فرمانده انتظامی استان مركزی اعلام كرد؛

كلاهبرداری 140 میلیاردی در پوشش پیش فروش آپارتمان در اراك

كلاهبرداری 140 میلیاردی در پوشش پیش فروش آپارتمان در اراك

بیمه خانه: فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری کلاهبرداری حرفه ای که در پوشش فروش آپارتمان های در حال ساخت، در حدود 140 میلیارد ریال از شهروندان اراکی کلاهبرداری کرده بود، آگاهی داد.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، حسن مفخمی شهرستانی اظهار داشت: با بیان گزارش هایی از کلاهبرداری صورت گرفته از چند شهروند اراکی؛ با تشکیل یک کارگروه ویژه، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی اظهار نمود: در تحقیقات اولیه کارآگاهان مشخص شد که این فرد کلاهبردار با جلب اعتماد برخی از شهروندان و معرفی خود بعنوان فردی که در امر ساخت و ساز مجتمع های آپارتمانی فعالیت می کند، با تنظیم قولنامه های صوری، تعدادی آپارتمان در حال ساخت را در یکی از شهرک های مسکونی شهرستان اراک پیش فروش کرده و با فروش هر واحد آپارتمانی به چندین نفر، مبلغ ۱۴۰ میلیارد ریال از خریدان دریافت کرده و متواری شده است.
فرمانده انتظامی استان مرکزی افزود: با شناسایی هویت این فرد و با استعلام های صورت گرفته از طرف کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد که او دارای چندین فقره سوابق مختلف کیفری از قبیل جعل، کلاهبرداری، فروش مال غیر، محکومیت مالی، سرقت اتومبیل و … است.
مفخمی شهرستانی با اشاره به متواری بودن و تحت تعقیب قرار داشتن این کلاهبردار حرفه ای اشاره کرد: کارآگاهان پلیس استان سرانجام با کوشش های شبانه روزی و انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی مناسب، در نهایت موفق به شناسایی محل اختفای این فرد در شهرستان بندرعباس شدند.
وی اظهار داشت: مأموران بعد از ستاندن نیابت قضائی، در عملیاتی، متهم را در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس آگاهی استان مرکزی منتقل کردند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی در آخر با تاکید بر مراقبت شهروندان در انجام هر گونه داد و ستد اشاره کرد: متهم در بازجویی های تخصصی و فنی کارآگاهان به ۱۱ فقره کلاهبرداری به ارزش تقریبی ۱۴۰ میلیارد ریال در پوشش پیش فروش هر یک از واحدهای آپارتمانی به چندین نفر از شهروندان اعتراف کرد و در نهایت با تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.


منبع:

1399/10/16
11:39:27
0.0 / 5
1054
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane