رئیس پلیس فتا استان مركزی:

عامل تهدید و اخاذی از شهروند اراکی در فضای مجازی دستگیر شد

عامل تهدید و اخاذی از شهروند اراکی در فضای مجازی دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان مرکزی اظهار داشت: فردی که به قصد اخاذی، مبادرت به تهدید و انتشار تصاویر خانوادگی یکی از شهروندان اراکی در فضای مجازی می کرد، دستگیر و به مراجع قضایی ارائه شد.به گزارش بیمه خانه به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس، احسان آنقی اظهار نمود: به دنبال شکایت شهروندی در خصوص اخاذی و تهدید وی از جانب فردی ناشناس در شبکه تلگرام و هتک حیثیتش در فضای مجازی، مبحث به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی تصریح کرد: در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا، مشخص شد که فرد مورد نظر با تهدید شاکی، مبادرت به انتشار تصاویر شخصی او و دیگر اعضای خانواده اش در فضای مجازی کرده است.
رئیس پلیس فتا استان مرکزی اضافه کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی، فرد مذکور در استانی دیگر شناسایی و با دریافت نیابت قضائی دستگیر و به این پلیس منتقل شد.
آنقی خاطرنشان کرد: این فرد در بازجویی های فنی پلیس اذعان کرد که از مدتها قبل با شاکی ارتباط داشته و به علت داشتن اختلافات مالی قدیمی، با تهدید و انتشار تصاویر شخصی وی در فضای مجازی، قصد اخاذی و هتک حیثیت او را داشته است.
رئیس پلیس فتا استان مرکزی در انتها ضمن اشاره به معرفی متهم بعد از تکمیل تحقیقات و تشکیل پرونده برای برخورد قانونی به دستگاه قضائی، بیان نمود: از آنجائیکه حفظ امنیت و محافظت از حریم خصوصی افراد در فضای مجازی بسیار مشکل است، کاربران این فضا همواره باید به پیام های ناشناسی که از شبکه های اجتماعی در محیط سایبری دریافت می کنند، پاسخ ندهند تا افراد سودجو هیچگاه نتوانند با دسترسی به اطلاعات حیاتی و مهم زندگی آنان به اهداف شوم خود دست یابند.

1400/05/12
11:58:05
5.0 / 5
970
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane