در نظارت میدانی رئیس مجلس از منطقه ۱۲ تهران انجام شد

پیگیری پرداخت یارانه 120 هزارتومانی به مردم توسط قالیباف

پیگیری پرداخت یارانه 120 هزارتومانی به مردم توسط قالیباف

بیمه خانه: رئیس مجلس در امتداد نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی و پیگیری واریز یارانه 120 هزار تومانی که مجلس مصوب کرده بود، شب گذشته در منطقه 12 شهرداری تهران با برخی اهالی محله امام زاده یحیی گفت و گو کرد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محمد باقر قالیباف در این نظارت میدانی با حضور در منازل برخی اهالی محله امام زاده یحیی که از اقشار بدون درآمد و لطمه پذیر هستند، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مردم قرار گرفت.
طبق گزارش مجلس شورای اسلامی، همچون موضوعاتی که رئیس مجلس در این نظارت میدانی در تهران پیگیری کرد، واریز یارانه ۱۲۰ هزار تومانی مصوب مجلس بود که در بهره مندی از این کمک ها پاسخ این خانواده ها منفی بود.
در این بازدید میدانی خانواده هایی که در این محله زندگی می کنند و بعضی از آنها حتی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی قرار دارند، به قالیباف اعلام نمودند که فقط یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را دریافت می کنند و نه فقط یارانه ۱۲۰ هزار تومانی اخیر که مصوبه مجلس است بلکه حتی یارانه معیشتی که سال قبل و بعد از افزایش قیمت بنزین بنا بود به خانواده های ایرانی پرداخت شوند را نیز دریافت نمی کنند.
همچون زن و شوهر مسن یا زن سرپرست خانوار از کار افتاده و نیز خانواده های دیگری که بنظر می رسد تنها ممر درآمد و زندگی آنها یارانه های پرداختی است اما به رئیس مجلس و نماینده مردم تهران در مجلس گفتند که دولت فقط یارانه ۴۵ هزار و پانصد تومانی را برای شان واریز می کند و در این بین اقساط وام یک میلیون تومانی مربوط به شرایط کرونائی نیز از این یارانه کسر می شود.
در آخر این نظارت میدانی، قالیباف اصرار کرد که باید این مسأله بررسی شود و مشخص شود که چه تعداد از افراد مشمول و به چه دلیل گرفتار این مشکل هستند و مجلس شورای اسلامی این اتفاق و عدم پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به مردمی که این مصوبه برای بهره مندی آنها تصویب شده است را پیگیری خواهدنمود.
رئیس مجلس در آخر اشاره کرد: دلیل اینکه همیشه تاکید می شود باید امور را از نزدیک و تا آخرین مرحله پیگیری کرد همین است تا اشکالات کار مشخص شود بدین سبب هیچ وقت نمی گردد به گزارش های ارسالی بسنده کرد.
منبع:

1399/10/13
13:31:06
0.0 / 5
1270
تگهای خبر: اقساط , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane