رئیس پلیس آگاهی لرستان خبر داد:

زن و شوهر سارق دستگیر شدند، جیب بری زیر تابوت مرده ها!

زن و شوهر سارق دستگیر شدند، جیب بری زیر تابوت مرده ها!

بیمه خانه: رئیس پلیس آگاهی لرستان از دستگیری زن و شوهر سارق در این استان اطلاع داد و اظهار داشت: این سارقان غیربومی مبادرت به جیب بُری از افراد حاضر در مراسم های ترحیم و تشییع جنازه می كردند.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سرهنگ عباس نظری بامداد امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه طی یك تا دوماه اخیر پرونده های سرقتی كه به پلیس آگاهی لرستان واصل می شد گویای این بود كه چند نفری در مراسم های فاتحه خوانی و تشییع جنازه مبادرت به سرقت گوشی و وجه نقد و جیب بری می كردند، تصریح كرد: بررسی مبحث به صورت ویژه در دستور كار قرار گرفت.
وی با اشاره به اینكه دو نفر از این سارقین كه زن و شوهر هستند و ۵۰ سال سن دارند و اهل یكی از استان های همجوار هستند را شناسایی كردیم، خاطرنشان كرد: با تلاش و پیگیری جدی نیروهای پلیس آگاهی، محل سكونت این زن و شوهر سارق در استان همجوار پیدا شد و دستگیر شدند.
رئیس پلیس آگاهی لرستان با تاكید بر اینكه این سارقان تا كنون به ۱۴ فقره سرقت اعتراف كرده اند اما بطور قطع سرقت های بیشتری در شهرستان ها و استان های دیگر داشته اند، اضافه كرد: یك سارق دیگر هم در این رابطه دستگیر شده است كه در مراسم خاكسپاری جنازه از افرادی كه زیر تابوت بودند، جیب بری می كرد و عموما گوشی افراد را سرقت می كرد.
سرهنگ نظری تصریح كرد: این سارق هم به ۱۲ فقره سرقت اعتراف كرده است، در مجموع سارقان مراسم های ترحیم و تشییع جنازه تابحال به ۲۶ فقره سرقت اعتراف كرده اند.
وی با اشاره به اینكه تنها در یك سرقت كیف ۱۵ میلیون وجه نقد سرقت شده بود، خاطرنشان كرد: این سارقان با عنایت به سن و سال و چهره موجه وارد مراسم می شدند؛ از مردم می خواهیم مراقبت لازم را از اموال و كیف های خود داشته باشند و مراقب افراد غریبه و ناشناس باشند.
رئیس پلیس آگاهی لرستان با تاكید بر اینكه بیشتر سرقت های رخ داده از آقایانی بوده كه زیر تابوت بوده اند، اضافه كرد: سارقان با استفاده از اعلامیه های سطح شهر در مراسم ها شركت می كردند و بعد از سرقت هم بلافاصله محل سرقت را ترك و به استان محل سكونت خود می رفتند، كه این مورد كار پلیس را در شناسایی آنها سخت كرده بود.
سرهنگ نظری افزود: چند روزی این متهمین برای شناسایی سایر سرقت ها در اختیار پلیس آگاهی هستند، بنابراین اگر كسانی هستند كه اموال سرقت شده در مراسم های تشییع جنازه دارند به پلیس آگاهی رجوع كنند.

1397/11/01
13:40:35
5.0 / 5
4984
تگهای خبر: پلیس , پلیس آگاهی , مراسم‌
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane