رئیس پلیس پایتخت خبر داد

دستگیری 281 سارق در طرح كاشف

دستگیری 281 سارق در طرح كاشف

به گزارش بیمه خانه رئیس پلیس پایتخت از دستگیری 281 سارق و مجرم در طرح کاشف پلیس آگاهی داد و اظهار داشت: جرایم جنایی از شروع سال تا حالا 21درصد کاهش داشته است و همین طور در حوزه کشف اموال مسروقه 124درصد افزایش داشته ایم.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت قبل از ظهر امروز در ششمین طرح کاشف پلیس آگاهی پایتخت گفت: این طرح با همکاری مأموران مجاهد در مجموعه پلیس آگاهی پایتخت اجرا شد و ۲۸۱ نفر از مجرمان حرفه ای، سابقه دار، مالخران و زورگیران دستگیر شدند.
وی اضافه کرد: این افراد در قالب ۶۱ باند مبادرت به جرم و جنایت در پایتخت می کردند.
سردار رحیمی اشاره کرد: ۲۲ باند از این ۶۱ باند مشغول به سرقت به عنف، زورگیری، موبایل قاپی و جرایم این چنینی بودند. ۱۱ باند مبادرت به سرقت از منازل و اماکن می کردند، ۱۵ باند در امر سرقت خودرو مشغول بودند، ۸ باند مربوط به موضوعات جعل و کلاهبرداری بودند و ۵ باند هم مبادرت به سرقت مسلحانه، آدم ربایی و … می کردند.
وی اظهار داشت: بنا بر اعترافات اولیه سارقان، تا به الان این ۲۸۱ سارق به ۳ هزار و ۱۷۵ فقره سرقت اعتراف کرده اند و ۱۰۲ نفر از این سارقان یعنی ۶۸ درصد آنها دارای سابقه هستند.
رئیس پلیس پایتخت اشاره کرد: نکته جالب این است که در کشفیات پلیس از سارقان این دفعه مقادیر زیادی از طلا و ارز کشف شده است یعنی اینکه مردم طلا و ارز خودرا در خانه نگه می دارند که این امری اشتباه است. در این مرحله از طرح کاشف پلیس آگاهی ۶ کیلو طلا و ۶ هزار دلار هم کشف شده که تمامی این طلاها و دلارها را سارقان از خانه های افراد به سرقت برده اند.
وی اظهار داشت: همین طور در این طرح ۲۵ دستگاه خودروی مسروقه، ۲۰ دستگاه موتورسیکلت مسروقه، ۵ قبضه سلاح گرم، ۵۰ قبضه سلاح سرد، ۱۲۰ دستگاه موبایل سرقتی، ۳۶ دستگاه ساعت مچی گرانقیمت و هزار قلم انواع لوازم در رابطه با خودرو از سارقان کشف شده است.
سردار رحیمی با اشاره به جزئیات انهدام باندها در این مرحله از طرح کاشف اظهار داشت: یک باند سه نفره که ۱۴ کیلو طلا را سرقت کرده بودند دستگیر شدند و همین طور یک باند ۶ نفره سارقان مسلح که در مناطق شرقی تهران مبادرت به سرقت می کردند هم دستگیر شدند. این افراد تا حالا به ۱۰ فقره سرقت اعتراف کرده اند.
وی با اشاره به دستگیری قاتل شیما دختر ۱۶ ساله که اخیرا محل دفن پیکر مقتول را لو داده است، اظهار داشت: همین طور در این مرحله از طرح، یک فرد ۶۱ ساله که با اغفال دختر ۱۶ ساله به نام شیما، او را به منزل برده و به او تعرض کرده و سپس او را به قتل رسانده، البته این فرد حدود یک سال پیش دستگیر شده بود اما در اعترافاتش چیزی از محل دفن پیکر این دختر ۱۶ ساله نمی گفت و آدرس های اشتباه اعلام می کرد اما چند روز قبل لب به اعتراف گشود و محل دقیق اختفای جنازه شیما را لو داد.
وی اضافه کرد: همین طور یک بانده ۱۰ نفره سرقت که همگی سابقه دار هستند در این مرحله از طرح کاشف دستگیر شدند که این باند با اقدامات خشن و تخریب منازل مبادرت به سرقت می کردند. این باند تا حالا به ۲۰ فقره سرقت اعتراف کرده اند. همین طور یک باند چهار نفره مأمورنما هم دستگیر شده اند.
سردار رحیمی افزود: یک باند سرقت موتورسیکلت هم که ۱۰ نفره بودند و تا به امروز ۱۵ دستگاه موتورسیکلت را به سرقت برده بودند، دستگیر شدند و ۱۵ دستگاه موتورسیکلت هم کشف شد.
وی با اشاره به اقدامات پیش دستانه پلیس اظهار داشت: یک باند سارق که قصد سرقت مسلحانه داشتند پیش از عملیات توسط پلیس آگاهی شناسایی شدند که از این باند یک قبضه سلاح کمری، شوکر، چاقو و دیگر اقلام به دست آمده است.
رئیس پلیس پایتخت به مردم هشدار داد: شرکت های لیزینگی جعلی هستند و مردم فریب فروش شرکت های لیزینگی را نخورند. این شرکتها اغلب به دروغ طرح های وسوسه کننده ای را اعلام می کنند و مردم را به دام می اندازند.
سردار رحیمی اشاره کرد: در یک ماه گذشته طرح ویژه جهادی برای جرم و جنایت در پایتخت اجرا شد که محصول این طرح کاهش ۱۱ درصدی وقوع جرایم نسبت به ماه گذشته و ۱۳ درصدی افزایش کشف اموال مسروقه بوده است.
وی اظهار داشت: درمجموع از شروع سال تا حالا ۲۱ درصد جرایم جنایی در پایتخت کاهش داشته و ۱۲۴ درصد افزایش در زمینه کشفیات اموال مسروقه داشته ایم.
سردار رحیمی در آخر با اشاره به ادامه دار بودن محدودیت های کرونائی در پایتخت اظهار داشت: این محدودیت ها در پایتخت همچنان ادامه دارد و اگر کسی از ساعت ۹ شب تا ۴ بامداد در خیابان ها تردد کند حتما توسط دوربین ها جریمه می شود.


منبع:

1399/09/18
17:47:38
5.0 / 5
1188
تگهای خبر: پلیس , پلیس آگاهی , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane