برگزاری مانور موتورسواران خوب، در معابر پرتردد و حادثه خیز پایتخت

برگزاری مانور موتورسواران خوب، در معابر پرتردد و حادثه خیز پایتخت

مدیر کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران از برگزاری مانورآموزشی- ترویجی «موتورسواران خوب» در چارچوب پویشی مردمی با هدف ارتقای فرهنگ صحیح موتورسواری و ترویج رفتارهای کم خطر و قانونمند در حوزه حمل و نقل و ترافیک در خیابان ها و معابر پرتردد و حادثه خیز پایتخت اطلاع داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مجتبی دانشور با اشاره به این خبر، اظهار نمود: پویش «موتورسواران خوب» به همت اداره کل آموزش های شهروندی و با همکاری سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، پلیس راهور تهران بزرگ، اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از ۲۶ آذرماه همزمان با روز ایمنی و حمل و نقل، کار خویش را شروع کرده و با پیشبینی مجموعه ای از برنامه های تبلیغی – رسانه ای، کارگاه های آموزشی، مسابقات هنری – فرهنگی، مانورهای آموزشی-ترویجی و... در سطح مناطق ۲۲ گانه‌ی شهر تهران در حال برگزاری است.
وی ادامه داد: در این پویش، بر صدمه های رفتاری موتورسواران تمرکز شده و سعی شده تا با طراحی و اجرای پیام های تبلیغی، با لحنی ایجابی، صمیمی و اثرگذار و همینطور برگزاری کارگاه های آموزشی برای موتورسواران و خانواده های ایشان، بر تغییر رفتارهای پرخطر موتورسواران، اثر گذاشته شود.
مدیر کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران با اشاره به اینکه مانور موتورسواران خوب، در حدود ۲۰ نقطه از معابر و خیابان های ۹ منطقه از شهر تهران که دارای بیشترین تردد روزانه‌ی موتورسیکلت یا بیشترین تصادفات با موتورهستند، برگزار می شود، اظهار داشت: در این مانور با همکاری پلیس راهور و معاونت های ترافیک مناطق، برنامه های متنوع فرهنگی-آموزشی برای موتورسواران در نظر گرفته شده است.
بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، وی تصریح کرد: مسیرهای منتخب این مانور در مناطق ۲، ۴، ۶، ۸، ۱۱، ۱۵، ۱۶، ۱۷ و ۱۹ که مطابق با آمار پلیس راهور تهران بزرگ، دارای بیشترین تردد موتورسواران و همینطور سوانح آنان است، به منظور اثرگذاری بیشتر بر موتورسواران انتخاب شده است. برنامه های مختلفی مانند اجرای گروه های هنری، برگزاری غرفه های آموزشی، پخش فیلم و کلیپ های آموزشی، اهدای هدایا به موتورسواران خوب، توزیع و پخش بروشور و سی دی آموزشی، همچون برنامه های این مانورها خواهد بود.
منبع:

1399/10/08
12:56:40
5.0 / 5
923
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane