اسلامی در گزارش بیمه خانه:

نقاط پرحادثه الزاما دلیل تصادفات جاده ای نیستند

نقاط پرحادثه الزاما دلیل تصادفات جاده ای نیستند

به گزارش بیمه خانه وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه هم اکنون اصلاً نقطه حادثه خیز نداریم، اظهار داشت: تعدادی از نقاط، نقاط پرحادثه (251 نقطه) هستند که طی تفاهمنامه با پلیس قرار شد تا این 251 نقطه رفع خطر شوند.محمد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا نقاط حادثه خیز جاده ها رفع خطر شده است یا خیر، اظهار نمود: تمامی مواردی که باید در رفع نقص راه ها برطرف می شد، برطرف شده است.
وی اضافه کرد: نقاط حادثه خیز راه ها یا با کار فنی و زیرساختی یا با هوشمندسازی یا با آشکار سازی برطرف شده است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: هم اکنون ما اصلاً نقطه حادثه خیز نداریم در حقیقت تعدادی از نقاط ما نقاط پرحادثه (۲۵۱ نقطه) هستند که البته طی تفاهمنامه ای با پلیس قرار شد تا این ۲۵۱ نقطه رفع خطر شوند.
اسلامی بیان کرد: حدود ۲۰۰ نقطه از آن نقاط پرخطر رفع خطر شده و ۵۰ نقطه دیگر باقی مانده است که البته این نقاط جزو مواردی است که تقاطع غیر همسطح هستند و با سرمایه گذاری های سنگین رفع می شوند.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه چند درصد از تصادفات جاده ای مربوط به نقاط پرحادثه است، اظهار داشت: الزاماً این نقاط دلیل حادثه نیست و برای ایمن سازی و آشکار سازی این نقاط تمام اقدامات انجام شده است، دیگر نقاط را هم می توان با حضور پلیس، با دوربین های پایش تصویری و پلاک خوان و موارد این چنینی رفع خطر کرد.
به گفته وزیر راه و شهرسازی بیشتر تصادفات جاده ای به سبب تخلفات عامل انسانی بوده است.
اسلامی اظهار داشت: از سال ۹۸ تا به امروز یک شرایط بازگشتی به سال ۹۷ داشتیم یعنی تصادفاتِ کاهشی معکوس شده بودند و در حال افزایش بودند.
وی در آخر اظهار داشت: خوشبختانه باردیگر از نیمه سال ۹۸ این آمار معکوس شده و داریم جریان کاهشی تصادفات جاده ای را تجربه می نماییم.


منبع:

1399/12/06
22:04:40
0.0 / 5
734
تگهای خبر: پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane