هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم شد

هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم شد

بیمه خانه: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته و الان (25 اسفندماه) در محدود ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است و تداوم این شرایط تا فردا پیش بینی می شود.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان میدهد که در بامداد امروز (۲۵ اسفند ماه) در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته همین طور افزایش ترافیک صبحگاهی است.

با حاکمیت جو آرام و پایدار طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی می ماند. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت و افزایش حجم ترافیک، برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت پیش بینی می شود.

این شرایط جوی تا بامداد فردا (۲۶ اسفند ماه) تداوم دارد و با شروع تردد خودرو ها بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

استمرار این شرایط جوی طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود و به تدریج با رشد ناپایداری جوی و افزایش نسبی تندی باد تا اواخر وقت فردا (۲۶ اسفند ماه) از غلظت آلاینده ها کم می شود که برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۳۲ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۲۶ است و هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

منبع:

1399/12/25
13:27:28
0.0 / 5
1335
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane