آخرین خبرها از متروهای اقماری تهران، راه اندازی مترو هشتگرد در سال 98

آخرین خبرها از متروهای اقماری تهران، راه اندازی مترو هشتگرد در سال 98

بیمه خانه: معاون سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور آخرین وضعیت خطوط متروهای اقماری تهران را تشریح و اعلام نمود: متروی «كرج - هشتگرد» تقریباً آماده است و درصورت تامین اعتبار سال آینده راه اندازی می شود.


حسین رجب صلاحی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: متروی «كرج - هشتگرد» تقریباً آماده است و بر طبق آخرین آمار و اطلاعات تنها سیستم سیگنالینگ و خطوط برق بالای سرآن باقی مانده است كه اگر بودجه آن تامین و سیستم سیگنالینگ آن برقرار شود این خط سال آینده راه اندازی می شود.
وی افزود: برخی معتقدند می توان بدون سیگنالینگ هم مترو را راه اندازی نمود اما من این را سفارش نمی كنم، برای اینكه وظیفه سیگنالینگ فقط این نیست كه مانع از برخورد قطارها شود، بلكه سرعت بالای قطار را در شیب و قوس مسیر كنترل و می كاهد.
آخرین وضعیت متروی پرند، پردیس و اسلامشهر معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها در ادامه درباره متروی «پرند» اظهار داشت: چند هفته پیش شركت عمران شهرهای جدید پرند با شهرداری تهران توافقاتی داشتند كه بر طبق آن مقرر شد این شركت ۱۵۰ میلیارد تومان از محل املاك و دارایی های خودرا در جهت راه انداری هر چه سریعتر این پروژه در اختیار شهرداری تهران قرار دهد.
بگفته رجب صلاحی، مترو پرند تا فرودگاه امام خمینی (ره) ریل گذاری شده و تنها قسمتی از آن باقی مانده است.
وی درباره مترو «اسلامشهر» اشاره كرد: با فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا و شهردار اسلامشهر جلسه ای داشتیم و قراردادی باز در این باره در حال انعقاد است. طول مسیر تهران - اسلامشهر ۱۳.۵ كیلومتر است و مقرر است كه برای مترو تا میدان نماز تونل كشیده شود در این راستا قرارگاه خاتم باز تا همین چند روز آینده بحث های عملیاتی اجرایی آنرا آغاز می كند.
بگفته معاون سازمان شهرداری ها، این پروژه بسیار سنگین است و پیش بینی می شود حداقل ۲، ۰۰۰ میلیارد تومان هزینه داشته باشد براین اساس باید شهرداری و سازمان شهرداری ها كمك كنند تا این طرح عملیاتی شود.
رجب صلاحی همین طور درباره متروی شهر «پردیس» اظهار داشت: این شهر تا تهران حدود ۲۰ كیلومتر فاصله دارد و متروی آن باز از پروژه های بزرگ است و در حال انجام اقدامات اولیه است. در راه این مترو تونل و پل های زیادی وجود دارد كه طبیعتاً كار را سخت می كند. البته این مترو فوایدی بسیاری دارد برای اینكه علاوه بر پردیس، شهرهای رودهن، بومهن، جاجرود را علاوه پوشش می دهد.1397/11/30
14:02:02
5.0 / 5
5530
تگهای خبر: اعتبار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane