رئیس پلیس فتا استان مركزی خبر داد؛

ناكامی هكرها در نفوذ به وبگاه یكی از نهادهای دولتی در استان مركزی

ناكامی هكرها در نفوذ به وبگاه یكی از نهادهای دولتی در استان مركزی

به گزارش بیمه خانه رئیس پلیس فتا استان مرکزی اظهار داشت: با اقدام تخصصی و بموقع کارشناسان پلیس فتا، از نفوذ هکرها به وبگاه یکی از نهادهای دولتی پیشگیری شد.به گزارش بیمه خانه به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس احسان آنقی اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا در اقداماتی تخصصی از برنامه ریزی هکرها برای نفوذ به سایت یکی از نهادهای دولتی با آی پی آدرس کشوری خارجی باخبر شدند.
وی اضافه کرد: در برآوردهای تخصصی انجام شده، مشکلات ساختاری این وب سایت شناسایی و از نفوذ هکرها و احتمال خرابکاری های احتمالی خودداری شد.
رئیس پلیس فتا استان مرکزی اشاره کرد: در ادامه رسیدگی به این موضوع، دست اندرکاران این وب سایت به پلیس فتا استان دعوت شدند و درباب رعایت نکات پیشگیرانه در بروز هک و نفوذ به این وب سایت مورد آموزش قرار گرفتند.
آنقی بیان کرد: متأسفانه آموزش هک و دسترسی بدون مجوز به اطلاعات دیگر افراد در اینترنت بسیار دیده می شود که باید به انتشاردهندگان این قبیل جزوه و مطالب آموزشی هشدار داد که این اقدام آنها جرم بوده و فرد مرتکب به حبس و جزای نقدی محکوم خواهد شد.
وی بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا استان آمادگی لازم بمنظور کمک به مشاغل و ارگان ها برای جلوگیری از نفوذهای احتمالی و از دست دادن اطلاعات در مقابل حملات هکرها را داشته و باتوجه به رویکرد این پلیس که پیشگیری را مقدم بر طرح شکایت و رسیدگی های قضائی می داند خدمات مشاوره ای را ارائه خواهدنمود.


منبع:

1400/02/03
13:18:30
5.0 / 5
975
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , پلیس , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane