یك عضو شورای شهر تهران:

نگاه مدیریت شهری به شمال و جنوب پایتخت با شعارها فاصله دارد

نگاه مدیریت شهری به شمال و جنوب پایتخت با شعارها فاصله دارد

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران فاصله نگاه مدیریت شهری به شمال و جنوب پایتخت با شعارها را زیاد خواند و خواستار اهمیت دادن به جنوب پایتخت و میراث طبیعی و تاریخی همچون کوه بی بی شهربانو شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، حسن خلیل آبادی در سیصد و دهمین جلسه علنی شورای شهر تهران در جهت بررسی طرح "الزام شهرداری تهران به حفاظت از میراث طبیعی در بخشی از اراضی حریم جنوبی رشته کوه توچال" معترض شد و اظهار داشت: شرایط کوه بی بی شهربانو و کوه توچال یکسان و از نظر تاریخی، فرهنگی و طبیعی هر دو از ارتفاعات حائز اهمیت پایتخت هستند، در کوه بی بی شهربانو میراث تاریخی هم وجود دارد، این در شرایطی است که در این طرح نامی از کوه بی بی شهربانو و حریم آن مطرح نشده است.
وی با تکیه بر این که اگر این میراث را مد نظر قرار ندهیم، برای شهروندان شائبه فرق گذاشتن میان شمال و جنوب شهر پیش می آید، اظهار داشت: از کوه بی بی شهربانو به صورت غیر مجاز برداشت می شود و اعضای شورای شهر در بازدید از این کوه شاهد صدمه ای که به واسطه کارخانه سیمان دیده است، بودند.
این عضو شورای شهر اضافه کرد: بخش عمده ای از این کوه به واسطه کارخانه سیمان که توسط نهاد قدرتمندی همچون بنیاد مستضعفان حمایت می شود، از بین رفته است و گودال عمیقی در کنار بقعه جانمایی شده است، ازاین رو مسؤلان منابع طبیعی، مسؤلان محیط زیست و میراث فرهنگی و گردشگری به جهت برخی ملاحظات از ورود به این مورد خودداری کرده اند.
خلیل آبادی ضمن اشاره به اهمیت کوه و بقعه بی بی شهربانو اظهار نمود: با این وجود تقاضا می کنم اعضای شورای شهر از این مسئله چشم پوشی نکنند و همچون توچال به این کوه هم اهمیت دهند.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش با تکیه بر این که مدیریت شهری در نگاه خود به شمال و جنوب شهر با شعارهایی که مطرح شده، فاصله دارد، اظهار داشت: افرادی که معتقدند ری باید جزوی از تهران و بدون مدیریت شهری مستقل باشد، بدانند کوه بی بی شهربانو در حریم شهر تهران است، ازاین رو رسیدگی به آن هم لزوم دارد.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، در جلسه آتی طرح و پیشنهاد جدیدی در ارتباط با حفاظت از کوه تاریخی بی بی شهربانو در شهرری، مطرح می شود و مورد بررسی قرار می گیرد.
منبع:

1400/04/22
21:50:29
5.0 / 5
1009
تگهای خبر: شهرداری , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane