توزیع بیشتر از 300هزار ماسك در تهران

توزیع بیشتر از 300هزار ماسك در تهران

معاون هماهنگی و برنامه ریزی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با تشریح اقدامات گروه های داوطلب واکنش اضطراری محلات شهر تهران در انتشار کرونا از توزیع داوطلبانه بیشتر از ۳۰۰هزار ماسک در بین مردم پایتخت اطلاع داد.


فاطمه صالح در گفتگو با ایسنا، درباره اقدامات گروه های دوام مدیریت بحران شهر تهران در برنامه های مقابله با کرونا اظهار داشت: گروه های داوطلب واکنش اضطراری محله در شهر تهران که به اختصار دوام نامیده می شوند به شکل کاملا داوطلبانه و در هماهنگی با ستادمقابله با کرونا اقدامات خود برای مقابله با کرونا را انجام داده اند.
وی با اشاره به اینکه حدود ۱۰هزار عضو گروه های دوام از زمان انتشار کرونا تا کنون در اجرای این طرح ها مشارکت داشتند، اظهار داشت: طی سه ماه گذشته هم طرح ترویجی و آمرانه جلوگیری از کرونا و نظارت بر سلامت همزمان با اوج گیری مجدد کرونا در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به مرحله اجرا درآمد که در جریان آن اعضای این گروه ها با همراهی جمعیت هلال احمر مبادرت به حضور در سطح محلات پایتخت و به خصوص محلات کمتر برخوردار کرده اند.
صالح افزود: این داوطلبان با حضور در سرای محلات، ایستگاه های مترو، بازارهای میوه وتره بار و میدان های اصلی و محلی و مراکز خرید نسبت به انجام اقداماتی نظیر تب سنجی، توزیع بسته های حمایتی، محلول ضد عفونی کننده، ماسک، دستکش و عرضه آموزش ها و هشدارهای جلوگیری از کرونا اقدام نمودند.
معاون هماهنگی و برنامه ریزی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه پویش اهدای ماسک هم یکی اقداماتی بود که از جانب گروه های دوام انجام شد، اظهار داشت: از زمان الزامی شدن استفاده از ماسک از در منازل، گروه های دوام مبادرت به توزیع ماسک در بین افراد فاقد ماسک هم کرده و آنان را به استفاده از ماسک تشویق کردند.

به قول وی، از آغاز فصل پایین تابحال گروه های دوام مبادرت به تب سنجی از بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر در ۲۷۹ سرای محله کرده اند. همینطور بیشتر از هزار دوره آموزش مجازی را هم برای شهروندان برگزار کرده اند.
صالح با اشاره به اینکه دوره های آموزش حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی هم برای بیشتر از ۷۰ هزار نفر و در سطح محلی برگزار شده است، اظهار داشت: نصب بیشتر از ۱۷ هزار پوستر آموزشی، توزیع بیشتر از ۳۰۰ هزار ماسک، ضد عفونی سطوح و فضاهای عمومی و... از دیگر اقدامات انجام شده از جانب گروه های داوم در سه ماه گذشته است.
معاون هماهنگی و برنامه ریزی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در انتها تصریح کرد که اقدامات داوطلبانه این گروه ها در هماهنگی با ستاد مقابله با کرونا و... همچنان ادامه خواهد داشت.
منبع:

1399/09/19
14:28:26
5.0 / 5
1399
تگهای خبر: آموزش , بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane