در هفتاد و سومین جلسه كمیته ستاد ملی مدیریت كرونا مطرح شد؛

اعمال مقررات برای جلوگیری از سفرهای گسترده در تعطیلات عید قربان

اعمال مقررات برای جلوگیری از سفرهای گسترده در تعطیلات عید قربان

در هفتاد و سومین جلسه کمیته ستاد ملی مدیریت کرونا، بر اعمال مجدانه مقررات و اطلاع رسانی های موثر و هدفمند به عموم مردم، برای پیش گیری از سفرهای گسترده در عید قربان تاکید گردید.


به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، هفتاد و سومین نشست کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با مسئولیت حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور و رییس کمیته و با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و نمایندگان دستگاه های ذی ربط در محل وزرات کشور انجام شد.

در این جلسه، روند مقابله با بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان مورد بررسی همه جانبه قرار گرفت و با احصاء ظرفیت های بسیار مؤثر موجود در کشور و استان، مقرر گردید که با فعال سازی همه ظرفیت های کشور، امکان تشدید بیماری در این استان، از بین برود.

در همین زمینه، وضعیت تامین تخت های بیمارستانی لازم برای بیماران کرونائی در استان سیستان و بلوچستان در نشست امروز کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا، بررسی و آخرین گزارش مسئولان وزارت بهداشت، ناظر بر بسیج تمام امکانات و تجهیزات لازم برای تقویت بیمارستان های این استان مورد توجه قرار گرفت.

موضوع برنامه ها و مراسم‌ ید قربان و احتمال موج جدید سفرها در این ارتباط، از دیگر محورهای مورد بررسی در نشست امروز کمیته بود و در این خصوص تاکید شد که با اعمال مجدانه مقررات و اطلاع رسانی های مؤثر و هدفمند به عموم مردم، از شکل گیری سفرهای گسترده در عید قربان، پیشگیری شود.

آخرین موضوع مورد طرح در جلسه امروز کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا بررسی طرح ساماندهی تردد از مرزهای زمینی و هوایی کشور باتوجه به شرایط شیوع بیماری کرونا است که دستورالعملی در این خصوص به ستاد ملی کرونا ارجاع شده است و بعد از بررسی های اولیه، ادامه بحث به جلسه آتی کمیته موکول شد.

1400/04/16
23:35:02
5.0 / 5
1079
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane