رئیس كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران عنوان كرد

اهمیت تحقق سهم 30 درصدی زنان در پست های مدیریتی شهر

اهمیت تحقق سهم 30 درصدی زنان در پست های مدیریتی شهر

به گزارش بیمه خانه رئیس كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت تحقق سهم 30 درصدی زنان در پستهای مدیریتی شهرداری تهران تاكید نمود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محمد جواد حق شناس در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران با تاکید بر اهمیت تحقق 30 درصدی زنان در پستهای مدیریتی شهرداری تهران اظهار داشت: طبق ماده 74 برنامه سوم توسعه شهر تهران شهرداری مکلف شده است در امتداد افزایش میزان حضور و ارتقاء جایگاه زنان در مدیریت شهری و افزایش سطح و کیفیت حضور اجتماعی و مشارکت فعال زنان در شهر از راه تبعیض مثبت، توانمند سازی و فراهم ساختن زمینه های ارتقای نقش زنان درمدیریت شهری با اختصاص 30 درصد از پست های مدیریتی به زنان شاغل در شهرداری تهران تا آخر این برنامه اقدام نماید.
وی ادامه داد: علاوه بر ماده 74 در تبصره 2 مصوبه افزایش انتصاب جوانان در تصدی پست های مدیریتی و ارتقاء سهم و نقش آنان در مدیریت شهرداری تهران که درشهریور ماه سال قبل به تصویب رسید، صراحتا بیان شده که تا حداقل 30 درصد از پستهای مربوط به جوانان درهر یک از سطوح چهارگانه در اختیار زنان جوان قرار گیرد.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن تاکید بر اهمیت تحقق این هدف گذاری در زمان تعیین شده، اضافه کرد: انتظار می رود گزارش اجرای بندهای قانونی عنوان شده، به شورای شهر تهران عرضه شود.
وی اظهار داشت: در همین راستا از شهردار تهران می خواهم نسبت به ارسال گزارش تفصیلی از آخرین اقدامات اجرای مصوبات مذکور در بازه زمانی یک سال قبل و عرضه جدول زمان بندی جهت دستیابی به سهم 30 درصدی زنان درساختار مدیریت شهری در اسرع وقت اقدام نماید.1399/03/25
14:17:50
5.0 / 5
2775
تگهای خبر: شهرداری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane