مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی كشور:

سازمان تأمین اجتماعی درباره بیمه رانندگان تاكسی پاسخ دهد

سازمان تأمین اجتماعی درباره بیمه رانندگان تاكسی پاسخ دهد

به گزارش بیمه خانه مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور بر ضرورت پاسخگویی سازمان تأمین اجتماعی درباره بیمه رانندگان تاکسی تاکید نمود.


عبدالله متولی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به عدم همکاری سازمان تأمین اجتماعی در مورد اجرایی کردن بیمه رانندگان تاکسی اظهار داشت: رانندگان از زحمت کش ترین اقشار جامعه هستند که با کسب روزی حلال وظیفه خطیر حمل و نقل همگانی کشور را عهده دار هستند و البته متاسفانه کمتر به اهمیت فعالیتهای آنها توجه شده است. درصورتیکه در ایام سخت کرونایی رانندگان برای خدمات رسانی به شهروندان از هیچ تلاشی اهمال نکرده اند و تا کنون ده ها راننده در فرایند خدمت به مردم جان باخته اند که این مسئله در قیاس با دیگر اقشار خدمات رسان در حوزه کرونا کمتر بازتاب یافته است.
وی ادامه داد: متاسفانه باوجود سختی کار رانندگان و اهمیت فعالیت این قشر شریف در اقتصاد کشور تا کنون آن گونه که شایسته است حقوق آنها مورد پیگیری قرار نگرفته است که در همین راستا اتحادیه حمل و نقل همگانی کشور در نگاهی نوین با جدیت پیگیر احقاق حقوق رانندگان تاکسی است و در همین رابطه خواهان پاسخگویی حداکثری سازمان تأمین اجتماعی در مورد عدم بیمه رانندگان است.
این مسئول در ادامه ضمن اشاره به تفاهمنامه سازمان تأمین اجتماعی با سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در خصوص به روز رسانی و شفافیت فهرست رانندگان تاکسی، احراز هویت راننده واقعی و حذف افرادی که تحت عنوان راننده از تسهیلات بیمه استفاده می کردند، اضافه کرد: سازمان تأمین اجتماعی نباید از وظایف خود در این حوزه سلب مسئولیت کند و باید با جایگزین کردن رانندگان واقعی با افرادی که از عنوان راننده سوء بهره برده اند پوشش بیمه را جهت رانندگان حقیقی محقق کند.
وی افزود: نام بعضی از افرادی که تحت عنوان راننده از پوشش بیمه و یارانه دولتی بهره برده اند در هیچ بانک اطلاعاتی معتبری ثبت نشده است.
متولی تصریح کرد: درصورتیکه سازمان تأمین اجتماعی مطابق قوانین و مقررات مربوطه بخصوص تفاهمنامه اخیر خود با سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور عمل ننماید، این اتحادیه ناچار خواهد بود به منظور احیای حقوق رانندگان که از اقشار ضعیف و زحمتکش جامعه اسلامی مان می باشند از مبادی ذیربط و ذیصلاح اقدام قانونی را به عمل آورد. بر مبنای قانون تمامی رانندگان وسایل حمل و نقل همگانی باید از پوشش و خدمات بیمه بهره مند شوند به نحوی که ۵۰ درصد از بیمه توسط دولت و بقیه آن توسط راننده پرداخت خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: سازمان تأمین اجتماعی از سال ۱۳۹۴ به بهانه این که تعداد متقاضیان پوشش بیمه از سقف مجاز اعتبار تخصیص داده شده از طرف دولت بیشتر شده است ؛ از مسئولیت خود در مورد بیمه رانندگان سر باز زده تا این که بر پایه پیگیری های صورت گرفته در سال های اخیر مقررشد سازمان تأمین اجتماعی ضمن عرضه لیستی بستر احراز هویت رانندگان واقعی را محقق سازد و بعد از آن نسبت به عرضه خدمات بیمه ای به رانندگان حقیقی اقدام نماید که متاسفانه این مسئله تا کنون اجرایی نشده است.
وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به رفع معضل بیمه رانندگان حوزه حمل و نقل همگانی کشور اضافه کرد: امیدواریم سازمان تأمین اجتماعی با عمل به تعهدات ضمن عرضه پوشش خدمات بیمه به رانندگان اسباب دلگرمی این قشر زحمت کش و اثر گذار جامعه را فراهم آورد.
منبع:

1400/04/11
15:46:48
5.0 / 5
1210
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane