سخنگوی شورای شهر تهران:

طرح ضمانت اجرای مصوبات، شأن نظارتی شورا را تقویت می كند

طرح ضمانت اجرای مصوبات، شأن نظارتی شورا را تقویت می كند

به گزارش بیمه خانه سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اعلان اینکه شوراها در مقابل شهردار منتخب خود با دوگانه چالش برانگیز نظارت - حمایت مواجه اند، اظهار داشت: طرح ضمانت اجرای مصوبات شورا، شأن نظارتی شورا را تقویت می کند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، علی اعطا در جریان دویست و هشتاد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران درباره طرح ضمانت اجرای مصوبات شورای شهر اظهار داشت: پارلمان، مقام ارشد اجرائی را تعیین می کند و چالشی که همیشه در شورا نسبت به شهرداری و شخص شهردار با آن مواجه هستیم دوگانه نظارت و حمایت است.

وی ادامه داد: وقتی شورا شخصی را بعنوان شهردار انتخاب می کند، مسئولیت پشتیبانی از او را نیز برعهده دارد و همیشه در دوگانه نظارت و حمایت با چالش مواجه می شود. تنها ابزاری که برای شورا پیش بینی شده است سیر تذکر، سوال و استیضاح است که از سوال شروع وبه استیضاح ختم می شود. نمی گردد برای هر موضوع ریز و درشت سوال را مطرح و یا استیضاح را عنوان نمود.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: در شورای پنجم به رغم اینکه مصوبات اجرا نشده وجود داشت و الزاماتی برای شهرداری به وجود آمد که اجرائی نشد، حتی یک مورد سوال از شهردار در صحن سوال نشد.
وی با بیان ای سوال آیا شورای پنجم هزینه سیاسی استفاده مکرر از ابزار سوال از شهردار را می پذیرد؟ و آیا شورا هزینه استیضاح شهردار منتخب خودرا می پذیرد؟ اظهار داشت: در طرح پیشنهادی ابزارهایی پیش بینی شده که وقتی مصوبه را گذراندیم، تضمین جدی برای اجرای آن وجود داشته باشد و شورا به نتیجه مورد نظر برسد.
منبع:

1400/01/29
15:04:07
5.0 / 5
1103
تگهای خبر: تضمین , شهرداری , مسئولیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane