حناچی:

شهرداری در تأمین اعتبار مترو تنهاست

شهرداری در تأمین اعتبار مترو تنهاست

به گزارش بیمه خانه شهردار تهران اظهار داشت: شهرداری در تأمین اعتبار برای مترو تنهاست، این در شرایطی است كه پروژه ای كه روزانه با چهار میلیون مخاطب در تماس است نیازمند حمایت بیشتری است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در مراسم‌ رود دستگاه حفار مکانیزه به ایستگاه میدان حضرت عبدالعظیم اظهار داشت: در کارهای مهندسی معمولا نقاط عطفی وجود دارد و همواره در یاد کسانی که در این پروژه ها هستند می ماند. اتصال دستگاه عظیم حفاری و رسیدن به جایگاه هایی که نقطه عطف تلقی می شود از همین جنس است.

حناچی به خواسته های پیمانکار پروژه خط ۶ و کمبود مالی اشاره نمود و اظهار داشت: با پیگیری اوراق مشارکت به خواسته های مالی پیمانکاران رسیدگی می نماییم و زیرساخت های مترو به خصوص در خطوط ۶ و ۷ فراهم شده و ادامه دارد. بیشترین مشکل واگن و تأمین اعتبار است که شهرداری در این تأمین اعتبار تنهاست.

وی افزود: تعداد مسافران مترو و اتوبوس حالا در روزهای کرونا به ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر کاهش پیدا کرده اما این شرایط به قبل باز می گردد و احتیاج به حمایت دارد. برای پروژه ای که روزانه با چهار میلیون مخاطب رو برو است حمایت بیشتری نیاز داریم. اوراق مشارکت ۹۸ رسیده است، اما مشکلات اداری در تأمین اجتماعی داریم که انتظار داریم مشکلات هر چه زودتر حل شود.

حناچی اظهار داشت: امروز بخش انتهایی خط ۶ مترو اضافه می شود و چهار ایستگاه به این خط اضافه خواهد شد. این پروژه از پروژه های پیچیده ای بود که از سفره چشمه علی عبور می کرد و نگرانی های زیادی وجود داشت که به تدبیر مهندسان کار انجام شد.

پیروز حناچی همینطور در حاشیه مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز در ادامه توسعه یکی از مهمترین خطوط مترو تهران یعنی خط ۶ هستیم که شرق تهران به را غرب وصل می کند.

او افزود: حدود ۴/۵ کیلومتر مسیر طی شده و ۱۲۰۰ متر باقی مانده است. با اتصال این تکه چهار ایستگاه جدید به خط ۶مترو اضافه می شود که با اتصالات کوچکی به راه آهن متصل می شود.

بنا براعلام سایت شهر، وی اظهار داشت: سیبل مترو توسط متحصصان ایرانی در حال انجام می باشد که کار مهمی است و این دستگاه روزانه ۷ متر کار می کرده و الان به ۱۴ متر در روز افزوده شده و امیدواریم تا آخر سال جاری به پایان برسد.

همچنین شهردار تهران در مراسم بازدید و بهره برداری از پروژه کانال شماره یک بزرگراه آزادگان ضمن تبریک میلاد حضرت رسول (ص)، به اهمیت جمع آوری آب های سطحی با عنایت به در پیش بودن فصل بارش اشاره نمود و اظهار داشت: جمع آوری آب های سطحی مقوله بسیار مهمی است و تهران باید در سیل های دوره ای ۲۵ ساله و ۵۰ ساله تهران آمادگی داشته باشد. اما فراتر از آن باید یک قدم جلوتر رفت و کاری کرد که آبهای سطحی که مایه حیات است برای گذران اوقات فراغت و بهبود زندگی مردم به شهر برگردد.

او اضافه کرد: من در زمان سیل سال ۱۳۴۰ که رودخانه های تهران طغیان کردند و آب تمام سطح شهر را گرفت، خردسال بودم و به یاد دارم که خیابان حبیب الله که رودخانه بود، طغیان کرد و خانه های اطراف را سیل برد و پس از آن سیل بود که شبکه آب طراحی شد تا آب های سطحی به سه مسیر هدایت شوند. اگر بتوان از آبهای سطحی در محدوده شهر استفاده کرد، می توان به طراوت شهر کمک نماید. در بعضی مسیرها این کار را به سادگی می توان انجام داد. مثلا در راه آب از اوین تا پارک گفتگو می توان این کار را انجام داد.

شهردار تهران با اشاره به فعالیتهای شرکت خاکریزآب اظهار داشت: فعالیتهای این شرکت و پیمانکاران در حوزه جمع آوری آب های سطحی و هدایت آب از شهر به بیرون زحمات فراوانی است که تنها در مواقع خطر ارزش و اهمیت خویش را نشان داده است و باید قدردان این تلاش ها بود.

او در انتها اظهار داشت: لایحه سازمان آبهای سطحی را هم به شورای اسلامی شهر عرضه کرده ایم که امیدوارم به تصویب برسد چون که احتمال سیل در نیمه اول سال بیشتر است.
منبع:

1399/08/15
13:12:36
5.0 / 5
1346
تگهای خبر: اعتبار , سایت , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane