گزارش بیمه خانه؛

نشست با مردم پیرامون درگیری كهمان

نشست با مردم پیرامون درگیری كهمان

بعد از درگیری که در جریان آزادسازی منطقه کهمان رخ داد، نشستی با حضور مردم و معتمدین و با محوریت امام جمعه این شهرستان برگزار و بر لزوم حل مشکل و اجرای قانون در کمال آرامش تاکید شد.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، به دنبال درگیری روز گذشته و رویدادهای در رابطه با آزادسازی منطقه کهمان نشستی با معتمدین و اهالی روستاهای «دره تنگ» به میزبانی امام جمعه الشتر انجام شد تا ابعاد مختلف ماجرا بررسی شود.
تعرض به منابع ملی قابل قبول نیست
حجت الاسلام موسوی امام جمعه الشتر در این نشست، گفت: اقدامات انجام شده در منطقه کهمان مصوبه شورای تامین و در امتداد حفاظت از منابع ملی بوده است.
وی، عنوان کرد: نیروی انتظامی نیروی نظام و خدوم ملت است برخورد امروز با این عزیزان قابل قبول نیست.
امام جمعه الشتر، اشاره کرد: دادستان و دستگاه قضائی قانون را اجرا کرده اند، شما را گرد هم آوردیم که از پلیس دلجویی شود و معتمدین مردم منطقه درباب «کهمان» به نتیجه مشخص برای اجرای قانون برسند.
حجت الاسلام موسوی، عنوان کرد: مسئله «دره تنگ» با محوریت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مردم سر و سامان داده شود.
وی، اشاره کرد: تعرض به منابع ملی قابل قبول نیست.
ضرورت اجرای راه حل منطقی و قانونی
یحیی ابراهیمی نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست، اظهار داشت: دادستان و رئیس دادگستری سلسله انسان های شریف، متعهد و آگاهی هستند که به وظیفه ذاتی خود عمل کرده اند.
وی، افزود: دستگاه قضائی طی هفته های قبلی بیشترین تعامل را با مردم منطقه طی جلسات گوناگون داشته اند.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسامی، بیان داشت: حالا مردم بایستی گام بعدی را بردارند تا این مساله با ارائه راه حل منطقی و در عین حال قانونی منتج به نتیجه شود.
ابراهیمی، اظهار داشت: به نمایندگی از مردم از محضر دستگاه قضا و پلیس خدوم عذر خواهی می کنم و در عین حال بعنوان عضوی از سنگر قانون گذاری خواهان اجرای قانون هستم.
وی، با اعلان اینکه همه باید با وحدت و همدلی بعنوان برادر دینی این مساله را حل و فصل نماییم، اشاره کرد: مردم «دره تنگ» مردمی شریف هستند.
مردم منطقه «دره تنگ»، مردمی انقلابی هستند
سرهنگ یوسفوند فرمانده سپاه ناحیه الشتر نیز در این نشست، گفت: پرونده آزادسازی «کهمان» ۶ سال است در شورای تامین مطرح است.
وی با اعلان اینکه قاطعانه از رئیس دادگستری و دادستان سلسله حمایت می کنم، اضافه کرد: مردم «دره تنگ» مردمی شریف و انقلابی هستند، اقدام امروز توسط برخی افراد مغرض جریان سازی شده و هدفشان ضرر به نظام بوده که آنرا به شدت محکوم می کنم.
فرمانده سپاه ناحیه الشتر، بیان داشت: از مردم شریف «دره تنگ» انتظار داریم به قانون تمکین کنند.
حجت الاسلام صالحی امام جمعه موقت الشتر هم در این نشست، گفت: بهترین محکمه وجدان خود ما است آیا به منابع ملی تعرض کرده ایم یا نه؟ اگر تعرض کردیم پس بپذیریم.
وی، افزود: بحث منطقه «کهمان» ملی است، دستگاه قضا و پلیس مجری قانون هستند و به دنبال اجرای قانون آمده اند، پس نباید با آنها نامهربانی شود.
امام جمعه موقت الشتر، بیان داشت: خدا را شاکریم که موضوع در همین حد متوقف شده پس به دنبال مقصر نباشیم، راه حل پیدا نماییم تا در کمال آرامش و رضایت مردم قانون اجرا شود.

1400/02/09
20:54:20
5.0 / 5
1193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane