معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران مطرح كرد؛

افتتاح۲ایستگاه دیگر مترو تاپایان عمر مدیریت شهری

افتتاح۲ایستگاه دیگر مترو تاپایان عمر مدیریت شهری

بیمه خانه: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره آخرین اقدام ها درباره اولویت بندی واکسیناسیون رانندگان تاکسی و برنامه مدیریت شهری در پایان کار دوره پنجم خود در زمینه ریلی پایتخت توضیحاتی داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو شهرک آزمایش که با حضور ویدیو کنفرانسی رییس جمهور انجام شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جا دارد به مردم شهر تهران تبریک بگویم برای اینکه تعداد ایستگاه های مترو را به ۱۴۰ ایستگاه رساندیم و باید از اعضای شورای شهر تهران خصوصاً کمیسیون عمران حمل و نقل شورای شهر تهران تشکر کنم.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اضافه کرد: ۳ نکته ای که من در جلسه با آقای روحانی مطرح کردم درد دل بسیاری از مدیران در کلانشهر ها بود که از بین ده درخواست عنوان شد و علت آن محدودیت زمان ارائه گزارش عملکرد بود.
مناف هاشمی افزود: بیش از ۳۰۰ نفر راننده تاکسی، ۵ نفر راننده اتوبوس و ۱ یا ۲ نفر راهور قطار در تهران بر اثر کرونا جان خودرا از دست دادند و خانواده های زیادی از آنها نیز درگیر شدند که اگر در سطح کشور آمار بگیرید این آمار افزایش چشم گیر پیدا می کند و ما موضوع واکسیناسیون آنها را از امروز در اولویت پیگیری قرار می دهیم و گردش کار می نماییم.
او بیان کرد: امیدواریم ابتدای ماه آتی واکسیناسیون رانندگان تاکسی را در اولویت یک قرار دهیم و از شرمندگی خانواده های آنها در بیاییم.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در تشریح دو درخواست دیگر خود از رئیس جمهور اضافه کرد: کندی های زیادی در زمینه توسعه حمل و نقل عمومی میبینیم برای اینکه کارگروهی که باید ۵۰۰ میلیون دلار نفت خام را به ارز و ریال تبدیل می کرد که کارخانه های خودرو ساز به کار تولید به بپردازند ضعیف عمل کردند امروز از ۳ ماه زمان ابتدایی برای این امر شش ماه زمان میگذره و پای قرار داد با خودروساز هستیم بدون تامین منابع مالی که پیگیری من تاکید دارم برای در همین بازه از زمان ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس را قرار داد ببندیم که سهم تهران نیز بالای هزار دستگاه است.
مناف هاشمی با اشاره به مصوبه برنامه سوم توسعه افزود: نکته سوم درباره واگن های قطار بود که عنوان شد، تهران نیاز به ۳۵۰۰ دستگاه واگن با همین تعداد ایستگاه دارد تا سر فاصله قطارها کاهش پیدا کند و کار بعد از پیگیری های مداوم به نقطه خوبی رسیده است و تاکید من این بود در دو ماه باقیمانده از دوره مدیریت شهری ۴۲۰ دستگاه واگن را در قالب ۴ قرار داد ۱۰۵ دستگاهی منعقد نماییم.
او بیان کرد: اگر بتوانیم ۱۰۵۰ دستگاه واگن را تامین نماییم تعداد مسافران ما در مترو به بالای 5.5 میلیون سفر می رسد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اضافه کرد: با شروع به کار ایستگاه شهرک آزمایش هر ۴ ایستگاه خط شش که در منطقه ۲ واقع شده است به بهره برداری رسید و ارتباط خوبی می تواند با حوزه مرکزی تهران فراهم آورد.
مناف هاشمی افزود: ۲۸۰ دستگاه پله برقی و ۶۲ دستگاه آسانسور را در این دوره مدیریت شهری در مترو نصب کردیم و تمام ایستگاه های ما برای معلولان و کم توایان آماده شده است.
او بیان کرد: در چهار سال قبل با دو ایستگاه که در ماه آتی افتتاح می شود سالانه ۸ ایستگاه افتتاح کردیم که رکورد بسیار خوبی است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اضافه کرد: ایستگاه ها را از ۱۰ درصد تحویل گرفتیم تا ۷۰ درصد که پیشرفت عمده ایستگاه ها ۵۰ درصد بود، البته به این مفهوم نیست که عزیزان در گذشته فعالیت نداشتند و فعالیت آنها قابل تقدیر است اما همین ایستگاه شهرک آزمایش را در حد ۴۰ درصد پیشرفت تحویل گرفتیم و ایستگاه مدافعان سلامت زیر ۵۰ درصد پیشرفت بود.
مناف هاشمی افزود: این بدین معناست که ما در مدیریت شهری کار ساخت ایستگاه های خط ده را شروع خواهیم کرد و مدیریت بعد آنرا تکمیل خواهدنمود.
طبق گزارش سایت شهر، وی بیان کرد: در آخر این دوره امیدواریم ۲ ایستگاه دیگر افتتاح نماییم و در شش ماه دوم سال نیز ۸ ایستگاه دیگر افتتاح می شود و عملا ده ایستگاه تا آخر سال افتتاح می شود.
منبع:

1400/03/27
23:35:49
5.0 / 5
939
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane