در دیدار با فرمانده مرزبانی ناجا عنوان شد؛

نامگذاری روز مرزبانی مصادف با ولادت امام سجاد (ع)

نامگذاری روز مرزبانی مصادف با ولادت امام سجاد (ع)

بیمه خانه: رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با فرمانده مرزبانی ناجا از نامگذاری روز مرزبانی مصادف با ولادت امام سجاد (ع) خبرداد.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، حشمت الله فلاحت پیشه رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد مرزبانی با سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا دیدار و گفت و گو كرد.
سردار قاسم رضایی در این دیدار با تبریك چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار نمود: ایران اسلامی ضد استكبار است كه این منش و روش از آرمان های عمیق انقلاب اسلامی است.
وی اضافه كرد: هیچ كشوری در دنیا به اندازه ایران اسلامی تهدیدات برون مرزی ندارد و موقعیت جغرافیایی و نفوذ آمریكا و اسرائیل بر كشورهای همسایه تهدیدات در مرزهای ما را دو چندان كرده كه می طلبد نگاه ویژه ای به مرزهای كشور داشته باشیم.
فرمانده مرزبانی ناجا بیان كرد: بیشترین تهدیدات و درگیری های مرزی در حوزه غرب، جنوب شرق و شرق كشور است كه علیرغم این هجمه از تهدیدات، با عنایت خداوند متعال، تدابیر حكیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، هوشیاری نیروهای مسلح بخصوص مرزبانان امنیت مطلوبی دركشور حاكم است اما شایسته است از مرزبانی و مرزبانان در بحث مسائل حقوقی و معیشتی حمایت بیشتری شود.
سردار رضایی، دیپلماسی مرزی را در تأمین امنیت مرزها مهم دانست و تاكید كرد: وزارت خارجه باید بستر ارتباط دیپلماتیك مرزی را با كشورهای همسایه تولید كند تا زمینه ساز توسعه امنیت مرزی، تولید گشت های مشترك و... فراهم گردد.
وی، نقش رسانه های خبری و تصویری را در كاهش جرایم مرزی تأثیرگذار دانست و اظهار داشت: آشنایی مرزنشینان با قوانین و مقررات مرزی زمینه ساز كاهش جرایم مرزی است كه رسانه ها بایستی بخصوص رسانه ملی، توجه ویژه ای به حوزه مرز، مرزنشینان و مرزبانان داشته باشد.
در ادامه این نشست، حشمت الله فلاحت پیشه تصریح كرد: شاهد مظلومیت مرزبانی و مرزبانان در مرزها هستیم كه چگونه با ایثارگری و جانفشانی، امنیت ملی را برای كشور تأمین می كنند.
وی با تاكید بر داشتن راهبردهای هدفمند در مرز، اظهار داشت: باید تامین حداقل های قانونی، تجهیزاتی و بودجه ای مرزبانی را به یك راهبرد تبدیل نماییم تا بتوانیم قدردان زحمات مرزبانان باشیم.
نقش دیپلماسی در مرز
رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: بخش اعظمی از مشكلات ما در مرزها، مربوط به كشورهای همسایه است كه با كمك وزارت امور خارجه و سفارت در حال رایزنی در حل مشكلات مرزی هستیم.
فلاحت پیشه با اشاره به تأثیر روابط دیپلماسی مرزبانی جمهوری اسلامی با كشورهای همسایه، اذعان داشت: با عنایت به تهدیدات مرزی، دشمن هدف گذاری هایی دارد كه بحمدالله این توطئه ها در مرزها خنثی می شود.
الزامات قانونی
وی اضافه كرد: در بازدیدی كه از مرزها داشتیم مظلومیت و سختی كار مرزبانان را در مرزها مشاهده كردیم كه با موافقت ستاد كل نیروهای مسلح، به دنبال این خواهیم بود كه مرزبانی را جزء مشاغل سخت تعریف نماییم.
رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای پاسداشت خدمات شبانه روزی مرزبانان در نقطه صفر مرزی، مصادف با تولد امام سجاد (ع) كه بیانات ویژه ای در مورد مرزبانی داشته اند؛ این ایام را به نام مرزبانی نامگذاری می نماییم.
راه سازی و جاده های مرزی
فلاحت پیشه با اشاره به اهمیت جاده های مرزی در تأمین امنیت مرزها، بیان داشت: تأمین اعتبارات راه سازی مرزی بسیار مهم می باشد كه باید با در نظر گرفتن اعتبارات ویژه، به مرزبانی تخصیص داده شود تا مشكلی برای زمین های كشاورزی مرزنشینان تولید نشود.
انتقال آب و برق به مناطق مرزی
وی اضافه كرد: برخی از یگان های دور دست مرزی فاقد امكانات آب و برق هستند كه دولت ملزم به تأمین این منابع است كه این مورد را در دستور كار قرار خواهیم داد تا مشكلات آب و برق در مناطق مرزی مرتفع شود.
رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خاتمه تصریح كرد: افتخار دارم در بازدید ها با مرزبانان دیدار می كنم و امیدواریم بتوانیم مشكلات مرزی را به صورت راهبردی پیگیری و حل نماییم.

1397/11/12
13:14:27
5.0 / 5
5036
تگهای خبر: اعتبار , خدمات , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane