مسیرهای منتهی به گیلان و مازندران بسته است

مسیرهای منتهی به گیلان و مازندران بسته است

دبیر كمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا، آخرین جزئیات اعمال محدودیت های ورود و خروج ۲۵ مركز استان را شرح داد.


حسین قاسمی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح علت نبودن نام دو استان گیلان و مازندران جزو ۲۵ مرکز استانی که ورود و خروج آنها بر مبنای مصوبه روز شنبه ممنوع اعلام شده بود، اظهار داشت: کاری که انجام دادیم این بود که اعلام کردیم خروج پلاکهای بومی از مراکز ۲۵ استان ممنوع می باشد. بنابراین مسیرهای منتهی به استانهای مازندران و گیلان در واقع ورودی ندارند.
وی ادامه داد: اگر کسی بخواهد از تهران، البرز، قم، خراسان شمالی و رضوی به این استان ها برود با عنایت به خروج ممنوعیت پلاک های بومی نمی تواند از این مراکز استان بیرون برود و به سمت گیلان و مازندران سفر کند.
وی افزود: این که چرا این دو استان جزء گیرندگان نبودند ودر فهرست ۲۵ مرکز استان قرار نگرفته اند این بود که برابر مصوبات ستاد ملی در جلسه روز شنبه هفته جاری یعنی دهم آبان ماه بر مبنای گزارشی که وزیر بهداشت از روند بیماری در مراکز استان دادند ۲۵ مرکز استان بعنوان مراکز خطرناک شناسایی شدند و محدودیت های گروههای ۳ و ۴ در آنها اعمال شده است. بر همین مبنا در مصوبه ای که به دست ما رسیده اسم استانهای گیلان و مازندران جزء ۲۵ مرکز نبوده بنابراین این ممنوعیت که روز گذشته درکمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا مصوب و ابلاغ گردیده شامل این دو استان نیست.
دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا تصریح کرد: اما عملا مسیرهای منتهی به استانهای گیلان و مازندران به علت آنکه اجازه خروج پلاکهای بومی از استانهای همجوار را نمی دهیم ورودی نخواهند داشت.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا در مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، مراکز استان و خود استان تفکیک قائل شده است یا خیر اظهار داشت: بله، ۲۵ مرکز استان در این مصوبه اعلام شده بنابراین باید به سه مبحث توجه داشته باشیم. در جلسه هفته گذشته ستاد ملی مدیریت کرونا ۴۳ شهرستان بعنوان شهرستانهای فوق خطر عرضه شدند که اعمال محدودیت که همان تعطیلی مشاغل گروههای ۲-۳ و ۴ است انجام شد.
به قول وی، در جلسه روز شنبه هفته جاری هم علاوه بر این ۴۳ شهرستان ۴۶ شهرستان دیگر هم افزوده شد که بدین سان در ۸۹ شهرستان عملا محدودیت تعطیلی اعمال شد. در ۲۵ مرکز استان هم ممنوعیت ورود و خروج داریم. به علاوه آن تعطیلی مشاغل گروههای ۳ و ۴ را هم داریم.
منبع:

1399/08/13
12:55:12
5.0 / 5
1228
تگهای خبر: انتظامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane