مدیر واحد پایش شركت كنترل كیفیت هوای تهران تشریح كرد

تأثیر سختگیرانه تر شدن محاسبه كیفیت هوا بر تعداد روزهای آلوده پایتخت

تأثیر سختگیرانه تر شدن محاسبه كیفیت هوا بر تعداد روزهای آلوده پایتخت

به گزارش بیمه خانه مدیر واحد پایش شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینكه از آغاز سال ۹۹ روش محاسبه شاخص كیفیت هوا بر مبنای ابلاغ سازمان محیط زیست سخت گیرانه تر شده است، اظهار داشت: تعداد روزهای آلوده در شش ماهه ابتدایی سالجاری در مقایسه با سال قبل با استفاده از شاخص مشابه، اندكی كمتر از سال قبل بوده است.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا محسن روشنی اظهار کرد: شش ماهه نخست سال ۱۳۹۹ در شرایطی به پایان رسید که به دلیل شیوع کرونا تغییرات قابل توجهی در شرایط جامعه صورت گرفت. این تغییرات شامل کاهش حضور دانش آموزان و دانشجویان در کلاس های درس، تعطیلی خیلی از صنوف در ماه های نخست سال و دورکاری خیلی از کارمندان در این ایام بود همینطور به دلیل تفاوت در روش اجرای طرح ترافیک، الگوی آمد و شد شهروندان تغییر نمود.

مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن عرضه آمار کیفیت هوا در شش ماهه نخست سال جاری اظهار داشت: این تفاوت های بوجود آمده به علت شیوع بیماری در کنار شرایط هواشناسی باعث شد که در شش ماهه نخست سالجاری کیفیت هوا در تهران طی هوا ۱۵ روز در شرایط پاک، ۱۳۳ روز در شرایط قابل قبول، ۳۶ روز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و دو روز در شرایط ناسالم در پایتخت ثبت گردد.

وی ضمن اشاره به تغییر روش محاسبه شاخص کیفیت هوا طی سال جاری و سخت گیرانه تر شدن آن نسبت به سال های گذشته، خاطرنشان کرد: اگر محاسبه کیفیت هوا طی شش ماهه ابتدایی سال جاری مطابق با سال های گذشته صورت می گرفت ما طی بهار و تابستان سال جاری ۲۵ روز هوای پاک و ۱۴۰ روز هوای قابل قبول تنفس می کردیم.

مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اضافه کرد: چنانچه محاسبه شاخص کیفیت هوا طی شش ماه ابتدایی سال جاری مطابق با سال های گذشته صورت می گرفت تنها ۲۱ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس ثبت می شد. ازاین رو اختلاف قابل توجهی به دلیل تفاوت روش محاسبه شاخص کیفیت هوا وجود دارد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، روشنی در انتها با اشاره به اینکه اطلاعات ثبت شده در مدت مشابه سال ۱۳۹۸ نشان داده است که در این بازه زمانی هوای تهران ۲۵ روز در شرایط پاک، ۱۳۶ روز در شرایط قابل قبول، ۲۴ روز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و یک روز در شرایط ناسالم وجود داشت، اظهار نمود: بر این اساس ملاحظه می شود که تعداد روزهای آلوده در شش ماهه ابتدایی سالجاری در مقایسه با سال قبل با استفاده از شاخص مشابه، اندکی کمتر از سال قبل بوده است.

منبع:

1399/07/08
13:32:59
5.0 / 5
1937
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane