ابلاغ بخشنامه تغییر و تحول شهرداریها به استانها

ابلاغ بخشنامه تغییر و تحول شهرداریها به استانها

به گزارش بیمه خانه معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها اظهار داشت: افزون بر 10 هزار طرح در زمینه عمران شهری و روستایی از هفته دولت سال 1399 تاکنون، طی نزدیک به 11 ماه، در کشور به بهره برداری رسیده که بیان کننده حرکت رو به جلوی مدیریت شهری و روستایی برای عمران و آبادانی شهرها و روستاهاست.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد که سه شنبه ۲۹ تیرماه در آیین بهره برداری و کلنگ زنی هفت طرح شهری در مشکات از توابع شهرستان کاشان سخن می گفت، با بیان مطلب فوق اظهار نمود: اجرای طرح های عمرانی در سراسر کشور با وجود شرایط سخت تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا متوقف نشده و بهره برداری از این طرح ها هر هفته در شهرهای کوچک، بزرگ و کلان شهرها صورت می گیرد.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همین طور از راه اندازی سامانه ای برای پیشرفت طرح های عمرانی شهرداری ها برای اولین بار در کشور آگاهی داد و اظهار داشت: این سامانه به ویژه برای شهرداری ها بسیار کمک کرد تا سرعت بیشتری در طرح های حوزه شهری داشته باشند.
به گفته ی ایشان، طی ماههای اخیر از محل اعتبارات ماده ۵۸ کمک هایی به طرح های عمرانی شهرداری های زیر پنجاه هزار نفر جمعیت انجام شد که خیلی از آنها پیشرفت خوبی داشته و تعدادی از آنها نیز تا اختتام دولت دوازدهم راه اندازی شد.
جمالی نژاد ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی این سامانه که به صورتی پیشرفت فیزیکی طرح های عمرانی را رصد و گزارش می کند، بتوان در آینده با ورود دستگاه های دیگر فعال تر و بعنوان یک مبنا برای تکمیل طرح ها در کشور شناخته شود.
وی با اشاره به شروع بهره برداری از ۱۰۰ میلیاردریال طرح عمرانی در شهر مشکات ازتوابع شهرستان کاشان، اشاره کرد: طرح های عمرانی شهرهای کوچک در کشور می توانند خیلی موثر باشند چون تعدادی از این شهرها و به ویژه مشکات در نقاط ورودی و راهبردی استان اصفهان قرار دارد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همین طور به مشارکت کم نظیر خیران کاشان در طرح های عمرانی این شهرستان اشاره و یکی از خاصیت های کاشان را وجود خیران برای ساخت طرح های عمرانی شهرداری بیان و اشاره کرد: خیران این خطه در زمینه عمران شهری بسیار فعال می باشند و کمترین منطقه ای در کشور مانند این شهرستان وجود دارد که خیران آن برای اجرای طرح های زیرساختی شهرداری ها پای کار باشند و کمک کنند.
جمالی نژاد، حضور خیران در ساخت طرح های شهرداری ها درکنار حوزه های مدرسه سازی، ورزشی ساز و سلامت ساز را به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد که این فرهنگ مناسب به سراسر کشور تسری پیدا کند و حضور خیران در تمام عرصه های کشور وجود داشته باشد.
وی با قدردانی از خیرین در کشور که درآمدهای خودرا در امتداد رضای خداوند هزینه می کنند، اظهار داشت: مردم ایران مردمی نوع دوست و موقعیت شناس هستند و خیرین کشور در هر عرصه ای که ورود کرده اند اقداماتی ماندگار و موثر و بزرگی از خود برجای گذاشته اند.
رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همین طور با اعلان اینکه شورای شهر و روستای در دوره ششم از ۱۴ مرداد آغاز به کار خواهد کرد، از ابلاغ بخشنامه تغییر و تحول شهرداریها به استانها آگاهی داد و اظهار داشت: شهرداران می بایستی گزارشی از وضعیت موجود شهرداری را بطور دقیق تهیه و به شهردار بعد ارائه نمایند و استانداریها باید بر این امر نظارت لازم داشته باشند.
جمالی نژاد همین طور از تهیه بسته های آموزشی مختلفی برای اعضای جدید شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران و دهیاران جدید از طرف سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور آگاهی داد و اظهار داشت: از معاونتهای عمرانی استانداریها و دفاتر امور شهری و روستایی استانداریها خواسته شده تا نظارت های لازم را بر این مساله به عمل آورند.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، آیین افتتاح چهار طرح عمرانی و خدماتی و شروع ساخت ۲ طرح به همراه رونمایی یک اثر فرهنگی شهرداری مشکات از توابع کاشان امروز سه شنبه ۲۹ تیرماه همزمان با شروع دهه ولایت با حضور مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها انجام شد.
منبع:

1400/04/31
14:26:48
5.0 / 5
1049
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane