معاون شهردار تهران:

جذب نیروی چند هزار نفری در شهرداری كذب است

جذب نیروی چند هزار نفری در شهرداری كذب است

به گزارش بیمه خانه معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران اظهار داشت: متاسفانه طی روزهای گذشته خبری در خصوص جذب چند هزار نفری نیروی انسانی در شهرداری تهران در فضای رسانه ها انتشار یافته که به هیچ عنوان حقیقت ندارد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، حامد مظاهریان در واکنش به شایعه جذب چندین هزار نفری در ایام پایانی کار شورای شهر دوره پنجم آنرا تکذیب نمود و اضافه کرد: گاهی اخباری منتشر می شود که نه صحیح است و نه عقلانی و اخلاقی.
او افزود: متاسفانه طی چند روز گذشته خبری در خصوص جذب چند هزار نفری نیروی انسانی در شهرداری تهران از جانب یکی از منتخبین شورای شهر دوره ششم در فضای رسانه ها انتشار یافته که به هیچ عنوان حقیقت ندارد و به روشنی مشخص است که انتقال اطلاعات و اخبار اشتباه به این عضو محترم شورای ششم بستر ساز چنین اظهار نظر اشتباهی شده است.
معاون شهردار تهران در ادامه در مورد روند جذب نیروی انسانی در شهرداری تهران آنرا مستلزم دریافت مجوزهای لازم دانست و اظهار داشت: فرایند بکارگیری نیروی انسانی جدید در واحدهای تابعه شهرداری تهران مستلزم دریافت مجوز از بالاترین مقام مسئول در شهرداری تهران و سیر مراحل مربوطه است.
مظاهریان اظهار داشت: قطع به یقین در این دوره مدیریت شهری، هیچگاه اقدامات اینچنینی مورد تایید و تاکید شهردار تهران نبوده و اعلام جذب چندین هزار نفر در این مقطع زمانی هم ناصحیح بوده و قابل استناد نیست. علاوه بر این تمام اعضای شورای شهر و مدیران شهری از این روند اطلاع دارند.
به نقل از ایشان، در این دوره مدیریت شهری بود که انضباط در وجوه مختلف بها پیدا کرد و در مقوله نیروی انسانی تعداد آن از ۶۸هزار نفر به کمتر از ۵۸ هزار نفرتقلیل یافت.

مظاهریان همینطور در ارتباط با تبدیل وضعیت پرسنل ایثارگر شهرداری تهران توضیح داد: مدیریت شهری تهران در نظر دارد مطابق قانون و برابر تبصره ۲۰ بودجه سالجاری و بخشنامه مشترک سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه، اقدامات لازم برای تبدیل وضعیت ایثارگران مطابق با قانون جامع ایثارگران و با رعایت مقررات و ضوابط مربوط معمول نماید و در این خصوص هم شیوه نامه اجرایی در هفته آینده ابلاغ خواهد گردید.

معاون شهردار تهران همینطور در پاسخ به سوال مجوز ماخوذه از سازمان اداری و استخدامی کشور برای استخدام ثابت دو هزار و یکصد نفر در شهرداری تهران اضافه کرد: مطابق با آیین نامه استخدامی شهرداری تهران مصوب سال ۱۳۵۸ و ۱۳۵۹ شورای انقلاب و برابر سوابق و مستندات موجود، در ادوار مدیریت شهری شهرداری تهران، کارمندان طرف قرارداد شرکت خدمات اداری شهر شاغل در مشاغل کارمندی شهرداری تهران طبق مجوزهای ماخوذه از مبادیان ذیصلاح، همچون وزارت کشور، شورای اسلامی شهر تهران و سازمان اداری و استخدامی کشور برای تصدی پست های سازمانی بلاتصدی در آزمون داخلی و دریک فضای رقابتی به کارمند ثابت شهرداری تهران تبدیل وضعیت یافته اند که آخرین آزمون انجام شده در سال ۱۳۹۵ بوده است.
مظاهریان بیان نمود: ازاین رو با این توضیح و برای توجه به درخواست های همکاران، مدیریت شهری هم بدنبال فراهم کردن فضای مناسب برای برگزاری آزمون داخلی همانند ادوار گذشته بوده که با پیگیریهای متمادی از سازمان اداری و استخدامی کشور، مجوز لازم دریافت و با تصویب شورای اداری شهرداری تهران، مقدمات اجرای امر فوق مهیا شده و همکاران قراردادی موصوف شهرداری تهران بزودی از این اقدام بهره مند خواهند شد، هرچند که امکان دارد در این اقدام با مشکلاتی در اجرا واقع شویم ولی با عنایت به شفافیت موضوع، امیدواریم این مشکلات هم مرتفع شود.
معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا در ادامه به دغدغه پرسنل شهرداری تهران برای امنیت شغلی اشاره و در مورد ضرورت برگزاری تبدیل وضعیت پرسنل اظهار داشت: در اوضاع اقتصادی فعلی، بحران اشتغال و نبود امنیت و ثبات شغلی، این اقدام شهرداری تهران می تواند حداقل گره گشای وضع این تعداد از همکاران معزز در قالب و سقف مجوز ماخوذه باشد و بطور قطع مابقی همکاران که شرائط لازم برای تبدیل وضع را در آزمون داخلی احراز نمی کنند به همان ترتیب فعلی، ادامه خدمت خواهند داشت.
طبق گزارش سایت شهر، وی ابراز امیدواری کرد تا این اقدامات به نحو شایسته انجام و سبب رضایت همکاران محترم و ایثارگران شاغل شود.
منبع:

1400/04/11
16:33:48
5.0 / 5
945
تگهای خبر: خدمات , سایت , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane