فرماندار دماوند تاكید كرد

تخریب و قلع و قمع تنها راهكار مبارزه با ساخت و ساز غیر مجاز نیست

تخریب و قلع و قمع تنها راهكار مبارزه با ساخت و ساز غیر مجاز نیست

به گزارش بیمه خانه فرماندار دماوند ضمن اشاره به اینکه دماوند در مبارزه با ساخت و سازهای غیر مجاز اهمال نکرده است اضافه کرد: تخریب و قلع و قمع تنها راهکار مبارزه با ساخت و ساز غیرمجاز نیست.


مهدی حیدری در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز اظهار داشت: بدون شک تخریب و قلع و قمع صرفاً تنها راهکار مبارزه با ساخت و ساز غیرمجاز نیست، بلکه باید مقدمات و زیرساخت های متصل به علل اصلی ساخت و ساز رفع گردد و بعد از آن، راحتتر میتوان با افرادی که از مسیر قانون منحرف شده اند برخورد کرد.
وی ادامه داد: شهرستان دماوند در مبارزه با ساخت و ساز غیر مجاز اهمال نکرده، اما تا زمان ایجاد زیرساخت های حمایتی و اصلاح بعضی از قوانین، نمی توان یک طرفه به سمت اجرای قانون و تخریب رفت. خیلی از ساخت وسازهای غیر مجاز با به وجود آوردن زیرساخت ها انجام نخواهد شد بنابراین ما با سیاست گذاری های دقیق می توانیم بخش عمده ای از ساخت و سازهای غیر مجاز را در نطفه خفه نماییم.
وی افزود: بطور قطع با حمایت و همدلی همه دستگاه ها در کنار هم و توجه به مطالبات مردم در کنار اجرای دقیق و مقتدرانه قانون، می توانیم در بحث مبارزه با پدیده شوم ساخت و ساز غیر مجاز نتایج مطلوبی به دست آوریم.
وی درباره تغیر کاربری اراضی کشاورزی هم اظهار داشت: با عنایت به اهمیت باغات شهرستان و زمین های کشاورزی، باید برای باغداران و کشاورزان بسته های تشویقی خاصی مد نظر قرار گیرد تا به سمت تغییر کاربری اراضی نروند. سیاست ها باید بگونه ای باشد که سوددهی باغداری و کشاورزی بر فروش زمین ها ارجحیت یافته و موضوعات اقتصادی در حوزه باغداری و کشاورزی تامین گردد.
منبع:

1400/01/10
11:18:37
5.0 / 5
1149
تگهای خبر: فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane