهر تهران، مدیریت جهادی را از خاصیت های اصلی شهردار آینده تهران دانست و افزود: در مدیریت جهادی کاهش فاصله طبقاتی و زیرساخت توسعه اجتماعی باید در کالبد شهری پیش بینی شود. این شیوه مدیریت شهر، کاهش لطمه های اجتماعی و محرومیت ها را در پی خواهد داشت.

قائمی با اشاره به این که سکاندار مدیریت شهری باید نگاه اجتماعی محور به مسائل داشته باشد، اظهار نمود: در فاکتورهای مورد توجه اعضای شورا این نکته بعنوان خاصیت لازم شهردار در نظر گرفته شده است و برنامه هایی هم که ارائه شده غالبا حول محور محرومیت زدایی است.

وی بر همکاری مدیریت شهری تهران با نهادهای حمایتی اصرار کرد و اظهار داشت: شهرداری می تواند با هم افزایی کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در شناخت اقشار نیازمند و ارائه خدمات مطلوب به آنان مشارکت کند. از طرف دیگر همکاری کمیته امداد در تبیین پیوست فرهنگی و اجتماعی طرح های عمرانی با هدف کاهش لطمه به نیازمندان و رشد و اعتلای آنان در شهر لازم و لازم است.

عضو شورای شهر تهران گروه های جهادی را قسمتی از شبکه اجتماعی و سازمان های مردم نهاد توصیف کرد و اضافه کرد: گروه های جهادی در همکاری با کمیته امداد توانسته اند برنامه های خوبی انجام دهند و شهرداری باید از این ظرفیت به وجود آمده استفاده نماید و با تمرکز بر تشکیلات گروه های جهادی که در دوره قبلی شهرداری به وجود آمده است، این ساختار تضعیف شده را باردیگر پرورش دهد تا شهروندان خصوصاً اقشار نیازمند از خدمات آن بهره مند شوند.
قائمی با دعوت از گروه های جهادی برای همکاری با مدیریت شهری پایتخت، اشاره کرد: همه سازمان های مردم نهاد پرانگیزه باید وارد شوند تا شاهد اثربخشی طرح های شهری باشیم.

وی بر ضرورت انجام سلسله اقدامات تسکینی در شهر تهران برای خانواده های نیازمند اصرار کرد و اظهار داشت: طرح جامع شهر تهران تعیین تکلیف جدی و چشم انداز آینده شهر است؛ همین طور پهنه بندی شهر در طرح های تفصیلی مورد توجه قرار گرفته است. باید ارائه خدمات در همان روستا و شهرهای کوچک صورت گیرد و با توسعه امکانات بهداشتی، آموزشی و نیازمندی های روزمره مانع مهاجرت آنان به حواشی تهران شویم.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اهمیت نوسازی بافت فرسوده شهر تهران، افزود: شهرداری در دوره پیشین برای نوسازی بافت فرسوده تخفیفات قابل توجه و حتی معافیت هایی برای اقشار محروم در نظر گرفته بود و این مشوق ها باید افزایش یابد.

قائمی تامین زمین را با اهمیت ترین مشکل در ساخت مسکن محرومان و مددجویان در شهرهای بزرگ و تهران دانست و اظهار نمود: کمیته امداد برای راه اندازی مسکن مددجویان در روستاها و شهرهای کوچک با مشکل تامین زمین مواجه نیست، اما در کلانشهرها خصوصاً در تهران تامین زمین برای ساخت مسکن مددجویان، نیازمند مطالعه و بررسی و کارشناسی است که در شورای شهر جدید مورد توجه قرار خواهد گرفت؛ بی گمان اگر شهرداری چنین ظرفیتی داشته باشد شورای شهر با همکاری استانداری حتما از این پیشنهاد کمیته امداد استقبال خواهدنمود.

منبع:

1400/05/16
20:51:49
5.0 / 5
490
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane