معاون استانداری مركزی:

ارتباط ستاد مواد مخدر كشور با استان مركزی كمرنگ است

ارتباط ستاد مواد مخدر كشور با استان مركزی كمرنگ است

معاون استاندار مرکزی اظهار داشت: در مدتی که بنده در استان مرکزی حضور دارم یکی از مسئولین ستاد مواد مخدر کشور در استان حضور نیافته است تا از وضعیت استان و نحوه عملکردها آگاه شود.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، بهروز اکرمی ظهر سه شنبه در اولین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی در سال ۱۴۰۰ ضمن اشاره به اینکه نگاهی که به معتاد متجاهر می شود، نگاه صحیحی نیست، اظهار نمود: معتاد متجاهر همچون سایر افراد جامعه یک انسان است ولی بخاطر درگیری با اعتیاد بعنوان یک فرد صدمه دیده است که برای تأمین هزینه مواد خود مجبور است در بعضی موارد مبادرت به زباله گردی کند و این اقدام او شرف دارد به اینکه برای تأمین هزینه های مواد مخدر مبادرت به سرقت کند.
وی با تکیه بر اینکه در ساماندهی معتادین متجاهر باید کرامت انسانی آنان حفظ شود، بیان نمود: ساماندهی این افراد باید بگونه ای باشد که ضمن رعایت کرامت انسانی زمینه بازگشت آنان به اعتیاد و مواد مخدر فراهم نشود. در حوزه مواد مخدر نیازمند مدیریت معطوف به نتیجه هستیم، متأسفانه هنوز در کشور یک تصمیم علمی و قاطع برای معتادین متجاهر گرفته نشده است.
برای مقابله با صدمه های اجتماعی به وحدت رویه نیاز داریم
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: هدف از تشکیل یک ستاد برخورد با یک صدمه و کاهش اثرات آن و ایجاد هم افزایی و اتخاذ یک استراتژی در جهت مقابله با آن پدیده است اما هر استان نباید در هر مقطعی و در مورد هر موضوعی بر مبنای سلیقه عمل کند.
اکرمی اظهار نمود: هر چند آمار کشفیات در استان مرکزی نسبت به سال قبل ۱۵ درصد افزوده شده است ولی می طلبد امسال با برنامه ریزی اصولی و راهبردی زمینه موفقیت های بیشتری را در این عرصه فراهم نمود.
وی با اشاره به اینکه برای کاهش سو مصرف مواد مخدر در کشور احتیاج به چشم انداز داریم، اظهار داشت: چشم انداز موفقیت در مقابله با سو مصرف مواد مخدر باید در سطح کلان تغییر پیدا کند و استان ها نباید بر مبنای سلیقه، بودجه، نوع حساسیت مسؤلان محلی و توانمندی بومی با این پدیده مقابله کنند.
ارتباط ارگانیک شورای مبارزه با مواد مخدر بین استان ها با مشکل مواجه است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: وظیفه ستاد بعنوان مغز، طراحی، هماهنگی اعضا و برنامه ریزی است و ستاد مانند مغز باید ارتباط ارگانیک با اجزای بدن ایجاد نماید که الان این ارتباط دارای مشکل بوده و کمرنگ است اما شیوه قاچاق در سالهای مختلف در حال به روز شدن است.
وی افزود: در مدتی که بنده در استان مرکزی حضور دارم یکی از مسئولین ستاد شورای مبارزه با مواد مخدر کشور در استان مرکزی حضور نیافته است تا از وضعیت استان و نحوه عملکردها آگاه شوند، مکاتبه و برگزاری جلسه بخشی از کار است ولی همه کار نیست، تا کی مکاتبه؟ ستاد باید با استان ها ارتباط ارگانیک داشته باشد که هم اکنون این ارتباط ارگانیک با مشکل مواجه می باشد.
ساختار و شیوه های فعلی پاسخگوی نیاز امروز در مدیریت صدمه اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر نیست
اکرمی بیان نمود: شیوه های قاچاق سالهای گذشته همانند سال ۱۳۶۰ نیست و نمی توانیم همچون دهه ۶۰ با صدمه مواد مخدر مبارزه نماییم، نباید چشم مان را بر حقیقت ها ببندیم، ساختار فعلی و شیوه های امروز پاسخگوی نیاز امروز در مدیریت صدمه اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر نیست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: شیوه های اعتیاد منحصر به فرد است و به اندازه معتادان شیوه های اعتیاد داریم و شیوه های امروز برای برخورد با نیازهای امروز کافی نیست و تصمیمات باید بازخورد مناسب داشته باشد.
اکرمی در انتها اظهار داشت: زنگ خطر مواد مخدر برای تک تک ایرانیان به صدا درآمده است ازاین رو باید نگاه به صدمه مواد مخدر تغییر یابد و در کنار آن نیاز است هم افزایی و شیوه جدید برای برخورد اتخاذ شود.

1400/02/01
21:39:45
5.0 / 5
1083
تگهای خبر: طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane