عضو كمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران تاكید كرد

لزوم تزریق واكسن كرونا به پاكبانان افغان در كشور

لزوم تزریق واكسن كرونا به پاكبانان افغان در كشور

به گزارش بیمه خانه عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران بر لزوم تزریق واکسن کرونا به پاکبانان افغان در کشور تاکید نمود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، حجت نظری در دویست و نود و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری درباره تزریق واکسن کرونا در مجموعه شهرداری تهران اظهار داشت: تذکر امروز بنده، در مورد موضوعی است که این روزها حساسیت زیادی در بین افکار عمومی بوجود آورده و البته پیش از این نیز، دو بار نسبت به آن تذکر دادم اما هنوز جوابی دریافت نکردم. انتشار خبری در مورد تزریق خارج از نوبت واکسن کرونا به برخی از کارکنان در یکی از مناطق شهرداری تهران، واکنش های زیادی را در بین افکار عمومی درپی داشت. ازاین رو لازم دانستم تذکراتی را به شهردار تهران و مجموعه شهرداری عرضه کنم و باوجود توضیحات آقای شهردار همچنان بعضی از پرسش ها باقی است.
وی ادامه داد: اول اینکه چرا روند نظارت بر واکسیناسیون بگونه ای انجام شده که افرادی هرچند انگشت شمار، بتوانند واکسن را به شکل خارج از نوبت و خارج از اولویت دریافت کنند؟ لازم است حتما با مقصرین برخورد جدی شده و گزارش دقیق آن به اطلاع مردم برسد، تا بعد از این دیگر هیچ یک از افراد در مجموعه شهرداری اجازه چنین تخلفی را به خود ندهند!
نظری افزود: دوم اینکه شهرداری تهران باید توضیح دهد که چرا به تذکرات قبلی بنده که طی دو نوبت در صحن شورا خواهان اعلام اسامی دریافت کنندگان واکسن کرونا در مجموعه مدیریت شهری شده بودم و می توانست نقشی پیشگیرانه داشته باشد پاسخی نداد؟ نتیجه بی توجهی به آن تذکرات را طی هفته گذشته مشاهده کردیم. آیا بهتر نبود شهرداری تهران قبل از واقعه به فکر جلوگیری از آن می افتاد و خودخواسته اسامی را اعلام می کرد؟
وی تصریح کرد: سوم اینکه چرا حالا که اسامی در سامانه شفافیت اعلام شده، اعلام آن به این شکل صورت گرفته است؟ اینکه صرفاً کدملی و منطقه محل خدمت حدود 1600 نفر از حدود 2700 نفری که واکسن کرونا به آنان تزریق شده اعلام گردد، چه نسبتی با شفافیت دارد؟ کجای این اقدام شفافیت است؟ آیا نمی گردد تصور کرد که عده ای قصد مسخره کردن سامانه شفافیت را داشته اند؟ طبق آنچه که از اسامی در سامانه شفافیت عنوان شده، همچنان امکان تشخیص اینکه دریافت کننده واکسن جزو اولویت ها بوده یا خیر؟ وجود ندارد و اگر منع قانونی برای اعلام اسامی وجود دارد، لازم است حداقل عنوان شغلی دریافت کنندگان به صورت دقیق اعلام گردد، نه صرفاً منطقه محل خدمت آنان.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: مورد چهارم، در ارتباط با واکسیناسیون اتباع افغانستانی است. اگر واکسیناسیون برپایه عناوین شغلی صورت گرفته است، دیگر نباید میان پاکبان ایرانی و غیر ایرانی تفاوتی وجود داشته باشد. اما طبق آنچه که پیگیری کردم، ظاهرا اتباع افغانستانی به علت نداشتن کد ملی امکان استفاده از واکسن را ندارند که لازم است دولت هرچه زودتر تدابیری را در این خصوص اتخاذ کند. ضمن اینکه چگونه نداشتن کد ملی مانع از دریافت واکسن می شود، اما مانع از انجام کارهای سخت نمی شود؟! اگر از لحاظ قانونی نمی توان به عزیزان پاکبان افغانستانی واکسن تزریق کرد، آیا از لحاظ قانونی میتوان آنها را به کار مشغول کرد؟!
نظری تصریح کرد: بار دیگر بر لزوم برخورد با افراد خاطی در ماجرا واکسن کرونا تاکید دارم و امیدوارم که مجموعه بازرسی شهرداری تهران و دیگر بخش های مرتبط، با دقت بیشتری بر ادامه این روند نظارت کنند.1400/02/12
13:04:23
5.0 / 5
941
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane