معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

تخصیص اعتبار ویژه جهت احیای تالاب عینك و بازآفرینی محله خواهر امام رشت

تخصیص اعتبار ویژه جهت احیای تالاب عینك و بازآفرینی محله خواهر امام رشت

به گزارش بیمه خانه از گیلان معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: احیای تالاب عینک و بازآفرینی محله خواهر امام از پروژه های ویژه ای هستند که از اعتبارات لازم برخوردار می شوند.


مهدی عبوری امشب در جلسه ستاد بازآفرینی شهری که در فرمانداری رشت برگزار شد، اظهار نمود: تمام تلاش ما در وزارت راه و شهرسازی این است که بتوانیم خدمات شایسته ای را به مردم عزیز شهرستان رشت بعنوان مرکز استان ارائه دهیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به از سرگیری پروژه های عمرانی جامانده در سطح شهرستان رشت، اضافه کرد: برای احیا و توسعه بافت های فرسوده و ناکارآمد حمایت های لازم انجام می گیرد.
مدیرعامل سازمان بازآفرینی شهری اظهار داشت: کاستی ها و مشکلاتی که از سالهای قبل به جامانده نیازمند تعامل خوب مدیران استانی و شهرستانی است.
وی افزود: پروژه تالاب عینک بعنوان یکی از مواهب طبیعی و الهی در شهر رشت وجود دارد که متاسفانه به محلی برای تخلیه فاضلاب و پسماند تبدیل و محلی نامناسب در مجموعه شهری شده است.
عبوری با اشاره به اعلام آمادگی آب منطقه ای استان برای احیای تالاب عینک، افزود: یکی از پروژه هایی که می تواند برای مردم رشت دارای اهمیت باشد، احیای این تالاب و استفاده از فضای جانبی آنست پس باید بعنوان پروژه ویژه در دستورکار قرار گیرد؛ اگر مدیران استان و شهرستان این پروژه جزو اولویت هایشان نباشد من آمادگی دارم تمام هزینه های احیای یک مرکز تفریحی، خدماتی و اجتماعی با محوریت تالاب عینک برای مردم شهر رشت پرداخت کنم.
عبوری اشاره کرد: احیای بافت خواهر امام پروژه بعدی است که بعنوان نگین پروژه های عمرانی شمرده می شود، افتخاری است که بتوانیم در بافت مرکزی شهر رشت این پروژه را که از فضای معنوی برخوردار است، به انجام برسانیم، مقرر شده طرح نهایی آن توسط شهرداری با هماهنگی میراث برای ما ارسال نمایند تا این دو پروژه به عنوان پروژه اساسی و زیربنایی رشت در دستورکار قرار گیرد.
وی با اعلان اینکه به دنبال ارائه طرح نهایی این مجموعه توسط ارگان های مربوطه هستیم تا یک توسعه اساسی و زیربنایی برای بهبود اوضاع شهرستان شکل بگیرد، اضافه کرد: در زمینه پروژه فاضلاب محله گل ها و دیگر محلات نیز کمک خواهیم کرد تا قسمتی از مشکلات مردم آن منطقه حل شود.
عبوری افزود: در بودجه سال آینده تلاش میکنیم علاوه بر اعتبارات پیش بینی شده، اعتباراتی جهت مصوبات سفر امروز هم برای پروژهای احیای بافت شهری اختصاص پیدا کند.
معاون وزیر راه و شهرسای اظهار داشت: به سبب مشکلاتی که در مدیریت شهری رشت طی سال های گذشته وجود داشت نتوانستند قیر مورد نظر را برای آسفالت دریافت نمایند، امروز که بازدیدی از محلات رشت داشتیم شاهد اوضاع نابه سامان بودیم؛ موافقتنامه سهمیه قیر سالجاری تصویب و ابلاغ گردیده امیدواریم با تخصیص این سهمیه چهره خسته شهر رشت مجدد احیا شود.
منبع:

1399/10/18
14:37:22
0.0 / 5
1068
تگهای خبر: اعتبار , خدمات , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane