مدیر ساختمان ها سفیران شهرداری برای ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی

مدیر ساختمان ها سفیران شهرداری برای ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی

به گزارش بیمه خانه مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران از اجرای برنامه های زیست محیطی و پسماند در قالب کمپینˮ همسایه همˮ آگاهی داد و اظهار داشت: در این طرح مدیران ساختمان ها بعنوان سفیران شهرداری در حوزه ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی فعالیت می نمایند تا مفاهیم را بصورت مستمر به شهروندان انتقال دهند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مجتبی دانشور در رویداد مشارکت همسایگی دیوار سبز (کاشت گلدان) در منطقه ۷ تهران بیان کرد: رویداد فرهنگ آپارتمان نشینی با شعار "همسایه هم" در اداره کل آموزش شهروندی در سه محور همسایگی و مشارکت، رعایت قوانین حریم خصوصی و محیط زیست و پسماند متمرکز شده است. در حقیقت این پویش قسمتی از رویدادهای محلی در نظر گرفته شده است که یکی از آنها با محوریت مدیران ساختمان و فعالان محله در منطقه ۷ اجرا شده است.
وی با اعلان اینکه از شبکه مدیران ساختمانی دعوت شده تا در مورد محورهای کمپین "همسایه هم" آموزش ببینند، عنوان کرد: ساکنان آپارتمان ها آموزش می بینند تا در فضاهای آپارتمان گل بکارند و با کاشت و نگهداشت گیاهان آشنا گردند.
دانشور اضافه کرد: آموزش تولید کمپوست برای حفظ محیط زیست و کم شدن حجم پسماند در ساختمان را نیز در برنامه داریم که با رعایت پروتکلهای بهداشتی و شرایط ویژه کرونا در در تمام نقاط ۲۲ گانه تهران در حال انجام می باشد.
مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران بیان کرد: هدف ما این است که بتوانیم یک شبکه یادگیری مناسب را بین مدیران ساختمان ها دایر نماییم که در حقیقت مدیران ساختمان ها سفیران ما در حوزه ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی باشند و بتوانند این مفاهیم را بهتر انتقال بدهند.
وی با اشاره به معضلات آپارتمان نشینی در پایتخت اظهار داشت: به جهت اینکه بدانیم بیشترین مشکلات در حوزه آپارتمان نشینی چه مشکلاتی است، ابتدا سندهای بالادستی را بررسی کردیم، باتوجه به پژوهش هایی که قبلا انجام شده بخصوص در سال ۹۵ که معاونت اجتماعی انجام دادند و شهریور ماه هم توسط اداره آموزش های شهروندی نظر سنجی برگزار شد، محورهای اصلی فعالیت ها برگزیده شد.

دانشور اشاره کرد: مسائلی از قبیل سر و صدای تلویزیون، بحث و دعوا بر سر پارکینگ، استفاده نامناسب از مشاعات، بحث ریختن زباله در اماکن عمومی یا عدم رعایت مسایل مربوط به پسماند اصلی ترین مسایلی است که مردم در نظرسنجی عنوان کرده اند و از بزرگترین مشکلات شان در زندگی آپارتمان نشینی است.
وی بیان کرد: زیست قالب شهر تهران آپارتمان است، یعنی بیش از ۹۳ درصد ساکنان شهر تهران در آپارتمان ها زندگی می کنند و طبق همین نظرسنجی که انجام شده بیش از ۷۰ درصد شهروندان اعلام نموده اند که آموزشی در حوزه آپارتمان نشینی ندیده اند.

بهبر اساس گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، گفته دانشور، شهرداری تهران علاوه بر آشنایی شهروندان با قوانین و مقررات آپارتمان نشینی اهتمام کرده است در خیلی از مسایل که در حوزه آموزش شهروندی خصوصاً در حوزه محیط زیست و پسماند است و نیاز به رعایت شهروندان دارد آموزش های لازم را بدهد.
مدیرکل آموزش های شهروندی شهر تهران اشاره کرد: اهتمام کرده ایم با رعایت این نکات، این همیاری و همراهی را از دل منازل شروع نماییم و هدفمان از پویش آپارتمان نشینی علاوه بر ارتقای فرهنگ شهروندان، ایجاد شرایط مناسب برای مشارکت شهروندان در اداره شهر و رعایت نکاتی است که می تواند بر بهتر شدن زیست در تهران کمک نماید.
منبع:

1400/02/15
21:44:42
5.0 / 5
913
تگهای خبر: آموزش , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane