هوای تهران در محدوده قابل قبول

هوای تهران در محدوده قابل قبول

بیمه خانه: برمبنای اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز(30 اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آنست که در صبحگاه روز پنجشنبه (۳۰ اردیبهشت ) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول گرفت که ناشی از ناپایداری جوی، وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته بود. به تدریج با کاهش ناپایداری جوی در طول روز از تندی باد کاسته خواهد شد و در بعضی مناطق تولید آلاینده ازن و افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی پنجشنبه ادامه خواهد داشت و با افزایش حجم ترافیک شامگاهی برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

این وضعیت جوی تا بامداد روز جمعه (۳۱ اردیبهشت) ادامه خواهد داشت، بااین حال کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل سبب برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق خواهد شد. رشد ناپایداری جوی طی روز و افزایش تندی باد سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، هرچند در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن وجود خواهد داشت که می تواند در بعضی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا شود.

با برقراری شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت جمعه و وزش باد مؤثر، کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۰ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۲ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/02/31
13:09:40
5.0 / 5
1263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane