انتقاد شاكری از افزایش قیمت حمل و نقل عمومی در تهران

انتقاد شاكری از افزایش قیمت حمل و نقل عمومی در تهران

به گزارش بیمه خانه یک عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از  افزایش بی رویه قیمت حمل و نقل عمومی در پایتخت، اظهار داشت: دولت و شهرداری دست به دست هم داده اند تا زندگی مردم را بیشتر از این تحت فشار قرار دهند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، اقبال شاکری نماینده مردم تهران در مجلس در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس اظهار داشت: در مورد افزایش بی رویه قیمت بلیت مترو، اتوبوس و حمل و نقل عمومی در تهران به میزان ۳۵ درصد و همینطور عوارض ساختمانی تا حدود ۹۰ درصد به نظر می آید دولت و شهرداری دست به دست هم داده اند تا زندگی مردم را بیشتر از این تحت فشار قرار دهند، نمی دانم چرا این افزایش قیمت اتفاق افتاده است؟
وی در تذکری به سازمان امور استخدامی اظهار داشت: در تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر در دستگاههای اجرایی برپایه مصوبات گذشته مجلس و همینطور مصوبات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ باید تسریع شود.
این عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: در بازدیدی که به اتفاق اعضای کمیسیون عمران از شهر زلزله زده سی سخت داشتیم، متوجه فرسوده بودن بافت شهر و تخریب کلی این بافت شدیم، این نشان داده است که غفلت بزرگی در این عرصه رخ داده است، به صورتی که می توانم خسارت شهر زلزله زده سی سخت را بیشتر از حمله مغول به ایران اعلام کنم چونکه مغول شهرهای محدودی را تخریب کرد ولی برخی مسؤلان، مردم و اقشار مختلفی را خانه خراب کردند.
نماینده مردم تهران در مجلس خصوص افزود: پیام مردم و مجلس انقلابی را به گوش مسؤلان می رسانم که با تمام شدن دوران مسئولیتشان بازخواست و همچنان مطالبه گری ادامه پیدا خواهد کرد، کسانی که به شهر زلزله زده سی سخت نیامدند تا آوار شدن مردم را مشاهده کنند بدانند که مطالبه گری ادامه پیدا می کند.
شاکری در انتها اظهار داشت: از کمیسیون اصل ۹۰ که پرونده وزیر سابق راه را پیگیری و آنرا به سازمان بازرسی ارجاع داده است، سپاسگزارم.
منبع:

1399/12/16
23:50:42
0.0 / 5
1165
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane