نماینده مردم استان خراسان رضوی در شورای عالی استان ها تأكید كرد

لزوم نزدیك كردن سیاست های شهری به كلانشهری

لزوم نزدیك كردن سیاست های شهری به كلانشهری

به گزارش بیمه خانه نماینده مردم استان خراسان رضوی در شورایعالی استان ها بر لزوم نزدیك كردن سیاست های شهری به سیاست های كلانشهری برای حل و فصل مشكلات مردم تاكید كرد.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، علی محمد الهیاری در سی ودومین اجلاس عمومی شورایعالی استان ها خطاب به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که میهمان ویژه این اجلاس بود، اظهار داشت: بیشتر از ۳۶ سال است که منتظر تدوین قانون درآمد پایدار برای شهرها هستیم. در کجای دنیا هزینه زیرساخت های شهری همانند بزرگراه ها، مترو، ناوگان حمل و نقل عمومی به عهده شهرداری ها است؟

وی اضافه کرد: یکی از اشکالات مهم در شهرها تصمیم گیری های چند گانه است. لزوم دارد سیاست های شهری به سیاست های کلان شهری که یکی از موضوعات مهم و قابل توجه است، تبدیل گردد. برون رفت از مشکلات عدیده شهرها و دستیابی به توسعه پایدار شهری بدون توجه به مواردی همچون شوراباوری محقق نمی گردد و باید به خوبی متوجه شویم که شوراها برای چه هدفی تشکیل شده اند.

وی تاکید کرد: موازی کاری ها و باردیگر کاری ها یکی از مشکلاتی است که مدیریت ها در کشور از آن رنج می برند و باید این مساله برای رفع مشکلات مردم مورد توجه قرار گیرد. در نظام فعلی مدیریت شهری کشور دستگاه های گوناگونی با وظایف خاص خود عهده دار بخشی از مسئولیت های مدیریت شهری هستند. این گونه مدیریت در شهرها مشکلات بسیاری را به دنبال داشته است. ناهماهنگی میان بخش های مختلف سبب شده کاهش کارایی، موازی کاری و باردیگر کاری ها شاهد باشیم. بدون شک برای یکپارچگی این سازمان ها و هماهنگی عملکرد آن توجه به سطوح مدیریت شهری یک لزوم به حساب می آید.

نماینده مردم خراسان رضوی در شورایعالی استان ها در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه یکی دیگر از مشکلات شهرها مبحث تاب آوری است، اظهارکرد: این واژه مدت کمی است که به ادبیات مدیریت شهری وارد شده و هدف آن شناسایی صدمه های هر شهر و در گام بعدی رفع این صدمه ها است. تاب آوری شهری یعنی کمترین صدمه دیدگی مجتمع های زیستی در اثر حوادث و مخاطرات طبیعی و غیرطبیعی.

وی اضافه کرد: مدیریت شهری به منظور تأمین رفاه شهروندان شکل گرفته در حالیکه انجام این وظیفه ناظر به تأمین منابع مالی است. اگر منابع مالی تأمین نشود مدیریت شهری نمی تواند مسئولیت های خویش را به درستی اجرا نماید.
1399/03/23
15:14:16
5.0 / 5
3233
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane